04.12.2015, Matěj Mayer

Sobotní duel v retro stylu. V souboji o třetí příčku Motor hostí Slavii

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Domácí zápas s jedním z nejprestižnějších soupeřů – pražskou Slavií – bude v sobotu okořeněn o oslavu významného jubilea. Českobudějovický klub oslaví 80 let od prvního postupu do ligy, stejné jubileum slaví i Slavia, a utkání s atraktivním soupeřem tak proběhne v retro stylu. Důvodů, proč zajít v sobotu v podvečer na hokej, se zkrátka najde mnoho. Úvodní buly zápasu se Slavií Praha bude v Budvar aréně vhozeno úderem 17. hodiny.

O soupeři – HC Slavia Praha

Pražany trápí výkyvy formy, ale navzdory tomu uzavírají s 52 body silnou čtyřku soutěže, kterou kromě nich tvoří také třetí Motor (53 bodů), druhé Kladno (60 bodů) a vedoucí Jihlava (62 bodů). Slavii patřilo dlouho třetí místo, o nějž přišla až v posledním kole vinou porážky s outsiderem z Prostějova. České Budějovice ji tak díky tříbodovému vítězství překonaly a sobotní utkání bude soubojem právě o průběžnou bronzovou pozici.

Silnou zbraní Slavie je především defenziva, která dovolila soupeřům skórovat jen v 67 případech, což je druhý nejmenší počet v lize. Výborně si vede hlavně v oslabeních – 90,26 % ubráněných početních nevýhod je suverénně nejlepším výsledkem a bude tak zajímavé sledovat souboj nejlepšího týmu na oslabení a druhého nejlepšího na přesilové hry.

Ve vzájemných soubojích letos dvakrát získal tři body klub z jihu Čech – 4:1 a 4:2.

Středeční zápas na ledě Prostějova svěřencům Pavla Hynka nevyšel podle představ. V první periodě inkasovali jednou, ve druhé dokonce dvakrát a sami přitom skórovali pouze jednou. Gól Milana Mikulíka sice přinesl zdramatizování zápasu, ale na vyrovnání se červenobílí nezmohli. „Těžko se mi hledají slova. Přijeli jsme do Prostějova bodovat, ale prohráli jsme. V první třetině jsme zahodili tři úniky dva na jednoho. Tyto přesilové situace jsme měli využít. Pak jsme po buly inkasovali první gól. Ve druhé části jsme se dokázali vrátit do zápasu, když jsme na druhý domácí gól rychle odpověděli. Jenže po žákovské chybě jsme dostali třetí branku. Hráče mohu pochválit jen za třetí třetinu, kde jsme si vytvářeli šance. Stejně jako při několika možnostech ve druhé třetině jsme ale ztroskotali na Luboši Horčičkovi. Měl tam několik výborných zákroků, navíc my jsme se v koncovce trápili,“ řekl hlavní kouč Slavie.

29. kolo: PROSTĚJOV – SLAVIA 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 18. Cetkovský (Venkrbec), 33. Cetkovský (Venkrbec, Dragoun), 37. Dragoun (Cetkovský, Husák) – 33. Čermák (Robinson), 60. Mikulík (Hruška).

Sestava: Hylák – Kolařík, Knot, Hraško, Pavlin, Krstev, Růžička, Andrlík – Bahenský, Mikulík, Hruška – Robinson, Vas, Čermák – Jiránek, Kašpařík, Micka – Nestrašil, Jurík, Šafránek

30. kolo

HC Slavia Praha
-
ČEZ Motor České Budějovice

sobota 5. 12. 2015, 17:00
Budvar Aréna

V sobotu to bude moc pěkný, si myslim...

Posted by Tomáš Kohy Kučera on Thursday, 3 December 2015

Kdo je ve formě?

Mít na pozoru se obrany soupeřů Slavie musí mít před devětadvacetiletým Miroslavem Čermákem, který si drží v sezoně solidní průměr bodu na zápas a je nejlepším střelcem Pražanů. Co se týče vstřelených gólů, s patnácti zásahy patří do pětice nejlepších hráčů WSM ligy. Právě on si nejlépe vedl v posledních třech zápasech, ve kterých zaznamenal čtyři body (2+2). Slavia má ale celou řadu dalších šikovných hráčů, kteří pravidelně bodují.

Ve stabilních výkonech pokračuje mladý forvard Martin Heřman, jenž poslední dobou boduje pravidelně a i v posledním duelu se brankově prosadil. Přece jen má však Motor ve svých řadách hráče, který aktuálně disponuje ještě lepší formou. Obránce Dušan Žovinec je ofenzivně laděný zadák, který se v posledních duelech naplno prosazuje. Za tři poslední kola nastřádal čtyři body (1+3) a je třetím nejproduktivnějším bekem Jihočechů. Žovinec si formu načasoval na správnou dobu, právě v minulém domácím duelu se Slavií totiž předvedl úchvatné sólo z obranné třetiny a zavěsil.

Dušan Žovinec bodoval v každém ze tří posledních zápasů (1+3), prodlouží sérii proti Slavii?

Z tábora Motoru

Jihočeši přestali počítat se službami Vladimíra Škody, který se neprosadil v nabitém kádru. Trenérům v posledních zápasech chyběli také klíčoví obránci Roman Vráblík s Jánem Muchou, zranění nepustilo do hry útočníky Luboše Roba a Lukáše Žálčíka. Motor přesto čtyřikrát po sobě zvítězil a nebýt strašlivé 59. minuty v Litoměřicích, bral by ve všech duelech plný počet bodů. Forma z posledních zápasů a výhoda domácího prostředí hraje ve prospěch Rosolových svěřenců. Na místo týmové jedničky se nyní probojoval David Gába, který nastoupil od začátku v posledních čtyřech duelech a ani jednou za svá záda nepropustil více než dvě střely.

Věděli jste, že...

Slavia Praha hrála nejvyšší tuzemskou soutěž v roce 1937, kdy hned sestoupila, a pak až od sezony 1994–1995 a působila v ní nepřetržitě do konce uplynulého ročníku.

Těšíte se už na sobotní Retro utkání se Slavií? My jo. A do fanshopu už nám dorazily i tradiční speciální puky právě pro...