ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
13.10.2015, Filip Kortus

S Lubošem se nám daří, chválí si Lukáš Žálčík

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Má formu jako hrom, na ledě není k zastavení. Lukáš Žálčík se po boku Luboše Roba a Michala Švihálka chytil a sbírá jeden bod za druhým. „S Lubošem si rozumíme, skvělou práci odvádí Michal Švihálek,“ chválí si střelec jedné branky z úterního klání.

Kdy se podle vás utkání zlomilo na vaši stranu?
Vytvořili jsme si na soupeře tlak a těžili z něho. Dávali jsme si pozor na soupeřovy protiútoky a pokryli jsme je. Z vytvořeného tlaku jsme skórovali a rozhodli o výsledku zápasu v náš prospěch.

Lukáš Žálčík po zápase

Za čtyři dny jste odehráli tři zápasy a všechny za tři body, takže maximální spokojenost?
Určitě. Bylo to náročné, ale stálé je začátek sezony, takže se to musí zvládnout. Ve středu máme volno, a potom se připravíme na další utkání.

V poslední době máte formu, bodujete prakticky každý zápas. Cítíte se v pohodě?
Je to tak. Cítím se opravdu dobře.

Rozumíte si ve formaci s Lubošem Robem a Michalem Švihálkem?
V lajně nám hrozně pomáhá Michal Švihálek svou neocenitelnou prací. Říkali jsme si s Lubošem, jak chceme hrát a zatím nám to vychází. Věřím, že budeme takto fungovat dál.

Vaše branka byla ukázkou svižného bruslení a parádního zakončení.
Je to trochu můj styl, rychlé bruslení a střela. Dnes mi to vyšlo a jsem za to rád.

De facto vám pomohl přesun do třetí lajny?
Byl to pro mě nový impulz, začalo se mi dařit jak bodově, tak herně. Dáváme branky, týmu se daří, tudíž je všechno v pořádku.

Vyplývá z vaší aktuální formy i větší pohoda na ledě? Více se dovolíte, důkazem byla samostatná akce ve třetí třetině.
Zřejmě ano. Pokud vstřelíte branku, hraje se vám mnohem lépe. Měl jsem to i v Benátkách, po vstřelené brance jsem si začal více věřit.

Sociální sítě

Škola pořád ještě naplno nezačala a učit se s dětmi doma je někdy hodně náročné. Jedna naše fanynka ale přišla na zlepšovák, jak...

Škola pořád ještě naplno nezačala a učit se s dětmi doma je někdy hodně náročné. Jedna naše fanynka ale přišla na zlepšovák, jak...

65. narozeniny dnes slaví bývalý útočník Motoru Karel Caldr. V klubu hrál 3 sezony, celkem byl připraven do 45 zápasů a v nich...

???? Ve čtvrtek ráno se našemu obránci Niklasovi a jeho přítelkyni Alvě narodil syn Lukas! Gratulujeme a přejeme hodně zdraví, a...