ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
01.01.2012, Miroslav Mayer

Proti Finsku nám chyběl elán, ví Lukáš Sedlák

E D M O N T O N - Češti junioři sehráli na mistrovství světa v Edmontonu svoje poslední utkání ve skupině. S Finskem bojovali o druhé místo a tím možnost hrát čtvrtfinále s lehčím soupeřem. Nakonec čeští mladíci v souboji neobstáli a prohráli s Finy 0:4. Češi opět často zahřívali trestnou lavici a hráli hodně času v oslabení. Nejlepší zápas na turnaji sehrál Lukáš Sedlák, který byl nejaktivnějším hráčem výběru kouče Přerosta. Čtvrtfinálovým soupeřem Čechů bude tým Ruska.
Podruhé jste na turnaji prohráli, a dokonce jste nedali ani jednu branku.
Už podruhé na tomto turnaji se stalo, že jsme nedali gól. Začali jsme utkání špatně, hned jsme hráli oslabení a nemohli jsme si vytvořit tlak. Když už jsme začali hrát lépe, hned přišlo další hloupé vyloučení, které nás zase srazilo dolů a takhle to bylo vlastně po celý zápas.

Právě v oslabení přišla vaše chvilka, když jste měl možnost dokonce zakončit jednu nadějnou akci.
Oslabení se nám sice dařila, ale nedá se čekat, že v oslabení budeme dávat branky. My těch oslabení hrajeme hodně moc, a to pak bere sílu celému týmu. Pro kluky, co chodí na oslabení, je pak těžké vrátit se do normální hry.

V čem vidíte příčiny dnešní porážky od Finska?
Dneska jsme nebruslili tak dobře jako Finové a z toho pramenila naše vyloučení za hákování a podražení. Dnes to bylo vše o bruslení, které jsme neměli. Prostě nám chyběl pohyb.

Nebyli jste po těžkém zápase s USA unaveni? Přeci jen měli jste jen jeden den na odpočinek.
Nemyslím si, že by to bylo únavou ze zápasu s USA. Spíše jsme se uspokojili, že už máme čtvrtfinále jisté a že jsme něco dokázali. Nepodařilo se nám navázat na výkon ze včerejška. Už tam prostě nebylo tolik emocí.

Ve druhé části se zdálo, že jste přeci jen srovnali hru a gól visel ve vzduchu.
Jiné by to bylo, kdybychom ve druhé části vstřelili kontaktní branku. Oni by byli nervóznější a my bychom se dostali nahoru a hráli bychom určitě lépe. Prostě dneska nám chyběl elán.

Po bojích ve skupině může vládnout v týmu spokojenost. Cíl je splněn a čeká vás čtvrtfinále.
Jsme spokojeni, že jsme postoupili do čtvrtfinále a teď se musíme dobře připravit na dalšího soupeře. Je jedno, kdo to bude, ale raději bych asi měl Rusko. My chceme porazit každého, takže je úplně jedno, kdo to bude.

Sociální sítě

Dnes nás čeká souboj prvního s druhým! Dokážeme v této sestavě vrátit Litoměřicím domácí porážku? #hcmotor #dnesnisestava...

35. narozeniny dnes slaví obránce Jakub Suchánek. Tak všechno nejlepší a hodně zdraví, Sege! ??????

??????Hlásíme novou posilu (na fotce vlevo)! Zadní řady Motoru vyztuží americký bek se zkušenostmi z NHL Conor Allen! Více na...

Hlásíme novou posilu! Zadní řady Motoru vyztuží americký bek se zkušenostmi z NHL Conor Allen!bit.ly/33OUypy