ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
28.08.2018, Jaroslav Pešek

Soupeř byl kvalitní, ale my jsme ho přebruslili, hodnotí Plášil

Do Motoru přišel na zkoušku a tak trochu ve stínu jiných posil. Podařilo se mu ale vybojovat si smlouvu a na ledě dokazuje, že si ji zaslouží. Utkání s Chabrovskem hodnotil Karel Plášil.

Výhra 4:2 nad Amurem Chabarovsk to je asi velké překvapení …
Samozřejmě jsem takový výsledek nečekal. Čekali jsme velmi kvalitního soupeře, což se potvrdilo. Myslím, že se hrálo celý zápas nahoru dolů, ale my jsme na tom byli bruslařsky lépe a i fyzicky jsme byli dobře připraveni. Napadaly nám nějaké góly …

Když porovnáte poslední dva soupeře, byl znát kvalitativní rozdíl mezi německým a ruským celkem?
Lausitzer taky nehrál špatně, ale Chabrovsk přece jen hraje KHL a jeho hráči jsou na tom individuálně o něco lépe. Takže ano, rozdíl byl znatelný.

Připravoval jste se na Amur nějak speciálně?
Já se na každý zápas snažím připravit úplně stejně, takže ani tento zápas nebyl výjimkou.

Zaznamenal jste asistenci u čtvrté branky. Jak ta situace vznikla?
Šel tam dlouhý kotouč na jejich útočníka, já jsem se ho snažil propíchnout za něj, což vyšlo a otevřel se mi volný prostor. Viděl jsem, že naši dva útočníci jdou do branky, tak jsem tam zkusil poslat bekhendem puk a vyšlo to. Zdeněk (Doležal) už pak dával do odkryté branky.

Původně jste přišel na zkoušku a podařilo se vám vybojovat si delší smlouvu. Těšíte se, že zažijete sezónu doma?
Šel jsem do risku. Měl jsem i nějaké jiné nabídky, ale já jsem chtěl hrát doma. Přece jen už jsem byl dlouho pryč a pořád mě to sem táhlo zpátky, takže jsem moc rád, že to vyšlo a na zkoušce jsem uspěl.

Do Motoru před sezónou přišel trenér Prospal. Jak snášíte jeho tréninky? Říká se, že jsou hodně náročné ...
Trenér Prospal je tvrdý, ale jeho tréninky mají obrovské tempo a myslím, že to je vidět i v zápasech. Soupeře přebrušujeme a v dnešním zápase to bylo především ve třetí třetině, kdy nám soupeř úplně nestačil, znát.

Sociální sítě

Obránce Motoru Václav Svach dnes slaví 18. narozeniny. Tak všechno nejlepší a co nejvíc startů a úspěchů v extralize! ??

Před 30 lety zemřel ve věku nedožitých 74 let bývalý útočník Leopold Vávra. V ČB 16 sezon, cca 100 mistrovských zápasů, min. 53...

Obra´nce JAKUB SUCHA´NEK rozebi´ra´, jak se prˇipravuje na novou sezonu nebo co rˇi´ka´ na novy´ forma´t souteˇzˇe. Nejen na to...

Jen dvacet pět let věku a přesto největší pamětník ;) Útočník RADEK PROKEŠ se totiž může pyšnit tím, že jako jediný ze současného...