ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
03.10.2015, Michal Špírek

Suchánek se Strakou se shodli: Předvedená hra nebyla podle představ

ČESKÉ BUDĚJOVICE — ČEZ Motor si připsal tři body za vítězství, ale to se nerodilo vůbec snadno. Most oproti papírovým předpokladům na ledě Budvar arény hodně kousal a sehrál s domácím favoritem takřka vyrovnanou partii. Nad průběhem duelu se zamýšleli bek Jakub Suchánek a kapitán Josef Straka.

Jakub Suchánek: K vítězství jsme se protrápili

Žádná velká radost na hokejistech ČEZ Motor po zápase znát nebyla. Povinná výhra nad posledním Mostem se dostavila, ale po výsledku a předvedené hře, s kterou nebyli Jihočeši vůbec spokojení. „Já nevím, co k tomu budu povídat. Bylo to zase takový rozpačitý,“ skoro se omlouval před rozhovorem obránce Jakub Suchánek, který v zápase odehrál pořádnou porci minut a byl na ledě u nakonec rozhodující branky.

Dnes fanoušci doufali v jednoduché vítězství, ale nakonec to byly vydřené tři body. Čím to?
Těžko se mi to hodnotí. (přemýšlí) Pořád si říkáme nějaké věci, ale pak bohužel zůstane jen u řeči v šatně. Do té doby, než to dokážeme přenést na led, tak výsledky prostě budou takové, jaké jsou. Tentokrát jsme se protrápili k vítězství s posledním Mostem. Neříkám, v první lize je každý tým kvalitní, ale ta naše hra… Je teď špatná, nemá cenu si nic nalhávat.

Takže se nepovedlo vystoupit ze šedi posledních duelů…
Zase, na obranu, podle mě utkání v Přerově mělo z naší strany všechny ty aspekty, které potřebujeme přenášet do hry, bojovnost, obětavost, disciplínu. Dneska se to nestalo, nejsme schopni své výkony zopakovat a udržet. V tom vidím příčinu. Jo, gól jsme nakonec dali, ale hra má daleko do optimální podoby.

Je pravda, že když si vezmu třeba domácí výkon proti Slavii, tak s tím nynějším měřítka snáší jen těžko.
No jo, ale to je tři týdny zpět. Teď to dobré není, ale nemá cenu z toho zase dělat nějakou vědu. Tím nechci omluvit náš dnešní výkon. Platí pořád to, že sezóna je dlouhá, my se musíme poučit z chyb… A dalšími odpověďmi bych se už jen opakoval.

Nakonec, i přes tu jednu šmudlu, jde výhra s Mostem z velké části za Davidem Gábou a jeho výbornými zákroky, souhlasíte?
Naprosto, pod to bych se podepsal. Navíc, ta první branka, já bych to nenazval šmudlou. To je přesně ono, prostě to byla střela na bránu, možná to změnilo směr o hokejku obránce, je to haluz, ale nikdo se neptá, jak padl, ale gól to je. Z každé střely může padnout gól a to je to, v co my musíme začít věřit, musíme hrát jednodušeji, tlačit se do brány. Druhou třetinu, první desetiminutovku, to zase vypadalo na náznak hry, kterou bychom asi chtěli hrát, ale nevydrželo nám to, nechali jsme se naopak zbytečně zatlačit.

A nedařilo se ani v přesilovkách…
Jasně, není herní pohoda, odráží se to i v přesilových hrách. Když ti to nejde na ledě proti pěti, těžko se pohoda dostaví proti čtyřem, kdy už je to spíše o tom klidu na hokejce. A je to vidět, puky nám odskakují, nelepí nám to. A ten led v aréně je pro oba celky stejný.

Hráli jste od tří hodin, mělo to nějaký dopad na přípravu na zápas?
Ne ne. Naopak, mně by tyto časy docela vyhovovaly. Zažil jsem zápasy, kdy jsme hráli naopak pozdě večer, od osmi, od půl deváté, s čímž jsem měl daleko větší problém, připravovat se na utkání v době, kdy už je organismus přece jen unavenější.

Na závěr, kdo si zakoupil na utkání s Mostem Hokejklub, našel v něm váš plakát. Máte nějaký apel na fanoušky, kam by si vás měli pověsit?
Asi ani ne. Já budu rád, když si vůbec zasloužím, že budu někde viset. Tedy můj plakát. Doufám, že třeba v sezóně dám závdavek k tomu, že si mě někdo třeba i nalepí. Ale na druhou stranu, dívat se pořád na mě, na to musí mít člověk hodně silnou náturu. (úsměv) Takže nevím.


Slovo kapitána a dvougólového střelce, Josefa Straky

„Věděli jsme, že jsme dvakrát prohráli, že dobré mužstvo třikrát za sebou neprohraje. Vyhrát se nám dnes podařilo, i když to nebylo na pohled nic hezkého. I tento zápas nás může zvednout a posunout dál. Most neměl co ztratit, kdyby se jim povedlo bodovat, byl by to pro ně velký úspěch. Hráli jednoduše, uvolněně. My jsme byli trochu v křeči, ale naštěstí jsme v zápase pořád vedli. Padl nám tam trochu nešťastný gól, kdy puk Gábičovi zaplaval, to Most maličko nakoplo, ale nakonec jsme zápas zvládli a vyhráli jsme, tak je to dobré. Počítají se body a ne umělecký dojem. Dneska si to diváci museli protrpět, ale zaplaťpánbůh máme tři body.“


Sociální sítě

Už zítra nás čeká výjimečný zápas! Po 60 letech Motor oblékne dresy, ve kterých slavili předchůdci dnešních hráčů pohárový triumf...

Už zítra nás čeká výjimečný zápas! Po 60 letech Motor oblékne dresy, ve kterých slavili předchůdci dnešních hráčů pohárový triumf...

85. narozeniny dnes slaví bývalý útočník našeho klubu Zdeněk Haber. V Českých Budějovicích hrál ve 2 sezonách, kolem 20 zápasů,...

Před 90 lety sehrál náš klub první velký zápas. Ve finále o Mistra Čech vyzval neporazitelný tým LTC Praha nabitý reprezentanty a...