ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
22.01.2015, Matěj Mayer

Před veledůležitým dvojutkáním posílí juniorku Josef Žáček

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Jak známo, junioři hrají už několik kol své soutěže pod velkým tlakem. Jejich pozice v tabulce je totiž staví do pozice kandidátů pro případný sestup. Juniorka tak před závěrečnou fází sezóny posiluje a jako první přichází zpět odchovanec Josef Žáček, který bude trenérům k dispozici už pro dnešní zápas s Litvínovem.

Juniory Motoru čeká velmi těžký nadcházející víkend, který začíná již dnes. Svěřenci Martina Štrby a Milana Kupky změří síly s dalšími dvěma nejhoršími celky tabulky a vydolovat potřebují co nejvíce bodů. Situace se navíc ještě o něco zkomplikovala po včerejším zápase Jihlavy se Zlínem. Dukla totiž na vlastní ledě zvítězila 5:4 na samostatné nájezdy a bodově se tak dotáhla na Jihočechy.

Aktuálně se tedy České Budějovice nacházejí na poslední pozici společně s Jihlavou, oběma mužstva mají na kontě 30 bodů. Dnešní zápas s Litvínovem tak dostane ještě o něco větší náboj. Motor má před Duklou zápas k dobru, takže jakýkoliv bodový zisk jej posune na předposlední příčku.


Dolní část tabulky DHL ELJ - II. část - B

              Z    Skóre 	B
6. Litvínov        41    120:156   43
7. Jihlava        42    92:142   30
8. České Budějovice    41    99:159   30 

Pozitiva na sezóně juniorky se nehledají snadno a před závěrečnou částí tak uvidíme v týmu nové tváře. Prvním příchozím hráčem je odchovanec Českých Budějovic Josef Žáček, který působil v letošním ročníku v nejvyšší finské juniorské lize. Kvůli neblahým okolnostem však jeho klub v sezóně dále nepokračuje.

„Už před Vánocemi nám říkali, že se tým potýká s finančními problémy, ale pak proběhla nějaká jednání a ujišťovali nás, že vše bude v pořádku. Přiletěl jsem zpět do Finska, odehrál jeden zápas a pak nám s lítostí oznámili, že tým už je na dně. Chtěl jsem po agentovi, aby mi sehnal něco ve Finsku nebo Švédsku, ale v průběhu sezóny je to těžké. Spojil jsem se tedy s Martinem Štrbou a řekl mu, že bych klukům rád pomohl a tak jsem tady. Jsem rád, že mužů pomoct na ledě i v šatně, “ říká obránce, který včera oslavil své dvacáté narozeniny. Podle trenéra Štrby bude Žáček připraven nastoupit již dnes při domácím utkání s Litvínovem.

Za juniory také tradičně nastoupí posily z A-týmu. Motor by dnes měl nastoupit v úplně nejsilnější sestavě, takže chybět nebudou Luboš Rob, Radek Prokeš, Ladislav Marek, Emil Švec a Petr Škopek. Poslední tři jmenovaní jsou ročníku 1994, takže do sestavy se dnes nevejde David Bílek.


Nejbližší program:

22.1. České Budějovice - Litvínov 18:00
24.1. České Budějovice - Jihlava 12:30
Sociální sítě

45. narozeniny slaví bývalý útočník Radoslav Kropáč. V ČB 1 sezona, 62 zápasů, 20 gólů (5 v přesilovce, 3 vítězné), 48 bodů, 40...

45. narozeniny slaví František Ptáček. V ČB 5 sezon (2 jako kapitán), 241 zápasů, v nichž dal 38 gólů (25 v přesilovkách, 1 v...

Včera uplynulo 90 let od narození Jaromíra Büntera. V ČB 2 sezony, kolem 45 zápasů, 10 gólů. Za @narodnitym 11 zápasů, 1 gól....

Pikantní zápas hned na úvod @telhcz! 18.9.2020 bychom měli přivítat @mountfieldhk #hcmotor #extraliga #prvnizapas