28.11.2017, Klára Červená

Sérii domácích zápasů začne Motor s Litoměřicemi

Letos už se spolu dvakrát utkali a vždy z toho vyšli vítězně českobudějovičtí hokejisté. Ve dvacátém sedmém kole WSM ligy začíná druhá polovina základní části WSM ligy a Motor na domácím ledě přivítá nepříjemné Litoměřice. Utkání proběhne ve středu v 17:30 v Budvar aréně. Vstupenky můžete koupit on-line, k dispozici bude i živý přenos. Partnerem utkání je společnost SGM.

Z bydliště Karla Hynka Máchy

Litoměřice se drží na šestém místě tabulky a ztrácí na druhý Motor sedm bodů. Zatím poslední zápas s Havířovem vyhráli 4:1, nicméně dnes je ještě čeká duel na domácím ledě se Vsetínem od 18:00.

Stadion ve svých řadách přivítal novou tvář. Je jím teprve osmnáctiletý Kryštof Hrabík, který teď s reprezentací absolvoval v Rusku Turnaj čtyř do dvaceti let a v letní sezoně působil v Benátkách nad Jizerou. V dresu nového týmu se ale zatím ještě nepředstavil. Za to Ondřej Kachyňa, který byl v Litoměřicích měsíc na hostování, už je zpět doma a proti Severočechům by si měl zahrát.

Stadion se s Motorem utkal v prvním a ve čtrnáctém kole. V úvodním nervydrásajícím zápase měly Budějovice sice pomalejší rozjezd, nicméně ve skvělém postupu je nic nemohlo zastavit. Přestože úvodní perioda skončila 1:1 po gólech Martina Nováka a Filipa Jiráska, ve druhé dvacetiminutovce zvýšil náskok Motoru Filip Vlček. Jihočeští hokejisté ale ani tak neměli vyhráno, neboť hned na začátku třetí třetiny proměnil výhodu pět na tři Ondřej Smetana, když dělovkou propálil Gábu. Tentokrát znovu zasáhl Filip Vlček, který opět zvýšil náskok Motoru. A nebyl sám. Před koncem utkání se ještě trefili Václav Nedorost a Petr Galamboš a utkání tak skončilo 5:2 pro Jihočechy.

Třináctý vyhraný zápas v řadě

Ve čtrnáctém kole proti sobě nastoupili znovu. Motor dostal nového kouče, místo Anotnína Stavjani přišel poprvé Marian Jelínek a hned slavil úspěch. Třináctka tentokrát přinesla Českým Budějovicím štěstí, protože se jednalo o třinácté utkání s Litoměřicemi v řadě, které pro Jihočechy skončilo vítězně. Situace, kdy se domácí handrkovali s hosty o každý bod, ale byla obdobná jako v jejich posledním společném zápase. Přestože Litoměřice vyhráli počáteční vhazování, první šance se naskytla Miloslavu Čermákovi, avšak ten ji neproměnil. Za to ve třetí minutě utkání se povedlo prosadit Jaroslavu Šimečkovi za asistence Jiřího Jebavého a Filipa Helta. Skóre srovnal až ve dvanácté minutě Václav Nedorost střelou k tyčce. Druhá třetina byla jako zrcadlově obrácená první perioda. Nejprve se totiž podařilo vsítit puk do branky Vlastimilu Dostálkovi, o pár minut později ale prudce odpálil kotouč od modré lajny Josef Stříbrný a to přesně na hůl Filipa Helta, který znovu dorovnal. Ve třetí třetině šlo o nervy. Budějovickým se sice podařilo dostat kotouč za záda Krále, ale gól nebyl uznán. Minutu před koncem zápasu se ale nakonec přeci jen radoval Motor, když se trefil Vlastimil Dostálek. Zápas tak skončil vítězně 3:2 pro Budějovické.

Sestava Litoměřic ze zápasu s Havířovem

Klouček – Pavlas, Jeřábek, Smetana, Buchtela, Jebavý, Jandus – Kusý, Veselý, Bílek – Helt, Hanták, Kantner – Řehoř, J. Šimeček, Stříbrný – Havelka, Pilař, Dvořák.

27. kolo

ČEZ Motor České Budějovice

HC Stadion Litoměřice

středa 29. listopadu 2017, 17:30
Budvar aréna

Z tábora Motoru

Motor má za sebou vyrovnané utkání s Přerovem, odkud si přivezl pouze jeden bod. V úvodní třetině se hned dvakrát radovali domácí, když se trefil Jakub Šlahař a nedlouho poté i Tomáš Doležal. Ve čtrnácté minutě si ale Budějovičtí přeci jen našli cestu, když do sítě skóroval Petr Vampola. Ve druhé dvacetiminutovce se podařilo vyrovnat Peteru Galambošovi a to byl na dlouhou dobu poslední gól, který diváci mohli vidět. Duel totiž dospěl nejen do prodloužení, ale dokonce do samostatných nájezdů. Zubři tentokrát byli úspěšnější. O dvoubodový zisk se postaral kapitán Tomáš Sýkora a zápas tak pro Přerov skončil 3:2.

Sestava Motoru z minulého zápasu

Kváča – Kutlák, Kučný, Kachyňa, F. Novák, Pavlin, Vráblík – M. Bárta, Vampola, Nedorost – Čermák, Rob, L. Květoň – Prokeš, Vlček, Heřman – Toman, Pajič, Galamboš.

Předzápasové slovo asistenta trenéra Luboše Roba st.

"Do sestavy se vrací Vlasta Dostálek a v obraně bude pokračovat Ondra Kachyňa. Uděláme pár změn. V útoku tak jednu dvě. Někoho nejspíš prohodíme a podobně. Stále zkoušíme různé varianty a chceme kluky vidět v jiném spojení, než doposud hráli. Máme před sebou tři domácí zápasy a máme svůj cíl, kolik bychom chtěli získat bodů. Litoměřice jsou letos překvapením soutěže. Jsou velice ambiciózní. Mají plno mladých kluků, kteří jsou doplněni staršími a zkušenými hokejisty. My se ale nesmíme dívat na soupeře, ale hrát svoji hru. Musíme jít za třemi body od začátku zápasu."