04.11.2014, Michal Heřman

Porazit Benátky a přiblížit se soupeřům. To je středeční cíl

ČESKÉ BUDĚJOVICE — ČEZ Motor České Budějovice čeká po výhře v Mostě další zápas, ze kterého je potřeba vybojovat vítězství. Benátky nad Jizerou jsou v tabulce pod Jihočechy. V posledním utkání nevstřelily gól. Utkání začne v 17:30. VSTUPENKY SI MŮŽETE REZERVOVAT I PŘES INTERNET.

O soupeři: HC Benátky nad Jizerou

Založen: 1934
Stadion: Zimní stadion Benátky nad Jizerou (kapacita 1 700 diváků)
Umístění v poslední sezóně: 8. místo v základní části, vyřazeny ve čtvrtfinále Mladou Boleslaví
Hlavní trenér: Filip Pešán

Vzájemné zápasy v této sezóně: 1:3

Benátky nad Jizerou nemají zrovna nejpovedenější období. V posledních třech zápasech neuhrály ani bod a navíc vstřelily jen dvě branky. V Chomutově prohrály 1:6 a v Ústí nad Labem 1:4. Naposledy hrály doma s Havířovem, kterému podlehly 0:5. Rozhodně to ale pro Motor nebude lehké utkání. Benátky v sezoně dokázaly mimo jiné porazit i favority ligy Chomutov a Třebíč.

„Bohužel nás neustále sráží nulová produktivita. Soupeř, ačkoliv ho nechci podceňovat, neměl v první třetině moc šancí, ale stejně vedl 1:0. Ve druhé třetině 2:0, a ve třetí už měl navrch. Pak už mohl hrát v klidu a při tom množství kvalitních hráčů, jaké má, se nemůžeme divit, že utkání dovedl do zdárného konce. Dokud nezačneme střílet góly, abychom pomohli systému bránění, budeme se trápit. Musíme to zlomit,“ řekl po utkání s Havířovem pro klubový web asistent trenéra Vladimír Čermák.

Poslední zápas HC Benátky:

HC Benátky - AZ Havířov 0:5 (0:1, 0:1, 0:3)
Rozhodčí: Horinek. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 267. Střely na branku: 27:29.
Sestava HC Benátky: Vaněček – Pabiška, Jandejsek, Plutnar, Havlín, Niko, Beránek – Král, Skořepa, Jonák – Vlach, Mikyska, Hrníčko – Víšek, Miškovský, Krejčík – Bittner, Vařecha, Maďar.

21. kolo:
ČEZ Motor České Budějovice – HC Benátky nad Jizerou

středa 5. 11. 2014, 17:30
Budvar Aréna

Z tábora Motoru

Jihočeský tým se po mostecké kanonádě pečlivě připravuje na středeční zápas, ve kterém bude cíl vítězství a přiblížení se týmům v horní polovině tabulky. Motor je nyní spolu s Jihlavou na šestém a sedmém místě. Litoměřice, Kadaň a Havířov mají náskok pět a šest bodů. „Co se týká zdraví hráčů, tak jsme na tom stejně jako v posledním zápase. Nikdo nepřibyl, nikdo další se nezranil. Dáme dohromady kompletní čtyři formace. Musíme potvrdit výhru z Mostu a hlavně udržet stálejší formu. Ať už hrajeme proti jakémukoli týmu,“ uvedl trenér Radek Bělohlav.

Sestava Motoru z posledního zápasu

Kůdela – Punčochář, Mucha, Suchánek, Vráblík, Chmelíř, Semrád, Růžička – Kuchejda, Pajič, Švihálek – Nouza, Straka, Heřman – Vaniš, Rob, Prokeš – Švec, Trummer, Boháč.

Soutěž o šálu

Partnerský mediální portál Jihočeský sport připravil v rámci utkání s HC Benátky pokračování soutěže o šálu Motoru. Princip soutěže je jednoduchý. Stačí správně uhodnout výsledek a zároveň alespoň jednu třetinu. Soutěžit můžete na facebooku Jihočeského sportu.