ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
12.09.2017, Denisa Józsová

První domácí utkání je tady! Do Budvar arény přijede pražská Slavia

Fanoušci Motoru se konečně dočkali! České Budějovice odehrají první domácí utkání v nové sezóně. Do Budvar arény přijede pražská Slavia, kterou Jihočeši porazili loni v semifinále 4:1 na zápasy. Před utkáním se bude konat každoroční pochod na první utkání, který začíná v 15:15 na náplavce. Pokud nechcete stát frontu u jediné pokladny, kupte si vstupenky on-line, nebo ve fanshopu. A přijďte pokud možno včas, u vchodů budou probíhat předepsané prohlídky a kontroly.

Slavia Praha

Těžkou zkoušku zažila loni v říjnu Slavia Praha. Dostala se do finančních potíží, které vyvrcholily nenastoupením hráčů k utkání v Prostějově. Zápas nakonec odehráli junioři, kteří zde schytali debakl 0:13. V té době nikdo nevěděl, jak to bude s Pražany dál. Své klíčové hráče nechala Slavia odejít do extraligy a začala s obměnou kádru. Ovšem středeční soupeř Českých Budějovic vhodně doplnil mužstvo, a nakonec z toho bylo skvělé čtvrté místo. Tým z hlavního města nakonec vypadl až v semifinále s Motorem, kterému podlehl 1:4 na zápasy.

Přesto v letním přestupovém období nastaly početné změny. Defenzivní řady opustili hráči jako Ronald Knot, Martin Bača, Tomáš Andrlík, kteří patřili k oporám týmu. Naopak do obrany přišli Jindřich Barák, Jiří Drtina, Tadeáš Hejda. Také v útočných řadách proběhly nějaké změny. Tým opustil čtvrtý nejproduktivnější hráč Jan Pohl, Jiří Rys, Jan Schleiss či Václav Pletka. Naopak do Slavie přišli útočníci Zdeněk Doležal, který byl v loňské sezóně nejproduktivnějším hráčem Ústí nebo Lukáš Krejčík, jenž byl druhým nejproduktivnějším hráčem Prostějova.

Jednou z hlavních postav Slavie by měl být mladý brankář Dominik Frodl, který patřil v loňské sezóně k nejlepším gólmanům v lize.

text

V přípravě odehráli Pražané celkem jedenáct utkání, z nichž hned v sedmi případech odešli jako vítězové. V přípravném období se také utkali s extraligovými soupeři, kterými byly Zlín, Pardubice, Plzeň a Sparta. Jediný extraligový tým, který porazili, byly Pardubice.

První kolo v nové sezóně bylo již odehráno a Slavia narazila na domácím ledě na Havířov. Vstup do sezóny vyšel Pražanům na jedničku, když soupeře porazili 5:1. Ústřední postavou byl útočník Lukáš Krejčík, jenž nasázel rovnou čtyři branky a rozhodl o první výhře v lize.

Sestava z posledního utkání:

Frodl - J. Drtina, J. Novák, Barák, Kasík, Kolařík, J. Holý - L. Krejčík, Šafránek, Z. Doležal - Kopta, Nedvídek, Jankovský - M. Ondráček, Šagát, Kubica - Tejral, Krliš, Šmerha.


2. kolo

ČEZ Motor České Budějovice - HC Slavia Praha

středa 13. září 17:30,  Budvar aréna

Z tábora Motoru

O změnách, které nastaly v Motoru, se toho už moc psát nemusí. Každý fanoušek Motoru ví, že odešli hráči jako Vladimír Škoda, Tomáš Nouza nebo Jakub Babka. Jenže tým posílili zkušení hokejisté v čele s Václavem Nedorostem, Zdeňkem Kutlákem a Martinem Novákem. Také předsezónní cíl Českých Budějovic zůstává stejný - postup do vyšší soutěže.

V přípravě Jihočeši moc nezářili, přesto dokázali porazit extraligovou Plzeň 6:1. V přípravném období si nejlépe vedli Miloslav Čermák (5+4) a Martin Novák (3+6).

Budějovičtí mají za sebou první zápas ve WSM lize, jenž odehráli na litoměřickém ledě. Tam zvítězili 5:2, když zápas rozhodli ve třetí třetině. Velkou měrou se na vítězství podílel Filip Vlček, který vstřelil dvě branky. Ovšem v zápase bylo více hráčů, kteří si připsali dva body.

Předzápasové slovo trenéra Antonína Stavjani

"Po vítězném zápase se sestava nemá měnit, čehož se budeme pro utkání se Slavií držet. Více variant momentálně ani nemáme, stále například čekáme na návrat Petra Kváči, který by měl přicestovat ve čtvrtek. V bráně bude David Gába, obranné a útočné formace budou hrát ve stejném složení jako v Litoměřicích. Atroskopické vyčištění kolena ve středu podstoupí Jánko Mucha, u něho se tak pauza bude pohybovat kolem dvou týdnů.
Slavia v přípravě odehrála výborná utkání s výbornými výsledky, loňský status ještě vylepšila a bude to určitě nepříjemný soupeř. Nejen já, ale celá kabina už se těší na první mistrovské utkání v domácím prostředí."

Sestava z posledního utkání:

Gába - Fillman, F. Novák, Kutlák, Vráblík, Pavlin, Pýcha - Čermák, Vlček, Nedorost - Crowder, Galamboš, Martin Novák - Dostálek, Pajič, Heřman - Šulek, Káník, Marcel

Sociální sítě

I nadále probíhá dražba loňských hraných dresů Motoru. Dresů, které pomáhali vybírat samotní fandové. Nebyl by to hezký dárek?...

#PREVIEW: 15. kolo @VHK_Vsetin První čtvrtinu uzavřeme na Lapači, kde hrajeme ve středu od 17:30. Více??bit.ly/2QUaekl

Dobrá zpráva potvrzena! David Gilbert a Jakub Doktor budou pokračovat v Motoru do konce sezony. ??????hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

ČEZ Motor České Budějovice je klubem, který je hrdý na nominaci svých hráčů pro reprezentační potřeby a rozhodně jim nikterak...

×
×
Dnes v 17:30 | Muži
VHK Vsetín
ČEZ Motor Č. Budějovice