12.09.2019, Filip Kortus

První třetina byla nervózní, poté už jsme se zlepšovali, říkal Karel Plášil

Vydřené tři body si připsal Motor na úvod Chance ligy. Soupeře z Vysočiny zdolal díky povedené druhé třetině, kdy se trefil hned třikrát. Dvěma body přispěl k výhře i obránce Karel Plášil, který mimo jiné zmínil, jak se odhodlal k odvážnému průniku vedoucímu ke srovnávací brance.

Počítali jste s tím, že se první výhra v sezoně nebude rodit lehce?
Už uplynulou sezonu jsme hráli s Třebíčí samé vyrovnané zápasy, takže jsme věděli, že nás nečeká nic lehkého. Jednalo se o první kolo a bylo na nás vidět, že jsme byli první třetinu nervózní. V průběhu zápasu jsme se zlepšovali a vedlo to až k výhře.

Co jste ve druhé třetině změnili, že jste se dokázali hned třikrát prosadit?
Trenéři nám říkali, že máme ve výkonu pokračovat. Sice první třetina nebyla ideální, ale měli jsme navrch a chtěli jsme v tom pokračovat. Pořád jsme se snažili tlačit do branky, odkud padl vyrovnávací gól. Dokázali jsme pokračovat tak, jak jsme chtěli.

Obrat ve druhé třetině nakonec přinesl i rozhodující třetí branku, která padla těsně po gólu na 2:1.
Bylo super, že jsme toho dokázali využít a nakonec i rozhodnout. Ve třetí třetině jsme brzy inkasovali, což nám nepřidalo, ale ukázali jsme sílu týmu a udrželi to.

První branku jste připravil pro Jana Veselého po odvážném průniku před branku. Nebál jste se ztráty kotouče a následného brejku?
Jsme nabádáni od trenérů, abychom se zapojovali do hry v útočném pásmu. Rotovat s útočníky a vytvořit tam chaos. Tohle nám vyšlo, Honza Veselý stál dobře před bránou a dorazil tam kotouč. Takhle by to mělo být každé utkání.

Karel Plášil proti Třebíči

Body: 2 (0+2)
Střely: 2
+/-: +2
Ice time: 23:25

Třebíči se ve třetí třetině podařilo srovnat, ale sudí po dosažení gólu ihned rozpažil kvůli vysoké holi. Uklidnilo vás rázné rozhodnutí rozhodčího?
Stál jsem u toho a hokejka byla opravdu vysoko. Byl jsem v klidu, že gól platit nebude.

Kadaň se v prvním kole velice sympaticky jevila na ledě Jihlavy. Počítáte s tím, že v sobotu vás u ní čeká úplně jiné utkání, než tomu bylo loni?
Jedná se teprve o začátek sezony, na všech týmech bude znát mírná nervozita. S Kadaní to bude těžší, ale stále je to hlavně o nás.