ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
08.11.2014, Jaroslav Pešek

Přijede Havířov a půjde o důležité body

České Budějovice: Motor vyhrál tři zápasy v řadě a zase se pomalu prokousává tabulkou vzhůru. Teď na Jihočechy čeká těžká zkouška. Havířov má totiž také velice dobrou formu a v posledním zápase získal bod na horké chomutovské půdě. Zápas proti Motoru však bude pro AZet druhým ve dvou dnech, což by pro Motor mohlo být výhodou.

O soupeři: AZ Havířov

Založen: 1928
Stadion: K&K Pneu aréna (kapacita 5 100 diváků)
Webové stránky klubu: www.hc-havirov.cz
Umístění v poslední sezóně: 6. místo v základní části, vyřazen ve čtvrtfinále Jihlavou (0:4 na zápasy)
Hlavní trenér: Jan Daneček


Vzájemné zápasy v této sezóně: 7:4 pro Motor

Jedním z největších překvapení letoší sezóny je dozajista postavení Havířova v prvoligové tabulce. Aktuálně drží třetí pozici se ziskem 41 bodů. Motor má o tři body méně a zápas k dobru. Takto vysoko je AZ díky tomu, že zbytečně neztrácí body se slabšími soupeři a navíc dokáže bodovat i s favority soutěže. Za povšimnutí stojí výhra 1:0 v Třebíči nebo 5:2 s Kladnem. V posledním zápase získali Slezané bod za prohru v prodloužení na ledě Chomutova.

Havířov nemá ve svém kádru žádného výrazného lídra, spíše těží z vyrovnané sestavy. Hned sedm hráčů získalo v dosavadním průběhu sezóny více, než deset bodů. Nejproduktivnějším hráčem AZetu je Antonín Pechanec se 16 body (6+10), dobře si vede také Tomáš Jiránek se 14 body (6+8). Nejlepší střelcem Havířova je Marek Loskot (10+4), který na východ republiky dorazil před sezónou z Mladé Boleslavi.

Poslední zápas AZ Havířov:

Piráti Chomutov - AZ Havířov 4:3pp (1:1, 2:1, 0:1 - 1:0)
Rozhodčí: Grech. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3 119.
Sestava AZ Havířov: Daneček – Bezuška, Bahounek, Repe, Lenďák, Graca, Horák, Matějíček, Foltýn – Maruna, Pechanec, Sztefek - Rimmel, Tomi, Klimša - Haas, Jakůbek, Fořt - Šlahař, Jiránek, Říčka.

23. kolo:
ČEZ Motor České Budějovice – AZ Havířov

neděle 9. 11. 2014, 17:00
Budvar Aréna

Z tábora Motoru

Podobný scénář už jsme letos jednou zažili. Prohra s Kadaní, výhra s Mostem, Benátkami, Ústím a tak dále. Nikdo z budějovických fanoušků by se jistě nezlobil, kdyby se příběh opakoval. V cestě teď ale stojí Havířov a rozhodně to nebude snadný zápas. To ví i Jakub Suchánek. "Praktikují hodně rychlý, bruslivý a agresivní styl hokeje. Je to vlastně trošku podobné pojetí hry, jako mají Benátky. Když jsme hráli v Havířově, tak jsme zápas zlomili v přesilovkách, proti Benátkám vlastně také, takže to by mohl být ten klíč, jak uspět. Když přidáme ještě větší disciplinovanost, tak body získáme."

Sestava Motoru z posledního zápasu

Bláha – Mucha, Punčochář, Vráblík, Suchánek, Semrád, Chmelíř, Růžička – Švihálek, Pajič, Kuchejda – Heřman, Straka, Nouza – Prokeš, Rob, Vaniš – Boháč, Trummer, Švec.

Porovnání soupeřů

Sociální sítě

20. narozeniny dnes slaví obránce Motoru Ivan Lytvynov! Přejeme všechno nejlepší, hodně zdraví a taky extraligových startů za náš...

Brankář Marek Dvořák dnes slaví 19. narozeniny! Gratulujeme, přejeme všechno nejlepší a co nejméně obdržených branek! ??

Třetím nejlepším střelcem v jednom zápase nejvyšší soutěže v historii je i českobudějovický Vintíř Němec. Podívejte se na celou...

Obránce Motoru Václav Svach dnes slaví 18. narozeniny. Tak všechno nejlepší a co nejvíc startů a úspěchů v extralize! ??