ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
21.10.2011, Michal Špírek

Poslední nepoznaný soupeř - Jihočeši nastoupí v Boleslavi

Č. B u d ě j o v i c e - První kolo hokejového ročníku bylo odloženo, a tak se HC MOUNTFIELD setkává s Mladou Boleslaví až nyní, v rámci 14. kola Tipsport extraligy. Boleslavi se podařilo odpoutat z posledního místa a touží vylepšit vylepšit bídnou bilanci z domácích zápasů. Jak si druhý tým tabulky z jihu Čech povede na ledě, kde prohrál již pětkrát v řadě? Zápas začíná v pátek v 18.10 a vysílá ho přímým přenosem program ČT4 Sport!

O soupeři – BK MLADÁ BOLESLAV

Jak tým HC MOUNTFIELD tak Mladé Boleslavi se minulým kolem a vítězstvím v něm dočkal posunu v tabulce. Jenomže zatímco Jihočeši se vyšvihli až na samý vršek tabulky, tým vedený Milanem Hniličkou byl rád za jiný úspěch - po dlouhé době se odpoutal z posledního místa. Bruslařský klub před sezónou posílil ofenzivu o kanonýra Jaroslava Balaštíka a centra Davida Výborného, za největší ztrátu se pak musel považovat odchod gólmana Marka Schwarze.

Prvních pět kol Mladoboleslavští prohráli a nadšení natěšených fanoušků, doufajících v to, že jejich tým má tentokrát na víc, než uzavírat tabulku, trochu opadlo. Po naprosto zpackaném zápase v Brně ve 12. kole, kde Bruslařům nešlo téměř nic a ještě mohli být rádi za prohru 1:5, se musel sbalit hlavní trenér Vladimír Jeřábek a vedením týmu byli pověřeni sportovní manažer Milan Hnilička a trenér Vladimír Hiadlovský.

A po jejich nástupu na střídačku si doma Boleslav lehce poradila s Karlovými Vary 4:1 a poslala je na poslední příčku Tipsport extraligy. Pro Boleslav to byla teprve druhá výhra na domácím ledě. A to i bez bodového přispění svého kapitána Davida Výborného, který je nejproduktivnějším hráčem BK Mladá Boleslav. Naproti tomu trochu za očekáváním zůstávají výkony Balaštíka, od kterého si klub hodně sliboval. Zatím exzlínský hráč zaznamenal tři trefy, a tři kanadské body je vše, co Balaštík za první čtvrtinu extraligy nasbíral.

Takhle si vychutnal Marka Schwarze ve 4. kole minulé sezóny Rostislav Martynek. Ten se letos načekal na úvodní trefu o dost déle, ale poté, co rozvlnil síť Zlína, už může s klidem přemýšlet, jak překonat gólmana Boleslavi v pátečním zápase. Strážcem domácí brány bude s největší pravděpodobností Jaroslav Hübl.

Kvůli vítězství Sparty s Plzní v předehrávce přišli Budějovičtí o první místo v tabulce, ale vítězstvím za tři body by se družina kolem navrátilce Kotalíka posunula opět na samotný vrchol. S ním v sestavě slaví HC MOUNTFIELD jen vítězství a pokud by se skutečně zadařilo i v Boleslavi, připíše si tým body za výhru pošesté v řadě. To se klubu z jihu povedlo naposledy v sezóně 2007/2008. Stejně tak Jihočeši v Boleslavi útočí na třetí venkovní vítězství v řadě. A mimochodem, vyhrát více než dvakrát za sebou ve venkovních utkáních se HC MOUNTFIELD podařilo naposledy v sezóně 2008/2009. Tehdy při mohutném finiši Budějovičtí zvítězili Jihočeši dokonce ve čtyřech po sobě jdoucích zápasech na cizím ledě. Ohrozí svěřenci Františka Výborného tuto sérii?

Jednoduché to rozhodně mít nebudou. Mladá Boleslav patří mezi neoblíbené týmy Jihočechů a na jejím ledě už pět zápasů po sobě Budějovice padly.

Zápas bude i setkáním syna Davida s otcem Františkem Výborným. Kouč Výborný vede HC MOUNTFIELD ve třetí sezóně a za tu dobu už proti jeho mančaftu nastoupil syn David Výborný sedmkrát. To ale ještě v dresu Sparty. A kdo je v tomto rodinném souboji úspěšnější? Zatím je to 4:3 pro tátu. David Výborný si pak v zápasech proti svému otci připsal čtyři kanadské body.


Zajímavost utkání

České Budějovice - Mladá Boleslav 9:0
Co že je to za výsledek? Tak takhle jasným způsobem přehráli starší dorostenci Českých Budějovic Mladou Boleslav, a to jen den předtím, než se jejich starší kolegové představí na středočeském ledě. A to v čase 30:59 vedli Jihočeši už o osm branek, pak už se gólostroj zadrhl. Tak co říkáte, trocha inspirace HC MOUNTFIELD by v pátek neškodila, ne?

Už v úterý repete
Dohrávka 1. kola je na programu už v úterý 25.10. To HC MOUNTFIELD na svém ledě přivítá právě Mladou Boleslav a všichni hráči si jistě ještě budou živě pamatovat souboje ze čtyři dny starého utkání. Kdo vzejde z tohoto "dvojduelu", narušeného nedělním kolem, lépe?

Zápas začíná ve ŠKO-ENERGO ARÉNĚ v 18:10 a v přímém přenosu ho můžete sledovat na ČT4 Sport.

Sestavy z posledního kola

HC MOUNTFIELD:Jakub Kovář - Ptáček, Kranjc, J. Novák, Vydarený, Mikuš, Kolarz - Kotalík, Kašpařík, Šimánek - Gulaš, Langhammer, Podlešák - L. Květoň, Červený, Martynek - Kuchejda, T. Mertl, R. Pšurný.

Mladá Boleslav:J. Hübl - Rýgl, Chaloupka, Žabka, Baldwin, Drábek, Jindra, od 21. navíc Dudáš, od 41. Beňovič - Cetkovský, Bahenský, Kotrla - Balaštík, D. Výborný, Tomas - Pabiška, Vrbata, Demel - Goertzen, Stieler, Jiránek. Trenéři: Hnilička a Hiadlovský.

Statistiky

13. kolo
HC MOUNTFIELD

BK MLADÁ BOLESLAV
2.
Umístění v tabulce
13.
12 / 7 - 1 - 1 - 3
36:26 / 24
Statistiky v sezoně
(základní část)
12 / 3 - 1 - 1 - 7
22:37 / 12
4:3sn Karlovy Vary (D)
4:0 Zlín (D)
3:1 Kladno(V)
Aktuální série
4:1 Litvínov (D)
0:6 Liberec (V)
2:3 Plzeň (D)
Pavel Kašpařík 13 (5+8)
Nejproduktivnější hráč v sezoně
David Výborný 9 (2+7)
Lukáš Květoň (6)
Nejlepší střelec v sezoně
David Vrbata (4)
Pavel Kašpařík (8)
Nejlepší nahrávač v sezoně
David Výborný (7)
Jan Novák 5 (0+5)
Nejproduktivnější obránce v sezoně
Martin Rýgl 4 (1+3)
Rudolf Červený (+7)
Michal Mikeska (-3)
+/- bodování v sezoně
Martin Rýgl (+2)
David Výborný, Martin Dudáš(-6)
Lukáš Květoň (14)
Nejtrestanější hráč v sezoně
Jakub Čutta (45)
Jakub Kovář 93,24% - 2,11
Pavel Kantor 91,67% - 1,5
Statistika brankářů: úspěšnost zásahů - průměr branek
Jaroslav Hübl 90,59 – 2,74
Michal Valent 87,20% - 4,68

Poznámka: V kolonce statistik jsou údaje řazeny v tomto pořadí: zápasy / výhry - výhry v prodloužení - prohry v prodloužení - prohry - skóre - body.

(

Zdroj foto: bkboleslav.cz)

Sociální sítě

Obra´nce JAKUB SUCHA´NEK rozebi´ra´, jak se prˇipravuje na novou sezonu nebo co rˇi´ka´ na novy´ forma´t souteˇzˇe. Nejen na to...

Jen dvacet pět let věku a přesto největší pamětník ;) Útočník RADEK PROKEŠ se totiž může pyšnit tím, že jako jediný ze současného...

Věděli jste, že Radek Prokeš je jediným hráčem z aktuálního kádru, který si zahrál i v úvodní sezóně Motoru v první lize 2013/14?...

Na golmanských trénincích je kromě naší dvojice - Marek Čiliak a Jan Strmeň - také přítomen reprezentační brankář Šimon Hrubec!...