MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
03.09.2018, Adam Pavlíček

Poslední přípravný zápas, Motor jde na prostějovské Jestřáby

Schyluje se k začátku nové ligové sezóny a českobudějovické hokejisty ve středu čeká generálka v podobě utkání s Prostějovem. Zápas začíná netradičně již od 16:00! Pokud se nebudete moci dostavit do Budvar arény, utkání můžete sledovat na textovém přenosu nebo ŽIVĚ. Vstupenky si můžete koupit pohodlně online na tomto odkazu.

Prostějov má před startem Chance ligy velké ambice. V play off by se chtěl probojovat až do semifinále. K tomuto cíli by mu měly pomoci i nové posily. Na Hané podepsali Marek Račuk, Jan Zdráhal a Lukáš Žalčík, přičemž poslední dva jmenovaní přišli z jihlavské Dukly. Žálčík ještě v nedávné době působil také na jihu Čech. Tito tři hokejisté se zapojí po bok Tomášů Nouzy a Divíška, kteří se v minulé sezóně starali o prostějovský útok a sbírali jeden bod za druhým. To dokazuje i tabulka produktivity z minulé sezóny, v níž bychom je po základní části našli na prvních dvou příčkách. Bez jednoho střelecky disponovaného hokejisty se ale Jestřábi budou muset obejít. Po dvou sezónách Prostějov opouští útočník Jan Rudovský, který nyní bude strašit soupeřovy obrany v dresu Frýdku-Místku.


Prostějovská soupiska:
Neužil, Štůrala – Bažant, Foltýn, Havlík, Kolář, Mikliš, Rašner, Zdráhal – Divíšek, Dvořáček, Karpov, Krejčiřík, Luňák, Meidl, Nouza, Prokeš, Račuk, Starý, Venkrbec, Žálčík.


První letní test čekal Jestřáby na domácím ledě proti polským Katovicím. Svěřenci trenéra Vykoukala padli těsně o gól, prohru stejnému soupeři ale vrátili o dva dny později. Prostějovští zapsali jednu výhru nad Novými Zámky a Třebíčí. S oběma soupeři se ale potkali dvakrát a bilance proti každému z nich je v přípravě tedy padesáti procentní.

Prostějovské výsledky v přípravě:
Prostějov - 4:5 - Katovice
Katovice – 1:2sn - Prostějov
Prostějov – 5:3 - Nové Zámky
Třebíč – 2:3 - Prostějov
Prostějov – 2:3 - Třebíč
Nové Zámky – 3:0 – Prostějov

9. přípravný zápas

ČEZ Motor České Budějovice

LHK Jestřábi Prostějov

Středa 5. září 2018, 16:00, Budvar aréna


Z českobudějovického tábora

Motor se nezdá být před startem Chance ligy ve špatné formě. Ze začátku přípravy sice dvakrát padl s Plzní, pak jej ale čekalo hned šest zahraničních konfrontací. A rovnou pět z nich bylo vítězných! Minimálně poslední zápas Prospalových svěřenců musel českobudějovické fanoušky nadchnout. Jihočeši se utkali s Chabarovskem, se kterým po celých šedesát minut vedli mnohem více než vyrovnanou bitvu. Svého soka nakonec přehráli 4:2. A porazit účastníka KHL? To se zkrátka nevidí každý den.
Bodově se zatím skvěle daří Lukáši Endálovi, který sbírá téměř dva body na zápas. Skvělými výkony si o pozornost říká také kanadský rychlík Mitch Fillman. Ačkoliv je obránce, druhým nejproduktivnějším hráčem v týmu je právě on. Pochvaly od fanoušků si vysloužili také mladí hráči, a především pak Martin Beránek.

Předzápasové okénko Aleše Tottera:

"Chtěli jsme, abychom před začátkem ligy neměli tak velkou pauzu bez přípravného zápasu. Jsme rádi, že budeme mít příležitost porovnat síly s týmem ze stejné soutěže. Jsou ambiciózním klubem, který by chtěl hrát minimálně v první šestce. Mají dobré přesilové hry, na to si musíme dát pozor. Sestava bude takřka stejná jako proti Benátkám, uděláme maximálně dvě změny."

Sociální sítě

Jak si Motor vede po 34 odehraných zápasech v týmových a individuálních statistikách???hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

Bývalý útočník Michal Hudec byl velkým oblíbencem českobudějovických fanoušků. Na jihu Čech hrál 5 sezon a hned 3x pomohl týmu do...

Na Spartě jsme po nepovedené třetí třetině prohráli 2:6. REPORT??hcmotor.cz/zapas.asp?id=S…

Proti @HCSpartaPraha vyjedeme v této sestavě! ?? #hcmotor #nejenhokej #dnesnisestava @telhcz