10.01.2014, Lukáš Dvořák, Pavel Mádl

S Havířovem završí Motor třetí čtvrtinu základní části

ČESKÉ BUDĚJOVICE - K sobotnímu duelu přijede na led Motoru HC AZ Havířov 2010. Tým, který Jihočechům v této sezoně nedaroval ani bod. Jenže ty domácí potřebují jako sůl, aby mohli ještě živit naději na účast v play-off. Okusí Motor pocit výhry i nad nepříjemným nováčkem první ligy? Úvodní buly padne v 17:00 a vstupenky na utkání můžete zakoupit i ON-LINE.

O soupeři: HC AZ Havířov 2010

Založen: 1928
Stadion: K&K Pneu aréna (kapacita 5 100 diváků)
Webové stránky klubu: hc-havirov.cz
Umístění v poslední sezóně: 2. místo ve 2. lize (Východ) - postup do 1. ligy
Hlavní trenér: Jan Daneček
Poslední vzájemná utkání: 1:2, 2:4

Sestava z posledního zápasu

L. Daneček – Bezuška, Vosátko "A", Punčochář, Krisl "C", Graca, Koma, Roupec, Klimíček – J. Daneček, Šedivý, Sztefek – Jakúbek, Šlahař, Maruna "A" – Říčka, Marosz, Klimša – Škumát, Pechanec, M. Rimmel.

Slezský celek hraje na nováčka soutěže až překvapivě dobře. Po postupu do 1. ligy se aktuálně nachází na 7. místě tabulky. V současné době je nejproduktivnějším hráčem Slezanů Martin Jakúbek (8+13). Přesto však nelze mluvit o tom, že hra AZetu stojí jen na něm. Zásluhu na skvělé fazoně má několik hráčů, kteří rovnoměrně sbírají body do klubových statistik. I to je důvod, proč se Havířovu daří. Týmu, jehož jádro zůstalo po postupu z 2. ligy prakticky stejné.

Hosté momentálně střídají dobré výkony s těmi lepšími. Výhra nahrazuje prohru (pokud by to mělo pokračovat i nadále, výhru 4:1 nad Berounem by měla vystřídat prohra v Budějovicích), i tak jim ale současné bodové zisky stačí na bezpečné udržení pozice, která nabízí účast v play-off. A že by to byl pro nejvýchodněji položený celek první ligy skvělý úspěch, o tom asi není pochyb. Na závěrečné hodnocení je však ještě čas. Do konce základní části totiž zbývá jedna čtvrtina a na poslední postupové pozice pomýšlí hned několik celků. Devět bodů na osmé místo je ale slušným náskokem, který by byla škoda prohospodařit.

Zaostřeno na: Nedávné výkony na venkovních kluzištích

Právě to je teď největší slabinou AZetu. Hosté sehráli od 16. prosince tři zápasy mimo slezské město, přesto je pohled na tyto výsledky naprosto děsivý. Pravda, nešlo o vůbec lehké duely, Havířovští hráli v Ústí, Mladé Boleslavi a Olomouci. I tak ale sto osmdesát minut bez vstřelené branky, navíc se sedmnácti inkasovanými, to není nic, čím by se dalo chlubit. Tato série by se nemusela protrhnout ani v Budvar aréně, cesta do jihočeské metropole bude dlouhá.

39. kolo: ČEZ Motor České Budějovice - HC AZ Havířov 2010

sobota 11. 1. 2014, 17:00
Budvar aréna

Z tábora Motoru

Budějovičtí hokejisté zatím bojují o prolomení další černé série. Pokud by se jim to povedlo, mohli by ještě pomýšlet na postupové ambice. Nyní jsou ale na 13. místě tabulky a účast v play-off je zahalena v mlze. O zmaru vypovídá velmi krutá a vysoká porážka 1:6, kterou jim na svém ledě uštědřila Olomouc. Přitom utkání nebylo jednoznačné, Motor několikrát nastřelil konstrukci branky, ale smůla se ne a ne odlepit od bruslí. Tři rychlé góly v první třetině určily vývoj duelu, který Mora zvládla dovést do vítězného konce. Jediným střelcem byl v současné době skvěle hrající Zdeněk Šperger.

Do zápasu devětatřicátého kola, pokud se vyřídí všechny potřebné náležitosti, zasáhne obránce Jan Platil. Bek se spoustou zahraničních angažmá dostal v Českých Budějovicích šanci na restart své kariéry. Minulý ročník totiž téměř nehrál a v této sezóně odehrál jen několik málo duelů ve slovenském Zvolenu, kde nakonec ukončil angažmá. Nyní se vrací po zranění a s jihočeským klubem se dohodl na zkoušku. „Budu se snažit nezklamat a odvádět maximum. Jde mi o všechno,“ hlásí třicetiletý rodák z Kladna.

Halmoši (8. Kůdela) – Kotaška, Pavlíček, Chmelíř, Prokop, Vráblík, Kasík, Kříž – Kotalík, Ferebauer, Bárta, Šachl, Skuhravý, Ondřej, Šperger, Kňazev, Kuchejda, Rob, Boháč, Melka.

Věděli jste, že...

… Havířov ještě jako jediný tým tabulky neprohrál v nastaveném čase? Slezský celek musel během tohoto ročníku již čtyřikrát do nastavené části, ale vždy z ní vyšel vítězně. Na AZet v tomto nejlépe nevzpomíná Beroun, ten má zkušenost dokonce dvojnásobnou. Pro Motor budiž varováním a doporučením, aby zápas ukončil vítězně do šedesáti minut.