27.12.2008, Roman Šperňák

Sičák: Nebylo to nešťastné. Neodvedli jsme dobrou práci

Č. B u d ě j o v i c e – Na jedné straně otevřené dveře a oslavný pokřik. Na té druhé bylo zabouchnuto a hrobové ticho. Pro českobudějovické hráče ani fanoušky to nebyl příjemný večer. Jejich tým doma zklamal v duelu s Třincem a odnesl si porážku 0:4. Možná překvapivou, možná nečekanou, ale zaslouženou. „Nepřijde mi ani tak nešťastná, jako spíš tak, že jsme prostě neodvedli dobrou práci,“ říkal po zápase obránce Vladimír Sičák.
Českobudějovický bek a jediný reprezentant klubu si po utkání nebral servítky a věci nazýval pravými jmény. On i jeho spoluhráči zklamali. Doma měli Třinec porazit a místo toho si porážku odnesli sami. A Vladimír Sičák se nevymlouval. „Byla to tragédie. Hráli jsme od začátku na čtyři lajny a vůbec se nezdálo, že máme tempo. Prostě to nešlo. Nebruslili jsme, nebylo to dobrý,“ říkal mezi novináři, když byl dotázán na jeho hodnocení utkání.

Oceláři mají ve svých výkonech výkyvy. Jednou zahrají dobře a podruhé zklamou. Tentokrát to bylo to první. Tým, který má nejlepší útok v soutěži to potvrdil. A navíc vylepšil i nejhorší obranu. Po prvním utkání na jihu Čech v této sezoně skládal kouč Antonín Stavjaňa funkci. Po tom druhém se usmíval. Jeho tým dal čtyři góly a neinkasoval. Zlepšil tak výrazně svou obranu? „Já si myslím, že ne. Třinec hraje tak, že buď pár gólů dá a je v pohodě, nebo udělá pár chyb a dostane góly. Měli jsme ve druhé třetině nějaké šance. Asi třikrát na nás zívala prázdná brána. Gól jsme nedali a to nás stálo zápas.“

Oba týmy vstoupily do utkání s rozdílnou taktikou. Hosté nasadili do hry jen tři útoky. Chtěli využít zkušenější hráče a nestavět proti zkušeným jihočeským hokejistům juniory. Vyplatilo se jim to. Domácí zase vstoupili do zápasu se čtyřmi kompletními formacemi. Nově se už zapojili po delší době Milan Toman a také brankář Roman Turek. Třinec od úvodního hvizdu dokazoval, že jestli si někdo myslí, že zápas skončí podobným rozdílem jako ten poslední vzájemný na jihu Čech, plete se. „Málo bruslíme. Třinec sem dnes jede několik hodin. My odpočíváme doma a nejsme prostě nijak připravený,“ ulevil si Sičák, kterému se nelíbil výkon jeho týmu ani, když se hra ve třetí třetině stáhla na tři formace.

„Stáhnout dřív? Nebo nestáhnout? Viděli jste to sami. Když se ve třetí třetině hra stáhla na tři formace, nic se nezlepšilo,“ dodal hráč, podle kterého si všichni musí sáhnout do svědomí a říct si, co dělají špatně. „Musím říct, že se všichni snaží, ale je něco jiného se snažit a odvádět výkon,“ dodal. Co se s tím dá tedy dělat? Často jsou v podobných okamžicích slyšet slova: musíme zabrat, ono se to zlepší, zlomí se to. Tentokrát ne. „Nevím co s tím,“ překvapil Sičák. „Třeba se to už nezlepší. Zkusili jsme už všechno a zdá se mi to stále horší a horší.“