ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
19.12.2016, Michal Špírek

Renesanční člověk Benjamin Walker. Věnuje se umění, rád si zahraje na kytaru

Benjamin Walker přišel do Motoru v průběhu sezóny a svými výkony si fanoušky rychle získal na svou stranu. A věřte, že z dotazníku se o americké posile dozvíte hodně, v kabině je s takovými koníčky jako hrnčířství či malování opravdu ojedinělým zjevem. A překvapí vás možná i seriál, který trochu se studem označil Bennie jako svůj nejoblíbenější.

Třiadvacetiletý hokejista se na ledě nebojí přitvrdit, ale ukazuje se i jako velmi produktivní hráč. Zatím nasbíral v devíti zápasech deset bodů. Například proti Přerovu krásnými pasy nabíjel na góly Tomáši Nouzovi. O svých kvalitách přesvědčil i budějovické vedení a vybojoval si smlouvu do konce sezóny.


Dotazník: #29 Benjamin Walker

1) Hokejový okamžik, na který nezapomenete?
Že jsem si zahrál se svým bratrem. Mám velkou rodinu, jsem nejstarší z pěti dětí, mám dvě sestry a dva bráchy. Když jsem hrál ve WHL, tak jsme s bráchou dostali úžasnou možnost zahrát si spolu dvě ze tří sezón, které jsem v této lize strávil. Je o tři roky mladší a bylo to poprvé, co jsme si mohli zahrát spolu. V naší první společné sezóně dal svůj první gól při zápase, který byl vysílán na NHL network. A já na něj asistoval. Je to má oblíbená vzpomínka.
2) Kdo je váš největší fanoušek?

Stoprocentně moji rodiče. Podporují mě v hokeji po celý život. Odváželi mě na tréninky a zápasy, když jsem pryč, tak sledují má utkání v televizi.
3) Nejoblíbenější seriál?

Mám jich několik. Hra o trůny a (stydím se to přiznat) Gilmorova děvčata. U těch jsem viděl každou epizodu už několikrát.
4) Jaké jsou vaše záliby?

Umění a hra na kytaru patří k mým největším koníčkům. A také dost hraju na Xboxu.
5) Oblíbené jídlo?

Mexická kuchyně. Ve Státech máme řetězec Qdoba, tahle restaurace je definitivně můj favorit.
6) Jakého sportovce nejvíce obdivujete?

Takových je hodně. Fotbalisty, protože si neumím představit běhat tam a zpátky nonstop devadesát minut. Stejně tak rugbisty, u těch je to ještě znásobeno všemi těmi tvrdými střety. Ale myslím, že uznání si zaslouží sportovci všech odvětví. Je to o tom, že někdo věnuje celý život tomu být v něčem nejlepší, a k tomu prostě musíš mít respekt, i u sportů, které se mi jinak třeba osobně nelíbí.
7) Nejlepší relaxace po tréninku nebo zápasu?

Je víc věcí, u kterých si odpočinu. Miluji umění - věnuji se uhlokresbě, kresbě tužkou, ale také malbě akrylovými barvami a barvami ve spreji. Dříve jsem také moc rád pracoval na hrnčířském kruhu, ale je těžké se tomu věnovat s mým cestováním. Také hraju na kytaru a koukám na filmy.
8) Vysněné auto?

1968 VW Camper Bus. Bylo by úžasné jeden z nich vlastnit a v létě se s ním projet napříč celými Spojenými státy.
9) Jaký byl ve škole, kromě tělocviku, váš nejoblíbenější předmět?

Hodiny umění. Miluji, když můžu nějaké umění vytvářet. Na střední škole jsem si občas zkrátil ostatní hodiny, abych mohl být déle s mým učitelem keramiky. Vždycky mi dovolil přijít, kdykoliv se mi zachtělo, třeba i po vyučování, a pracovat na hrnčířském kruhu.
10) Co nejraději čtete?

Hodně rozličných věcí. Často čtu Bibli, nedávno jsem dočetl Scar tissue (knihu o životě zpěváka kapely Red Hot Chilli Peppers), dále zprávy ze světa a články o vědě a historii.
11) Oblíbený hudební interpret?

Mým oblíbeným zpěvákem je Neil Young. Nikdo jiný nezní jako on. Jeho texty jsou skutečnou poezií. Také mám rád kapely jako The Head and the Heart, často poslouchám country hudbu.
12) Které místo na světe chcete v životě navštívit?

Existuje mnoho míst, které bych rád viděl, nemůžu vybrat jen jedno. Kdybych musel, asi by to byly pyramidy v Egyptě. Ne nezbytně kvůli samotným pyramidám, ale spíše kvůli historii. Je úžasné, co starověká kultura před tolika lety dokázala vytvořit, ačkoliv měla k dispozici daleko méně technologií. Území Egypta je také opředené mnoha slavnými příběhy, jako Exodus a podobně. Takže pro mě je to parádní místo k návštěvě.
13) Čím byste byl, kdybyste se nestal hokejistou?

Až skončím s hokejem, tak se pravděpodobně vrátím do školy a stanu se učitelem umění, které budu i sám vytvářet a prodávat.
14) Kdo byl vaším hokejovým vzorem?

Na to je pro mě těžké odpovědět. Když jsem vyrůstal, měl jsem za idoly hodně hráčů, od Petera Forsberga po Briana Giontu nebo Daniela Briera. Ale asi největším vzorem je pro mě Jamie Mcbain. V mládí mě trénoval jeho táta v letní přípravě, strávili jsme mnoho hodin, abychom zlepšili mou hru, a slýchával jsem vše o Jamiem a jeho hokejové kariéře. Od jeho působení v Shattuck St.Mary’s, pak hrál v týmu US NDPT, v NCAA, dostal se na mistrovství světa dvacítek, byl draftován do NHL, kam se také nakonec dostal. Jamie tak byl vždy kluk, ke kterému jsem vzhlížel a Mcbainovi pro mě byli jako druhá rodina. Vyrůstal jsem s tím, že chci hrát tak dobře, abych dosáhl věcí jako Jamie. Většiny z nich jsem nikdy nebyl schopen, ale pořád je pro mě v hokeji obrovským vzorem.
15) Kdybyste mohl, co byste změnil v hokejových pravidlech?

Nic. Hokej je přesně takový, jaký má být. Pravidla v České republice jsou trochu odlišná od těch zámořských, třeba ohledně bitek, nemožnosti používání těla při vhazování a tak. Ale takové nepatrné odchylky nejsou dobré nebo špatné, je to prostě jen jiné a nemyslím si, že by bylo třeba něco upravit. Hokej je úžasná hra a líbí se mi způsob, jakým je hrána ať už tady, nebo v Americe.
16) Co vás dokáže při hře naštvat?

Snažím se během zápasů nerozčilovat. Nejlepší je při hře udržovat vaši náladu pod kontrolou, i když jsou určitě momenty, které vás frustrují. Když netrefíte prázdnou branku, bídně přihrajete nebo jste vylučováni. Ale vždy se snažím na to rychle zapomenout, abych zůstal klidný a mohl se soustředit na mé další střídání.
17) Kdybyste se mohl setkat s jakoukoliv celebritou, koho byste si vybral?

Stoprocentně Paula McCartneyho. Je v hudbě pravděpodobně jedním z nejvlivnějších lidí a myslím, že setkání s ním by bylo nesmírně zajímavé a příjemné. Je to třída a jsem si jistý, že má hodně co vyprávět.
18) Blondýny, nebo brunety?

Nerad bych urazil brunetky, ale musím říct, že blondýnky. A jsem trochu dotčený, že na výběr nedáváte zrzky, my jsme tady také! Ha. Ale i tak bych vybral blondýny...
19) Auto, nebo motorka?

Auto
20) Hory, nebo moře?

Hory
21) Léto, nebo zima?

Ani jedno. V létě se se svou světlou kůží snadno spálím, zima je zase moc studená. Nejraději mám podzim, miluju oranžové, žluté listí. Podzim je poetickým ročním obdobím. Ve své podstatě nám předvádí koloběh života, s krásnými barevnými měnícími se listy ukazuje, že i ve smrti je krása, aby pak na jaře příroda přinesla nádherné znovuzrození.
22) Pivo, nebo víno?

Moc alkohol nepiju, snažím se tomu vyhýbat. Ale příležitostně si připiji jak pivem, tak vínem. Mezi tím nevyberu, záleží opravdu jen na dané události.

(pozn.: dotazníky zapracováváme i do karet jednotlivých hráčů)
Sociální sítě

Brankář Marek Dvořák dnes slaví 19. narozeniny! Gratulujeme, přejeme všechno nejlepší a co nejméně obdržených branek! ??

Třetím nejlepším střelcem v jednom zápase nejvyšší soutěže v historii je i českobudějovický Vintíř Němec. Podívejte se na celou...

Obránce Motoru Václav Svach dnes slaví 18. narozeniny. Tak všechno nejlepší a co nejvíc startů a úspěchů v extralize! ??

Před 30 lety zemřel ve věku nedožitých 74 let bývalý útočník Leopold Vávra. V ČB 16 sezon, cca 100 mistrovských zápasů, min. 53...