02.02.2019, Filip Kortus

Prohrávali jsme osobní souboje, soupeř byl rychlejší, uznal Milan Dančišin

Kladno — Vypadalo to nadějně. Motor po brankách Bradleyho a Kutláka vedl 2:0, jenže domácí Rytíři dokázali ve třetí třetině otočit vývoj skóre a Jihočeši tak odjížděli bez bodu. Nevydařené utkání hodnotil útočník Českých Budějovic Milan Dančišin.

Do šlágru kola proti Kladnu nevstoupil Motor špatně, jenže postupem času si domácí začali vytvářet gólové šance. Jihočeši ale i díky skvělým zákrokům Kváči odolal a po přesné teči Codyho Bradleyho vedli po první třetině 1:0. "Přestože jsme po první třetině byli ve vedení, tak to z naší strany nebylo ono," říkal po utkání Milan Dančišin.

Na branku do šatny dokázal Motor navázat v úvodu druhé třetiny. Lukáš Endál našel krásným pasem Zdeňka Kutláka, který výstavně zavěsil. Jenže Rytíři brzy snížili a rychle se tak vrátili do hry. "Mohlo to být klíčové pro celé utkání. Zřejmě hned druhé střídání po vstřelené brance jsme inkasovali a soupeř nás začal přehrávat. Byli rychlejší než my a prohrávali jsme i osobní souboje," poznamenal dvacetiletý forvard.

Milan Dančišin proti Kladnu

Body: 0 (0+0)
Střely: 0
+/-: 0
Buly: 67% (2/3)
Čas na ledě: 10:22

Vítězná branka domácích přišla ve třetí třetině, kdy Rytíři dokázali využít přesilovou hru. "Opakuje se to, každý zápas máme plno vyloučení. Nemělo by se to stávat," zdůraznil. Motor v zápase fauloval hned desetkrát, z toho polovina provinění přišla v poslední periodě.

Svěřence Václava Prospala nyní čeká reprezentační přestávka, znovu budou hrát až v neděli desátého únoru doma s Havířovem. "Myslím si, že nám teď přestávka může pomoct. Máme nějaké kluky zraněné, navíc se mezi námi rozšířila nějaká nemoc. Je třeba to vyležet a připravit se na nejdůležitější část sezony," dodal na závěr Milan Dančišin.

Branky a nahrávky: 25. Sochor (Pitel, Bystřický), 37. Tomas (Hoch, Kusak), 38. Kusak (Humeník), 44. Kuprijanov (Kusak, Humeník) –...

Branky a nahrávky: 02:13 Lev (Koníř, Mařík; 5/4) – 01:34 Douda (Hofman, Mareš; 5/5), 46:35 Zachariasz (Daněk, Rončka; 5/5)....