13.12.2009, Josef Bláha

Přivezou Jihočeši další body z Pardubic?

Č. B u d ě j o v i c e – Borci HC MOUNTFIELD mají na dostřel elitní osmičku extraligy. Momentálně jsou na deváté příčce pouhý bod za pražskou Spartou. O další body se vydávají Jihočeši bojovat do Pardubic, kde naposledy vybojovali těsné vítězství. Povede se jim to znovu? Zápas začíná v neděli v 18:10 a přímým přenosem jej vysílá stanice ČT4 Sport.

O soupeři – HC Eaton Pardubice

V Pardubicích poslední dobou skloňují nejčastěji dvě jména. Tím prvním je útočník Petr Sýkora, který je nejlepším střelcem extraligy (má na svém kontě už 21 branek!) a v pátek oslavil velké jubileum. Vstřelil 250. gól v nejvyšší soutěži a reprezentaci, a posunul se tak do elitní společnosti Klubu hokejových kanonýrů deníku Sport. „Samozřejmě si toho velice cením. Jen doufám, že budu branky střílet dál,“ pousmál se Petr Sýkora po porážce 2:3 v prodloužení, kterou Pardubice utrpěli v Plzni.

Druhým hojně propíraným jménem je Dominik Hašek, který nastoupil v dresu Pardubic naposledy 25. října, shodou okolností právě v Českých Budějovicích. V duelu, v němž hosté vyhráli 4:1, se ale už v průběhu první třetiny zranil a musel odjet z ledu rovnou do nemocnice. Absence trvá už měsíc a půl. Do reprezentační přestávky zbývá už jen jedno kolo, a tak je pravděpodobné, že Hašek v neděli chytat nebude. Náhradník Růžička je však velmi slušnou zálohou. Přesto Pardubice z posledních pěti utkání vyhráli jen jedno, a to 3:2 po samostatných nájezdech na Spartě. Budou pokračovat v nevydařených výkonech i v neděli proti mužstvu HC MOUNTFIELD?

SNOPEK PROTI SVÝM Obránce Jan Snopek se opět představí proti svému bývalému zaměstnavateli. Takhle bojoval ještě v dresu Pardubic v minulé sezoně proti Michalu Hudcovi.

Z kabiny HC MOUNTFIELD

Českobudějovičtí hokejisté se ve svých výsledcích v posledních utkáních zhoupli níže než tomu bylo ještě minulý týden. Svěřenci Františka Výborného totiž poslední tři utkání prohráli. Útěchou je, že ze dvou posledních soubojů získali alespoň bod za prohru po prodloužení se Slavií a penaltovou porážku od Komety Brno. Ve čtvrtečním duelu, který Jihočeši prohráli 0:1 po samostatných nájezdech se opět ozvala střelecká bolest HC MOUNTFIELD. „Dozadu to nebylo nejhorší, ale dopředu chyběl prostě gól. Bez něj můžeme těžko myslet na výhru,“ komentoval situaci obránce František Ptáček.

Branka se nepovedla vstřelit nikomu z hráčů ani při samostatných nájezdech. „Bohužel nemáme spolehlivého střelce na nájezdy. Gulaš se Šimánkem se na penaltu moc necítili, proto jeli jiní kluci, kteří si v tu chvíli věřili víc,“ vysvětloval kouč Výborný. Gól finskému gólmanovi Hovimu ale nedal nikdo.

Nyní čeká Jihočechy duel v Pardubicích, kde se jim v dohrávce sedmého kola povedlo skoro před měsícem zvítězit 4:2. Rozhodující trefu tohoto zápasu obstaral v čase 58:24 Lukáš Květoň. „Samozřejmě by bylo fajn znovu přivézt nějaký bod, ale nebude to nic jednoduchého. Pardubice nezahrály posledních pár utkání moc dobře a budou se chtít chytit. Snad jim v tom zabráníme,“ řekl Květoň.

Utkání HC Eaton Pardubice – HC MOUNTFIELD začíná v neděli v 18:10 a přímým přenosem jej vysílá stanice ČT4 Sport.

(75 tr. minut)

Poznámka: V kolonce statistik jsou údaje řazeny v tomto pořadí: zápasy / výhry - výhry v prodloužení - prohry v prodloužení - prohry - skóre - body.