22.12.2011, Pavel Kortus ml.

Tím gólem jsem si trošku zkazil Vánoce, smutnil Jakub Kovář

Č e s k é B u d ě j o v i c e - Duel o první místo se Jihočechům nevyvedl. Přes rychlý nástup prohráli se Spartou 1:4. Utkání výrazně ovlivnil závěr druhé části, kdy domácí brankář Jakub Kovář propustil lehké nahození Petra Tenkráta. "Puk hrozně plaval a tenkrát to trefil nějak naplacato. V letu několikrát zahnul, trefil mě do hřbetu lapačky a odrazil se do branky," hlesla po utkání českobudějovická opora.

Zlomový moment duelu je asi jasný, že?
Samozřejmě. Šílený gól na 1:1 to zřejmě rozhodl. Stav 1:1 sice není špatný po dvou třetinách, ale něco nám chybí. Něco, co jsme ztratili zřejmě v Rakousku. V těch následujících zápasech nejsme od poloviny duelu takový, jako na jejich začátku.

Co se stalo v tom inkriminovaném momentu. Podcenil jste lehký kotouč?
Puk hrozně plaval a Tenkrát to trefil nějak naplacato. V letu několikrát zahnul, trefil mě do hřbetu lapačky a odrazil se do branky.

Inkasoval jste ještě jeden smolný gól, který byl prakticky vlastní…
To už k tomu asi patří. V posledních duelech máme smůlu. Ten gól mi tam kopl Franta Ptáček. Ten poslední gól byl taky nějaký zvláštní.

Petr Tenkrát vás překonal celkem dvakrát. Při druhé brance ho ke skórování skvěle vybídl Petr Ton. Dalo se s tím něco dělat?
Asi těžko. Mnohem víc mě mrzí ten první a pokazil jsem si tím trošku Vánoce. Musím se snažit na to co nejrychleji zapomenout.

Nevyčítali vám to spoluhráči v kabině?
Kluci jsou korektní a vědí, že takové chyby se mohou stávat. Samozřejmě by se to stávat nemělo a pokusím se to do dalších zápasů napravit.

Začátek se nám nevyvedl, ale tři body jsou cenné, libuje si Tomáš Pöpperle

Zvládli jste důležitý duel s MOUNTFIELDEM. Jak se utkání vyvíjelo?
Měli jsme špatný začátek. Těžko jsme se do toho dostávali a naštěstí Budějovice nedaly druhý gól, kterým by nám odskočily. Postupem času jsme se do toho dostali a s výsledkem můžeme být maximálně spokojeni.

Hned v úvodu jste inkasoval po tečované střele. Dalo se s tím něco dělat?
Stáli přede mnou dva hráči a Kašpařík mi to tečnul mezi nohy. Dalo se tomu zabránit, ale potřeboval bych k tomu trošku štěstí.

Pomohli vám poté i obránci, kteří se zodpovědně vraceli?
Hlavně ten třetí hráč byl důležitý. V první třetině měly Budějovice hodně přečíslení a právě ten třetí hráč tam chyběl. Od druhé třetiny jsme to zlepšili a domácí už spíše stříleli z dálky a to jsem si musel pohlídat.

Znovu jste předvedli výbornou třetí třetinu…
Jsme za to určitě rádi, jak s Vítkovicemi, tak dnes se nám opravdu vyvedly. Je pěkné, že jsme přes Vánoce na prvním místě, ale na to se zase tolik nehraje.

Po loňské sezoně jste asi nečekali takovou změnu v té letošní, že?
To určitě ne. Nikdo nečekal, že bychom mohli být takhle nahoře, spíše se předpokládalo umístění někde kolem 6. místa. Jsme rádi, že nám to klape a doufejme, že to vydrží co nejdéle.

Jakub Kovář inkasoval smolný gól. Stalo se vám někdy něco podobného?
Takových gólů brankář inkasuje hodně. Vypadá to jednoduše, ale není tomu tak. Puk před ním zaplaval, odrazil se od lapačky a spadl mu do brány. Takových gólman ještě dostane.