08.10.2011, Matěj Mayer

Přivezou Jihočeši první výhru z venku?

Č. B u d ě j o v i c e – Českobudějovičtí hokejisté si v pátek připsali důležitou výhru nad Vítkovicemi a nyní už se soustředí na další zápas. Tentokrát vyráží na Moravu, kde bude jejich soupeřem brněnská Kometa. Ta se zatím v tabulce drží na devátém místě a ztrácí na šestý HC MOUNFIELD jediný bod. Rozdíly v tabulce mezi mužstvy v Tipsport extralize jsou zatím minimální a tak se bude každý bod hodit. Utkání v brněnské Kajot Areně začíná v neděli v 17 hodin.

O soupeři – HC KOMETA BRNO

Kometa prošla přes léto změnami v kádru a hned od začátku se jí začalo dařit. Sezónu zahájila výhrou na ledě loňského šampiona Třince 3:1. Pak porazila Kometa i silnou Plzeň na svém ledě 3:2 na samostatné nájezdy. Po úspěšném startu ale přišla i první prohra, na ledě Litvínova 1:4, následovala výhra se Slavií na nájezdy a další dvě porážky od Liberce a Pardubic. Poslední dvě utkání už se však Kometa opět veze na vítězné vlně. V osmém kole porazila Vítkovice na jejich ledě 3:2, Kometa si ale své vítězství zařídila až v samostatných nájezdech. Dosavadní poslední utkání hrálo Brno v pátek. Karlovy Vary musely nasadit do branky až třetího gólmana Závorku a ten pustil ze 24 pokusů Komety tři branky, které stačili na vítězství 3:2.

Tyto výsledky znamenají pro Kometu Brno deváté místo v tabulce a například jen tři body scházejí Kometě na vedoucí celek Plzně. HC MOUNTFIELD je po výhře s Vítkovicemi šestý a má jen o bod více než Brno. Zajímavá je bilance českobudějovického celku na hřištích soupeřů. Jihočeský klub je totiž v tomto ohledu poslední v celé extralize s pouhým jedním bodem přivezeným z venku. Je však také třeba říci, že HC MOUNTFIELD hrál na hřišti soupeře zatím pouze třikrát.

Z kádru Komety Brno si vyzdvihnout určitě zaslouží výkony Tomáše Pospíšila. Útočník se vrátil před sezónou z hostování ve Slavii, ve které zaznamenal 9 bodů a odehrál kompletní ročník. V tom letošním už jich má na kontě po osmi zápasech sedm (4+3) a je zatím největším tahounem mužstva. Spolehlivý je i brankář Brna Sasu Hovi. Ten si drží solidní úspěšnost 92,81 a průměrně inkasuje 2,43 branky za zápas.

Milan Gulaš odehrál 300. zápasů!
Zápas s Vítkovicemi byl pro útočníka HC MOUNTFIELD Milana Gulaše zápasem číslo 300. v nejvyšší soutěži. Šestadvacetiletý útočník nepoznal jiný než českobudějovický dres. Výjímkou je pouze hostování, kdy v sezóně 2007 / 2008 pomáhal v jednadvaceti zápasech Kladnu. Šikovný útočník ozdobil včerejší utkání brankou a asistencí. V posledním utkání si navíc odseděl na trestné lavici 4 minuty a zaokroulil tak počet trestných minut v českobudějovickém dresu na rovných 200.

Další milníky
Zkušený obránce René Vydarený si v českobudějovickém dresu odkroutil už 301. utkání. Tří stý zápas odehrál v Liberci, kde MOUNTFIELD prohrál 4:2. Třicetiletý zadák má na svém kontě v nejvyšší soutěži už 336 startů, protože v předloňskou sezónu dohrával na Spartě.

Sestavy z posledního kola

HC Kometa Brno: Hovi - Švrček, Žižka, Kempný, Bičánek, Kováčik, Malec, od 21. navíc Valach - Pospíšil, R. Hruška, Hubáček - Erat, L. Čermák, R. Dlouhý - Jar. Svoboda, Holec, Jakub Svoboda - H. Zohorna, Koreis, Podkonický.

HC MOUTNFIELD: Kovář - Ptáček, Kranjc, J. Novák, Vydarený, Němeček, Mikuš - Kotalík, Kašpařík, Šimánek - Gulaš, Langhammer, Podlešák - Marek, Červený, Květoň - Martynek, Mertl, Pšurný.

Sasu Hovi 92,81% - 2,43

Poznámka: V kolonce statistik jsou údaje řazeny v tomto pořadí: zápasy / výhry - výhry v prodloužení - prohry v prodloužení - prohry - skóre - body.