08.11.2015, Michal Heřman

Poslední Šumperk stojí v cestě za dalšími body a posunem nahoru

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Po reprezentační přestávce se v pondělí 9. listopadu opět rozjede kolotoč prvoligových zápasů. V rámci 20. kola se ČEZ Motor České Budějovice představí doma od 17:30 v Budvar aréně proti Salithu Šumperk.

O soupeři – Salith Šumperk

Šumperku se v letošní sezoně WSM Ligy vůbec nevede. Po 19. zápasech je tým z Olomouckého kraje poslední. Na 13. Most ztrácí Šumperk tři body a propastná je hlavně ztráta na 11. Přerov a 12. Havířov. Za nimi Salith zaostává o 9 bodů. Šumperk je také třetí nejhorší tým, co se počtu vstřelených gólů týče a ve statistice inkasovaných gólů suverénně nejhorší.

Nejproduktivnějším hráčem mužstva je Jiří Půhoný, který má bilanci sedmi gólů i asistencí. Zároveň je také nejlepším střelcem týmů a nejlepším nahrávačem je pak s 10 přihrávkami Daniel Vrdlovec.

V prvním vzájemném zápase na ledě Šumperku zvítězil Motor o dvě branky - 1:3.

19. kolo: ÚSTÍ NAD LABEM – ŠUMPERK 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 34. Tůma (Roubík), 49. Roubík, 51. Roubík (Tůma), 60. Kloz (Kuchler) – 25. Brunec (Vrdlovec), 58. Půhoný (Roupec).

Sestava: Zelenka – Roupec, Zdráhal, Petira, Sedlák, Prokop, Drtil, Bažant – Půhoný, Plášek, Haas – Fořt, Vrdlovec, Brunec – Půlpán, Šimun, Milfait – Ostřanský.

Šumperské brankoviště

Zajímavostí šumperského mužstva jsou muži v brankovišti. Doposud se tam vystřídali Patrik Polívka, Daniel Zelenka, Brandon Maxwell a Filip Šindelář. A právě Šindelář má suverénně nejvíce odchytaných zápasů a minut. Zasáhl do 14 zápasů a odchytal 793 minut. Jeho statistiky jsou 3,63 průměrně inkasovaných branek za zápas s procentuální úspěšností 90,04 %. Během reprezentační přestávky ale vedení klubu přivedlo Miroslava Svobodu a na jihu Čech se tak může objevit již pátý gólman, který by letos za Šumperk nastoupil.

Zaostřeno: Lukáš Žálčík proti svým

Jak jsme již při prvním vzájemném zápase avizovali, tak Lukáš Žálčík bude hrát proti svému mateřskému týmu. V dresu Draků totiž nakoukl do velkého hokeje a podílel se na postupu do 1. ligy v roce 2009. Poté se pokoušel prorazit na Spartě, kde si však vynikající produktivitu z juniorského týmu nedokázal přenést do áčka. Sezonu 2012-13 strávil na farmě v Litoměřicích a od dalšího ročníku začal znovu oblékat dres Šumperka. Žálčík se v loňské sezoně zařadil mezi hvězdy druhé nejvyšší soutěže a severočeský klub mu začal být malý. V letní přestávce tak zamířil do Motoru, kde touží po postupu do extraligy.

Z tábora Motoru

Motor má odečtu šesti bodů a prohře v Kadani 34 bodů a je „až“ na 5. místě. Dobrou zprávou je, že na čelo ligy má minimální rozdíl. V případě výhry a zaváhání soupeřů mohou Jihočeši poskočit až na druhé místo. Na zatím vedoucí Kladno má Motor manko čtyř bodů.

S kým hrají soupeři?

Kromě jihlavské Dukly hrají všichni aktuální top zástupci WSM Ligy na ledě soupeře - vedoucí Kladno putuje do Litoměřic, druhá Slavia Praha zajíždí do Mostu, třetí Jihlava hostí Prostějov a čtvrtá Kadaň hraje v Třebíči.