02.03.2016, Filip Kortus

Pod lupou: Petr Kolmann

Druhý v pořadí, koho jsme vybrali na podrobné sledování, je obránce ČEZ Motoru Petr Kolmann. I ve druhém utkání čtvrtfinálové série s Přerovem si tak budete moci podrobně prohlédnout, jak si jeden z hráčů jihočeského celku vedl.

Přestože odehrál Petr Kolmann skoro celou druhou polovinu základní části ve dvojici s Lukášem Křížem, stejně jako v prvním utkání play off nastoupil v druhé obranné dvojici s Jakubem Suchánkem. Hned při prvním střídání předvedl vysoký obránce dobrou práci, když dvakrát přesně přihrál a jednou dobře odebral puk. Celkově byl na ledě v první třetině sedm minut a padesát jedna vteřin, přičemž nechyběl na oslabení nebo přesilovce. Precizní byl při nahrávkách, šestkrát přihrál přesně, jednou nepřesně. Kolmann se dokázal přizpůsobit tvrdé hře soupeře. Jenom v první dvacetiminutovce si připsal pět hitů, sám dva inkasoval. Dostal se ke dvěma střeleckým pokusům na branku, jednu střelu soupeř zblokoval. V závěru třetiny schytal při oslabení ránu do levé nohy, přesto pokračoval ve hře dál.

Výživná druhá třetina přinesla několik minut Motoru v početní výhodě, přesto se do vedení dostal Přerov. Petr Kolmann nechyběl snad na žádné přesilové hře, rozdal až neuvěřitelných 26 přesných přihrávek! Špatně nahrál pouze třikrát, k hitu se ve druhé periodě nedostal. Při přesilovkách několikrát vypálil. Jednu ránu mu Klimeš chytil, další zblokoval obránce Zubrů. Dvakrát minul cíl. Jeho ice time činil 8:40, což znamenalo osm převážně delších střídání.

Ve třetí třetině toho bek Jihočechů moc nenahrál, přesto byl u jednoho z klíčových momentů utkání. Ve 42. minutě přesným pasem našel Lukáše Žálčíka, jenž srovnal na 3:3. Celkem nastřádal 10 střídání (5:25), jednu střelu vyslal na Klimeše, druhou mu soupeř zblokoval mimo. Sedmkrát přihrál přesně, dvakrát nahrál pouze k soupeři. V prodloužení se dostal Kolmann na led třikrát (1:49), vyslal na Klimeše jednu střelu ze středního pásma.

Odkud Petr Kolmann střílel si můžete prohlédnout v následujícím obrázku.

Nevyužité přesilovky rozhodly

První třetina se hrála bezmála padesát minut, celé utkání trvalo přes tři hodiny. Nebylo vám to už dlouhé? Nepotřebovali jste si už odpočinout?
Hrálo se opravdu dlouho. Hra se hrozně často kouskovala četnými vyloučeními, přesilovými hrami na obou stranách. My jsme je nevyužili, což podle mě dnes rozhodlo.

V čem Přerov změnil oproti prvnímu utkání hru?
Dnes po nás tolik nešli, zatáhli se více do středního pásma. Hůř se přes ně přecházelo, v prvním utkání jsme snadněji chodili do brejků. Změnili to dobře a my jsme si s tím nedokázali poradit.

Hrálo se do těla ještě více?
Bylo to podobné jako v prvním utkání. Tvrdá hra Přerova byla pořád, ale je to play off, s tím si musíme umět poradit.

Nebyly některé zákroky soupeře za hranou?
Dnes mi žádný za hranou nepřišel. Hráli svou typickou důraznou hru, když se jednalo o faul, sudí to potrestal. Hráli jsme dvakrát minutu pět na tři, nevyužili jsme. Soupeř ji využil hned a to rozhodlo.

Čím si vysvětlujete nevyužité přesilové hry ve druhé třetině?
I v hokeji prostě není den, měli jsme i smůlu. Nastřelili jsme tyč hned několikrát, další šance jsme nevyužili. Měli jsme něco k šedesáti střelám.

Byl jste přesvědčen, že branka Tomáše Nouzy bude vítězná?
Ano, věřil jsem v to. Trochu mi zatrnulo, když jsme šli na čtyřminutové oslabení. Ubráníme to, Ondra Bláha nás podrží skvělým zákrokem. Doufal jsem, že dáme pojišťující na 5:3, místo toho si necháme vyrovnat.

Třetí branku jste připravil pro Lukáše Žálčíka. Dával jste si hodně záležet?
Puk se ke mně dostal, Tomáš Nouza mě dobře našel. Viděl jsem, jak má Lukáš Žálčík našlápnuto, tak jsem mu přihrál. Snažil jsem se mu to tam prostrčit.

Co očekávat od utkání v Přerově?
Budou to o dost těžší utkání než dnes, fanoušci je poženou kupředu. Doufám, že tam urveme minimálně jedno vítězství.

Budou se podle vás Zubři tlačit více dopředu?
Jistě na nás v domácím prostředí vlétnou, na což musíme být připraveni. My ovšem nemůžeme na nic čekat, soupeře musíme přehrát, přestřílet.