20.12.2010, Michal Špírek

Po pauze mají Budějovice jasný cíl - porazit doma Pardubice

Č. B u d ě j o v i c e - Jen krátkou přestávku si vybrala Tipsport extraliga a je tu další zápas. 32. kolo svede proti sobě celky HC MOUNTFIELD a Pardubic, tedy sousedy v tabulce. Jandačovi svěřenci jsou šestí, Budějovičtí číhají o místo zpět. Eaton prohrál poslední čtyři zápasy, HC MOUNTFIELD zase v tom minulém předvedl mizerný výkon na Kladně a o motivaci vyhrát v posledním předvánočním klání tak mají oba celky postaráno. Zápas se hraje ve středu, úvodní buly bude vhozeno v 17:40.

O soupeři – HC EATON PARDUBICE

Ve zvláštních vlnách přicházejí pardubické výsledky. Sérii šesti výher, proloženou jedinou porážkou, vystřídá šňůra tří proher v řadě. Pardubičtí se ale zvednou a ve čtyřech zápasech si připíší dvanáct bodů a vyšvihnou se k vrcholu tabulky. Pak opět zapomenou na sbírání bodů a čtyřikrát v řadě padnou. Eaton nestačil na Třinec, Vary, Litvínov a v posledním zápase doma na Liberec, takže se za reprezentační přestávku vůbec nezlobil a mohl se v ní nadechnout k úspěšnějším výsledkům.

Bránu Pardubic střeží v poslední době Adam Svoboda, Martin Růžička, který měl v úvodu soutěže obsazenou pozici gólmanské jedničky, se potýká se zraněním. Pardubice jsou jedním ze dvou týmů extraligy, které nasbíraly na cizích hřištích více bodů, než na svém domácím stadionu. Podobnou bilanci zaznamenávají vedle Východočechů už jen Karlovy Vary. Pardubičtí mají zvenku už 27 bodů.

Jeden z nich ukořistili svěřenci kouče Josefa Jandače i na jihu, když prohráli s HC MOUNTFIELD až na nájezdy 3:2. Ani v Pardubicích se v duelu těchto celků nekonala žádná kanonáda, ale Pardubice si jistě dokráčely pro tři body za výhru 3:0, když svého protivníka za šedesát minut hry k ničemu nepustily. Do středečního zápasu nastoupí hosté i s dvěma hráči, kteří reprezentovali na Channel One Cupu. Bek Jakub Nakládal i útočník Petr Koukal předvedli povedené výkony. Pardubické řady pak v prosinci opustil Libor Pivko.

Při pohledu do pardubické soupisky, a tím spíš do bodových statistik týmu, vás nejspíše překvapí jméno Martina Barteka. Kdo že je ten třicetiletý útočník, jehož jméno bylo do letošní sezóny českému divákovi takřka neznámé? Kde Pardubice šikovného střelce ulovily? Bartek je slovenským útočníkem, který svou kariéru začal ve Zvolenu. Od té doby ale procestoval pořádný kus světa - odehrál spoustu utkání v zámořských nižších soutěžích, aby si na chvilku odskočil zpět do mateřského Zvolenu či na deset zápasů do Zlína. 17 zápasů odehrál v nejvyšší finské soutěži, 26 v ruském Novokuzněcku, 15 pak ve Švédsku. Nejvýraznější stopu ovšem zanechal v Německu, kde působil přes dva roky. 93 kanadských bodů získaných za dvouroční působení v německé nejvyšší soutěži svědčí o tom, že Bartek umí. Bodově sice Petra Sýkoru v pardubickém dresu zatím nahradit nedokázal, přesto je ale v čele klubové produktivity se 24 body.

Zajímavosti

Úpadek formy Budějovic začal právě v zápase s Pardubicemi

Jihočeši se vyhřívali na vršku tabulky, v nepatrném závěsu za vedoucí dvojicí Třinec - Vítkovice. Za takové konstelace se představil HC MOUNTFIELD na pardubickém ledě, jenomže zde s tehdy osmým celkym tabulky prohrál 0:3. Od té doby se Budějovičtí marně snaží navázat na předchozí výsledky, od zápasu s Pardubicemi dokázali vyhrát jen čtyři z dvanácti zápasů. Hodilo by se, kdyby ve středu svěřenci kouče Výborného nastartovali o poznání odlišnou sérii bodových zisků....

Zápas pod širým nebem se blíží

Hokejové Pardubice už odpočítávají dny do události, která je přinejmenším v České republice výjimečná. Zápas Pardubic a Komety se odehraje 2. ledna na plochodrážním stadionu, kde je v soušasné době instalováno kluziště a tribuny, do kterých se může vtěsnat až 25 000 fanoušků. Pardubický management touží prodat všechny lístky a vytvořit tak divácký rekord extraligy (na klání naší nejvyšší hokejové soutěže Spartak Sokolovo - ZKL Brno do nově otevřené Sportovní haly dorazilo 18 500 diváků, čtvrtý zápas finále play-off mezi Slavií a Karlovými Vary pak sledovalo 16 730 fanoušků). Zatím našlo svého majitele něco přes polovinu vstupenek, obrovský zájem o lístky je samozřejmě i v hokejem poblázněném Brně. Celá akce Hockey Open Air Game Pardubice 2011 přijde na zhruba 16 milionů korun.Cena vstupenek se pohybuje od 450 do 5000 korun českých. Utkání bude vysílat Česká televize.

Potřetí a znovu v televizi

Oba letošní duely mezi HC MOUNTFIELD a Eatonem snímaly v přímém přenosu kamery televizí, jednou ČT4 Sport, jednou Nova Sport. I tentokrát, do třetice, bude souboj servírován televizním divákům, ČT4 Sport začíná svůj program Buly v 17:30.

Sestava soupeře z posledního kola (Pardubice - Liberec 2:3p)

Svoboda – Nakládal, Kaberle, Kolář II, Kočí, Jillson, Mezei, Mocek – Kolář I, Koukal, Starý – Bartek, Zohorna, Somík – Radil, Kousal, Buchtele – Šeda, Semorád, Rákos. Trenéři: Josef Jandač a Pavel Hynek.

91,97% - 2,37, Martin Růžička 92,62% - 2,25

Poznámka: V kolonce statistik jsou údaje řazeny v tomto pořadí: zápasy / výhry - výhry v prodloužení - prohry v prodloužení - prohry - skóre - body.