30.09.2008, Roman Šperňák, Josef Bláha

Pro třetí vítězství v řadě do Zlína?

Č. B u d ě j o v i c e – Mužstvo HC MOUNTFIELD už zase šlape. V pátek porazili Jihočeši 6:2 Třinec a v neděli přehráli 4:1 Spartu. Stoupající forma je znát jak na hře, tak na výsledcích. Proti pražskému celku se navíc trefili hned tři hráči poprvé v sezoně. Sailer, Šimánek a Veselý se střelecky probudili. Teď stojí před týmem trenérů Bokroše a Tlačila úkol navázat na předešlé duely. Budou k tomu mít možnost v úterý od 17 hodin ve Zlíně.

O soupeři – RI OKNA ZLÍN

Mužstvo dvou tváří čeká na hokejisty HC MOUNTFIELD v 10. extraligy ledního hokeje. Zlín jednu ukazuje doma a druhou venku. Tým, který prošel v minulé sezoně velkou krizí a v létě radikální proměnou, touží po lepším umístění, než byla loňská předposlední příčka. Pomoci mu k tomu má úspěšný trenér z minulé sezony i řada trejdů.

Zlín se po devíti odehraných kolech pohybuje na 10. místě. Doma valí a ještě neprohrál. Venku mu to však nějak zvlášť nejde. I proto mají Jihočeši smůlu, že na led Valachů zajíždějí v době, kdy se tam domácím daří.V posledním utkání před vlastními diváky porazili svěřenci kouče Zdeňka Venery Kladno 4:2, za to v úplně posledním utkání prohráli 0:2 na ledě nevýrazného Třince.

„Letos se nám venku nedaří, máme jediný bod z pěti utkání. I když to dnešní nebylo špatné, tak se strašně těžko střelecky prosazujeme. Nedali jsme ani gól a na slabou koncovku doplácíme. Po střelecké stránce je to bídné,“ postěžoval si po posledním zápase Zdeněk Venera. K bodovému zisku nepomohla ani jejich elitní útočná formace Balaštík - Leška, Köhler, která zařizuje většinu branek zlínského celku.

Právě nově příchozí Bedřich Köhler se stává po boku zkušených spoluhráčů pravou extraligovou hvězdou. Své si v týmu odehrají i nováčci Linhart z Pardubic, Míka, Kučný nebo Matějka. Zatím nová éra (bez kapitána Okala) zlínského hokeje není špatná. Jakým směrem se bude ubírat, k tomu může přispět i HC MOUNTFIELD.

Z kabiny HC MOUNTFIELD

Vítězství s Třincem dostalo řádnou hodnotu až v neděli. Jihočeši totiž navázali výhrou nad Spartou. „Po dobrém výkonu v předchozím souboji s Třincem jsme konečně odehráli zápas bez větších nervů,“ pochvaloval si kouč Ernest Bokroš po duelu s Pražany.

Po dvou třetinách vedli jeho svěřenci 4:1 a měli nad soupeřem navrch. „I přesto nebylo nic rozhodnutého a podle toho jsme se v kabině chovali. Nabádal jsem hráče hlavně, ať hrají vzadu na nulu,“ řekl českobudějovický kouč. Povedlo se. Sparťané už si šance nevytvořili a Jihočeši vedení udrželi. „Odehrát poslední třetinu na 0:0 je pro nás dobrý poznatek,“ byl spokojen kouč.

Nyní má před sebou třetí výzvu v řadě. A ne jen tak ledajakou. HC MOUNTFIELD totiž jede v úterý do Zlína, kde kouč Bokroš řadu let trénoval a slavil tam i extraligový titul. „Motivace je už to, že Zlín doma ještě neprohrál. Znám spoustu kluků, působil jsem tam pět let,“ tvrdí slovenský lodivod.

Speciální příprava však probíhat nebude. „Upozorním hráče jen na přesilovky, které hraje Zlín skvěle a hodně mu vychází.“ Třetí výhra nebo alespoň bodový zisk v řadě by znamenal pro Jihočechy ohromnou vzpruhu. „Jak jsme se dostali dolu, tak se škrabeme nahoru. Nejde to hned, ale když budeme bojovat dál tak jako v posledních utkáních, půjde to,“ věří Bokroš.

Utkání RI OKNA Zlín – HC MOUNTFIELD startuje na Stadionu Luďka Čajky v úterý v 17 hodin.

Petr Mokrejš (-5)

Poznámka: V kolonce statistik jsou údaje řazeny v tomto pořadí: zápasy - výhry / výhry v prodloužení / prohry v prodloužení / prohry - skóre / body.