17.01.2011, Miroslav Mayer

Přijede Slavia, aneb přímý souboj o šesté místo

Č. B u d ě j o v i c e - V důležitém zápase se v úterý představí v Budvar aréně velmi atraktivní soupeř – Slavia Praha. Souboje s pražskými celky mají vždy náboj, ale tentokrát půjde ještě o něco více. Slavia totiž drží důležitou šestou příčku o jeden bod právě před HC MOUNTFIELD. Vítěz tohoto zápasu tak bude mít před svým soupeřem výhodu. Ve vzájemných zápasech byli zatím úspěšnější Jihočeši. V prvním zápase se Slavií byla vyprodaná Budvar aréna. Zápas začíná v úterý od 17.30 v Budvar aréně.

O soupeři - HC Slavia Praha

Slavia neměla zrovna dobrý vstup do soutěže, ale to je již zapomenuto. V současné době se nachází v tabulce na šesté příčce a má jen tři body ztrátu na čtvrtou pozici. Slavii hodně pomohlo pět zápasů v řadě na domácím ledě, která odehrála v prosinci. Dokázala z nich totiž vytěžit hned čtyři vítězství. Třetí čtvrtina soutěže Slavii prostě vyšla, když dokázala vybojovat hned dvacet sedm bodů a proto je v tabulce v kontaktu s nejlepšími mužstvy. Ovšem nebezpečnější je Slavie na „svém“ ledě. Na ledě soupeřů je tom stejně jako Jihočeši. To by mohlo týmu HC MOUNTFIELD hrát v úterý večer do karet.

Při pohledu na tabulku a do statistik je jasné, že přednosti Slávie je spíše hra dozadu. V brance vše jistí Miroslav Kopřiva, který má na českobudějovický tým špatné vzpomínky. Při prvním vzájemném zápase v Praze se zranil a musel ze zápasu odstoupit. Ovšem v poslední době je opět ve formě a předvádí výkony, které od něj Vladimír Růžička očekává. V útoku chybí Slavii výraznější individualita. Jediným hráčem, který výrazněji boduje je českobudějovický odchovanec Michal Vondrka. Ostatní útočníci zatím nesbírají tolik bodů. Vždyť druhý nejproduktivnější hráč týmu je obránce Petr Kadlec s dvaceti jedna body.

Letos se českobudějovickému týmu zatím na Slavii daří. Hned první zápas v Praze skončil jejich vítězstvím 3:1. V Budvar aréně dokonce vyhráli Jihočeši 5:1. Pak ovšem přišla porážka, když Slavia využila domácího prostředí a vyhrála 4:1. Vzhledem k tomu, jak je zatím tabulka vyrovnaná mohou být důležité i vzájemné souboje. Matematika tedy velí vyhrát a nejen získat tři body, ale i mít lepší poměr vzájemných zápasů.

V posledním kole obě mužstva prohrála. Slavia ovšem získala alespoň jeden bod. Na domácím ledě vyrovnala v poslední minutě se Zlínem, ale pak poprvé v sezóně prohrála na nájezdy 3:4. Hra v prodloužení je letos silnou stránkou Slavie. Zatím sehrála osm takových zápasů a pouze jednou prohrála gólem v prodloužení a jednou na samostatné nájezdy.

Zajímavosti zápasů

Všechna vzájemná utkání skončila tak, že mužstvo, které prohrálo, dalo jen jednu branku. Ve všech vzájemných zápasech dokázal bodovat jen Martin Podlešák (1+2). Při prvním vzájemném duelu v Českých Budějovicích byla Budvar aréna poprvé vyprodaná!

Od návratu do extraligy se českobudějovické mužstvo utkalo se Slavií celkem třicet čtyřikrát a to včetně play-off. Zatím vede Slavia 18:16. Budvar arénu pokořila Slavia zatím pouze šestkrát.

Významné jubileum

V zápase se Slavií načne útočník Pavel Kašpařík svoji sedmou stovku extraligových zápasů. V zápase v Plzni odehrál svůj šestistý zápas. Na svém kontě má 113 branek, 130 nahrávek a celkem 233 bodů.

Na lavičkách obou týmů budou stát nejzkušenější trenéři extraligy. František Výborný má na svém kontě nejvíce zápasů v české nejvyšší soutěži, v základní části a třetí nejvyšší počet výher. Vladimír Růžička má třetí nejvyšší počet utkání jako trenér a nejvyšší počet výher na svém kontě. Z aktivních trenérů by se v extralize těžko hledal někdo zkušenější, než jsou tito dva pánové. Uvidíme co si oba trenéři připraví pro úterní zápas.

Sestava Slavie z posledního kola

Kopřiva - Kadlec, Žižka, Roth, Kolařík, Kuboš, Vašíček, Barák - Svoboda, Jelínek, Tomica - Krenželok, Sklenář, Vondrka - Micka, Třetina, Doležal - Pospíšil, Benda, Poletín.

Dominik Furch 89,23% - 3,65

Poznámka: V kolonce statistik jsou údaje řazeny v tomto pořadí: zápasy / výhry - výhry v prodloužení - prohry v prodloužení - prohry - skóre - body.