22.12.2008, Roman Šperňák

Po pauze pojede HC MOUNTFIELD do Pardubic

Č. B u d ě j o v i c e – Reprezentační pauza je u konce a hokejisté musí znovu do práce. Bavit diváky. Ani Vánoce extraligu nezastaví. Dokonce ani nepřibrzdí a jen do neděle Jihočeši sehrají tři zápasy. Triptych začnou v úterý na ledě Pardubic, kde se českobudějovickému celku zrovna dvakrát nedaří. Jak si tam Jihočeši povedou a jestli nadělí svým příznivcům pěkný dárek, můžete to vidět sami od 18 hodin.

O soupeři – HC Moeller Pardubice

Deset bodů. Přesně takový rozdíl dělí úterní soupeře. Pardubičtí hokejisté se stále drží v popředí tabulky na čtvrtém místě a hráči HC MOUNTFIELD se začínají dostávat do jejího středu, do svého vytouženého play-off. Pokud se nestane nic zásadního, neměly by tam v probíhající sezoně chybět ani Pardubice. A to by pro ně byl po blamáži v minulé sezoně úspěch.

Tým vedený trenérem Václavem Sýkorou zastihla reprezentační přestávka ve výborné formě a nepřišla jim příliš vhod. Východočeši před pauzou dokázali bodovat v pěti zápasech za sebou a ztratili jen tři body za prohru a výhru na nájezdy.

"Věřím, že nám přestávka neuškodila. Českobudějovičtí mají vzestupnou formu, takže nás čeká těžké utkání. Přes dva roky ale u nás nevyhráli, takže bychom tuto sérii rádi udrželi," řekl pro hokej.cz trenér Václav Sýkora, který nebude moci v zápase využití hned dva hráče. Zkušeného a vždy nebezpečeného Petera Puchera a důrazného beka Michala Šedu.

Z tábora HC MOUNTFIELD

S podobnou formou, jakou měly před reprezentační pauzou Pardubice, se potkali také hokejisté HC MOUNTFIELD. Vždyť oni dokázali vyhrát pět z posledních šesti zápasů a bodově si v tabulce dost pomohli. V současné chvíli jim patří dvanáctá příčka a na předkolo play-off jim schází uhrát pouhé tři body. I u nich je však velká neznámá, jakou formu budou mít po pauze v rozhodující fázi sezony.

O přestávce Jihočeši odpočívali a posléze nabírali fyzické síly. Jiní reprezentovali. S výběrem Česka cestoval na ruský Channel One Cup bek Vladimír Sičák. Se slovenskou reprezentací se zase dvou přípravných duelů proti Švýcarsku zúčastnil další obránce René Vydarený. Ovšem i k uzdravení některých šrámů mohla vést reprezentační pauza.

Před ní byl hlavním tahounem celku útočník Tomáš Kůrka, který se dokázal bodově prosadit v osmi z jedenácti zápasů mezi dvěma reprezentačními pauzami. Jenže poslední dva zápasy mu nevyšly. Proti Kladnu nebodoval, a proti Slavii nenastoupil. „Musím hráče pochválit, protože nám chyběl celý jeden útok a kluci, kteří za ně nastoupili, předvedli dobrou hru. Kůrka má nateklý loket, ze kterého mu ráno vytáhli hnis. Původně řekl, že půjde hrát, ale nakonec to nešlo,“ vysvětloval absenci produktivního forvarda po zápase kouč Ernest Bokroš.

V utkání proti Pardubicím už by snad měl mít většinu týmu pohromadě. Připraven by měl být i brankář Roman Turek, který v posledním vzájemném střetnutí s Pardubicemi dokázal udržet čisté konto.

Utkání HC Moeller Pardubice - HC MOUNTFIELD začne v úterý v 18 hodin.

Pár zajímavostí

- Východočeši už počítají s předběžnými opatřeními, které souvisí s nastupující globální ekonomickou krizí v Evropě. Snížení by mělo postihnout především hráčské platy. Více na oficiálním webu klubu.

- V této sezoně zatím oba vzájemné zápasy rozhodovalo domácí prostředí. Jihočeši doma vyhráli 3:0 a Pardubičtí 2:1.

- V historii tuzemské nejvyšší soutěže se spolu oba týmy setkaly od roku 1950 ve 171 zápasech. V 75 utkáních vyhrály Pardubice v základní hrací době a 2 v prodloužení. Remízou skončilo 20 zápasů a vítězstvím Jihočechů v prodloužení 2. V základní hrací době dokázal českobudějovický klub vyhrát v 72 střetnutích.

Tomáš Blažek (-7)

Poznámka: V kolonce statistik jsou údaje řazeny v tomto pořadí: zápasy - výhry / výhry v prodloužení / prohry v prodloužení / prohry - skóre / body.