ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
19.02.2015, Matěj Mayer

Snad už hymnu před zápasem hrát nebudou, směje se Adam Přibyl

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Druhé utkání čtvrtfinálové série už probíhalo v úplně jiném duchu. České Budějovice potvrdily roli favorita a v druhém domácím duelu nezaváhaly. Ze zápasu na začátku druhé dvacetiminutovky odstoupil Michal Švihálek a jeho místo v prvních třech útocích tak zaujal Adam Přibyl. Ten byl v útoku s Robem a Vanišem velmi aktivní a užitečný byl také při oslabeních.

Vstup do dnešního utkání byl z vaší strany diametrálně odlišný tomu, co jsme viděli včera. Co se stalo?
Stalo se hlavně to, že jsme začali mnohem lépe bruslit. Včera jsme byli možná trošku nervózní a podepsala se na nás delší pauza, protože Benátky byly rozehrané z předkola. Dneska to zkrátka bylo úplně něco jiného. Všichni jsme od začátku hrabali a tak to musí být každý zápas.

Trenér Rosol na tiskové konferenci po dnešním utkání v žertu prohlásil, že jste byli včera nervózní, protože před zápasem hrála hymna. Co si o tom myslíte?
Já nevím, těžko říct. Každopádně mě osobně dlouhé protahování před zápasem nebo stání na modré čáře taky moc nevoní, ale co se dá dělat. Snad už ji hrát nebudou. (smích)

Dlouho se čekalo na první branku, nakonec jste jí dali vy až ke konci druhé třetiny. Byl to zlomový moment?
Určitě! Z nás to pak spadlo a hrálo se nám líp. My jsme měli hodně šancí v první i ve druhé třetině, ale nepodařilo se nám dát gól, i když to z jejich gólmana padalo. Pak jakmile jsme dali první gól, tak jsme měli větší jistotu. Myslím si, že z toho tlaku, co jsme měli, ty branky musely přijít. No a nakonec nám to tam napadalo.

Na začátku druhé periody z utkání odstoupil Michal Švihálek, kvůli čemuž jste se posunul do třetí formace. Jak se vám hrálo po boku Roba s Vanišem?
S klukama se mi hrálo dobře. Kondor (Luboš Rob) je „hokejovej“ a s Váňou jsme spolu nastupovali už od dorostu, takže se dobře známe a víme, co od sebe čekat. Myslím, že si vyhovíme.

Ke konci zápasu jste hráli na tři útoky, takže jste byli často ve hře. Vaše lajna byla hodně aktivní a několikrát jste byli blízko brance. Nemrzí vás, že vám to tam nespadlo?
No tak určitě je to škoda, že to neskončilo gólově. My tady od toho ale máme hlavně první a druhou lajnu, kde jsou kluci, co hodně bodují. Od nich se to čeká a právě oni dneska góly dali. Jsem rád, že i naše lajna si šance vytvářela a nám to tam určitě taky napadá, když v tom budeme pokračovat.

Pro vás to dnes byla trochu nezvyklá role. Většinu sezóny jste nastupoval ve čtvrté formaci, která má defenzivnější úkoly. Byla to pro vás velká změna?
Určitě to změna je. Čtvrtá lajna má vyloženě defenzivní úkoly – bránit, nedostat gól, dohrávat soupeře a znepříjemnit mu hru. Ve třetí lajně je to jiné, zvlášť dnes, kdy jsme hráli už jen na tři. Člověk je pak mnohem víc na puku, v tempu a hraje se mu úplně jinak.

Vy jste byl využívaný také při oslabení, kde jste zastal spoustu černé práce. Máte přímo dané dvojice, které chodí na oslabení?
Dvojice jsou tak nějak dané. Občas se to samozřejmě prostřídá podle vyloučení, ale většinou nastupujeme v pevných dvojicích. Já na oslabení většinou chodím s Bohym (Daniel Boháč).

Jak jste spokojen se stavem 1:1 na zápasy po prvním dvojutkání?
Bylo by určitě lepší uhrát doma oba zápasy, ale stav je 1:1, začínáme prakticky od začátku... Já si myslím, že je to dobré.

S jakým cílem pojedete do Benátek nad Jizerou?
Dvě výhry. Nic jiného nechceme. Budeme hrát tak, abychom tam dvakrát vyhráli, a pak to tady doma v Budvar aréně musíme utlouct. Hlavně bych chtěl říct, že tady je to něco úplně jiného, hrát před touto kulisou. Tady v Budějovicích je to naprosto jiné, ale my prostě jedeme do Benátek s tím, že tam dvakrát vyhrajeme a nic jiného neexistuje.

Sociální sítě

Už zítra nás čeká výjimečný zápas! Po 60 letech Motor oblékne dresy, ve kterých slavili předchůdci dnešních hráčů pohárový triumf...

85. narozeniny dnes slaví bývalý útočník našeho klubu Zdeněk Haber. V Českých Budějovicích hrál ve 2 sezonách, kolem 20 zápasů,...

Před 90 lety sehrál náš klub první velký zápas. Ve finále o Mistra Čech vyzval neporazitelný tým LTC Praha nabitý reprezentanty a...

Před 15 lety nás ve věku 61 let navždy opustil bývalý útočník Stanislav Rob. V klubu hrál 5 sezon, kolem 100 zápasů, v nichž...