ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
02.04.2011, Matěj Mayer

Sezóna staršího dorostu byla povedená, hlásí Tomáš Pařízek

Č. B u d ě j o v i c e - Starší dorost měl vysoké cíle. Nakonec však vypadl v souboji s Litvínovem ve čtvrtfinále a musel se odporoučet na dovolenou. O letošní sezóně promluvil nejlépe střílející obránce mužstva Tomášem Pařízek. Jihočeský obránce dal v sezóně 8 branek a v play-off přidal další trefu. „I když jsme možná v závěru pomýšleli trochu výše, tak to byla povedená sezona“, hodnotí mladý českobudějovický obránce.
V sezóně jste dal hned 9 branek, což bylo nejvíce ze všech obránců. Jak si tuto produktivitu vysvětlujete?
Všechny ty branky jsem vstřelil v přesilovkách, ve kterých jsem letos dostával hodně důvěry. Vždy jsem dostal přihrávku před branku, kde jsem byl skoro sám a nebylo až tak těžké skórovat. Takže je to hlavně zásluha spoluhráčů (usmívá se).

Který zápas se vám osobně nejvíce povedl?
Vybral bych asi domácí zápas se Slavií. Vstřelil jsem dvě branky a vyhráli jsme 7:0.

Jaký byl podle vás nejlepší zápas, který mužstvo v sezóně sehrálo?
To je těžké takhle posoudit, ale vzpomínám si na druhý zápas v Pardubicích, kde jsme hráli pod novými trenéry, což nám dalo určitý impuls. Od začátku jsme vedli, hráli v klidu. Vyhráli jsme 4:1 a nastartovali sérii sedmi vyhraných zápasů v řadě.

Co je podle vás vaší silnou stránkou a na čem byste naopak měl zapracovat?
Tak silnou stránkou je asi ofenziva, vzhledem k tomu, že jsem byl ještě před dvěma roky útočník. Také si myslím, že mám dobrou rozehrávku. A určitě bych měl zapracovat na osobních soubojích. Je toho samozřejmě víc, ale tohle bych vybral jako hlavní body.

V osmifinále jste porazili Jihlavu hladce 2:0 na zápasy. Jak byste zhodnotil tuto sérii?
Do série jsme nastupovali jako favorité, ale zároveň jsme věděli, že nás nečeká nic lehkého. Většina z nás ještě neměla zkušenosti z play off a tak jsme byli první třetinu v Jihlavě trochu nervózní. Od druhé třetiny jsme ale soupeře přehrávali, podali jsme kolektivní výkon a po zásluze vyhráli. Domácí zápas jsme možná trochu podcenili, ale stálo při nás štěstí. Prohrávali jsme 3:2, ale otočili jsme to a zaslouženě v sérii zvítězili a postoupili do čtvrtfinále.

Ve čtvrtfinále jste narazili na Litvínov a ten vás ve dvou zápasech vyřadil. Co rozhodlo ve váš neprospěch?
Litvínov nás přebrusloval, což vedlo k naší nedisciplinovanosti. Byli jsme neustále v početní nevýhodě a těžko jsme se dostávali do zápasu. Neměli jsme to štěstíčko jako v osmifinále. Kdežto soupeř na co sáhl, to mu vyšlo.

Dalo by se letošní působení staršího dorostu považovat za úspěšné?
Určitě ano. I když jsme možná v závěru pomýšleli trochu výše, tak to byla povedená sezona.

Koho ze spoluhráčů byste vyzdvihl za výkony v letošní sezóně?
Nejprve brankáře Davida Gábu, který se sice ze začátku sezony trochu hledal, ale potom se dostal do pohody a podával opět výborné výkony, na které jsme se mohli v těžkých chvílích spolehnout. Dále pak Luboše Roba, který i přesto, že byl v týmu nejmladším, tak patřil k největším oporám a nakonec Jiřího Bártu, který hodně pomohl svými góly.

Hrál jste i za reprezentační sedmnáctku. Jaký jste měl z první nominace pocit? A jak se vám na reprezentační akci dařilo?
Byl jsem příjemně překvapen. Byla to pro mě šance se ukázat. Před prvním zápasem jsem byl hodně nervózní, ale nervozita ze mě rychle spadla. Přišlo hodně diváků, hrálo se mi dobře a byl jsem hodně překvapen a spokojen se svými výkony. Bylo to trochu něco jiného než v extralize staršího dorostu. Byla to pro mě skvělá zkušenost.

Jak vidíte vaše působení v příští sezóně? Jste ročník 1994, máte tedy ještě možnost hrát příští sezónu ve starším dorostu...
Bude důležité se na tu sezónu dobře připravit. Rád bych si zahrál i juniorskou soutěž.


Statistiky Tomáše Pařízka v sezóně 2010/2011


           Z  G  A  B  TM
Starší dorost    49  8  3  11  50 
    + play-off  4  1  0  1   4

Narozen: 15. dubna 1994
Post: Obránce
Výška: 183
Váha: 75
Hůl: Levá
Číslo dresu: 15
Sociální sítě

Jeden neuvěřitelně půvabný dokument schraňujeme v našem klubovém archívu. A když je dnes ten den dětí, tak se hodí ho...

Škola pořád ještě naplno nezačala a učit se s dětmi doma je někdy hodně náročné. Jedna naše fanynka ale přišla na zlepšovák, jak...

Škola pořád ještě naplno nezačala a učit se s dětmi doma je někdy hodně náročné. Jedna naše fanynka ale přišla na zlepšovák, jak...

65. narozeniny dnes slaví bývalý útočník Motoru Karel Caldr. V klubu hrál 3 sezony, celkem byl připraven do 45 zápasů a v nich...