ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
22.01.2019, Michal Heřman

Přerov balancuje nad hranou play-off. Stejně jako Motor potřebuje každý bod

Náročný program hokejistů ČEZ Motor České Budějovice završí zápas s HC ZUBR Přerov, po kterém budou hrát Jihočeši až za pět dní. Ve středu od 17:30 se v Budvar aréně poměří čtvrtý a osmý tým Chance ligy. Pokud nemůžete dorazit, sledujte duel na Hokejka TV či textově na onlajny.cz.

HC ZUBR Přerov

Přerov nepatří mezi oblíbenější soupeře Českých Budějovic, navíc je povzbuzen výměnou realizačního týmu. V první polovině ledna odvolalo vedení trenéry Kamila Přecechtěla a Petra Dočkala, místo kterých pověřilo koučováním sportovního manažera Vladimíra Kočaru a Jiřího Sklenáře.

Pod novou trenérskou dvojicí odehráli Přerovští zatím čtyři zápasy s bilancí dvou výher v základní hrací době, jedné výhry v prodloužení a jedné prohry. To vše při skóre 8:4. Kostru týmu tvoří spolehlivý brankář Lukáš Klimeš a v poli pak obránce Radomír Pala či útočníci Marek Sikora, Tomáš Sýkora a exbudějovický Roman Pšurný.

Pro klubový web hodnotil zatím poslední zápas s Ústím nad Labem (4:1) trenér Vladimír Kočara: „Nic jiného než tři body se od nás nečekalo a byl to těžký zápas. V tuto chvíli jsme si největším soupeřem my sami. Jdeme do utkání, řekneme si, jak bychom se měli prezentovat, a na ledě to vypadá trochu jinak. Proto pro nás tyto tři body mají momentálně cenu zlata.“

Zubři jsou v aktuální tabulce na osmém místě a na devátý Frýdek-Místek mají náskok pouhých dvou bodů. Z pohledu tabulky doma – venku jsou lepší v domácí hale, naopak u soupeřů získal tým z Olomouckého kraje jen 24 bodů a je na pomyslném 11. místě.

Posledních pět zápasů

Přerov - Vsetín 2:4
Benátky – Přerov 0:1
Jihlava – Přerov 1:0
Přerov – Slavia 3:2p
Přerov – Ústí nad Labem 4:1

Sestava z posledního utkání:

Klimeš – Krisl, Černý, Pala, Zbořil, Malina, Novotný – Doležal, Pšurný, Navrátil – Sikora, Sýkora, M. Kratochvil – Moučka, Hejcman, Goiš – Indrák, Dvořák, Tomi.


49. kolo

ČEZ Motor České Budějovice

HC ZUBR Přerov

Středa 23. ledna, 17:30, Budvar aréna

Z tábora Českých Budějovic

Pondělní výhrou nad Litoměřicemi odskočil Motor svému soupeři na rozdíl devíti bodů a nyní se může plně věnovat příčkám nad Jihočechy. Třetí Kladno totiž má náskok již jen jeden bod a druhý Vsetín, který má ale zápas k dobru, aktuálně sedm. Do konce základní části zbývá 11 kol a ve hře tak je 33 bodů. S Přerovem letos Motor odehrál samé vyrovnané zápasy. V prvním i druhém utkání vyhrál shodně 3:1, ve třetím pak na ledě soupeře prohrál 1:2.

Sestava z posledního utkání:

Kváča (Strmeň) – Vydarený, M. Jandus, Pýcha, Svach, Prospal ml., Pavlin – M. Novák, Gilbert, Endál – Heřman, Bradley, Z. Doležal – Beránek, Šimánek, Babka – Doktor, R. Přikryl, P. Novák – Dančišin.

Předzápasové okénko Aleše Tottera:

"Přerovem je dalším týmem, co bojuje o účast v play off. Mají silové mužstvo, na to si musíme dát pozor. Klíčové budou speciální formace už jenom kvůli tomu, že Přerov má procentuálně nejvyšší úspěšnost oslabení z celé soutěže. Dvakrát jsme s nimi vyhráli, takže doufám, že se nám to povede i potřetí."

Sociální sítě

Ve včerejším večerním utkání jsme prohráli s Lincem, o jedinou naší trefu se postaral Jan Veselý. Foto: @bwlinz #priprava

REPORTÁŽ | Ani v dalším venkovním přípravném utkání jsme nedokázali zvítězit, na ledě Lince jsme prohráli 1:4. bit.ly/2HcRHgC

Dnes v 19:30 nastoupíme na ledě rakouského celku EHC Black Wings Linz!

Dnes v 19:30 nastoupíme na ledě rakouského celku EHC Black Wings Linz! Jedete Motor podpořit? #hcmotor #dnesnisestava #practice...