ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
09.11.2014, Jaroslav Pešek

Tomáš Nouza: Tři body, šest gólů. Co víc si přát?

České Budějovice - V Budvar aréně bylo veselo. Možná až nečekaně snadno přejeli Jihočeši havíře a fanoušci si rozhodně přišli na své. Jedním z klíčových hráčů Motoru byl v tomto zápase Tomáš Nouza, který si připsal dva góly a asistenci.

Tomáši, jaký byl dnešní zápas z vašeho pohledu?
Dnešní utkání se mi hodnotí velice dobře. Máme tři body, dali jsme šest gólů, tak co víc si přát? Utkání ale nebylo tak snadné, jak napovídá výsledek. Havířov je silný soupeř, což dokazují jejich poslední výsledky i postavení v tabulce. Museli jsme si dávat pozor.

Ve druhé části se zdálo, že jste trochu polevili. Chtěli jste už bránit výsledek?
Neřekl bych, že jsme polevili. Šli jsme do zápasu s vědomí, že soupeř hrál včera v Chomutově a má tak v nohách těžký zápas, proto jsme na ně chtěli nastoupit aktivně, což se podařilo. Do druhé třetiny jsme šli trochu s jinou taktikou. Chtěli jsme hrát ze zabezpečené obrany tak, abychom nedostali gól.

Byla na soupeři znát únava z předchozího zápasu?
Těžko říct. Řekl bych, že Havířov má mladý tým a ti kluci jsou určitě natrénovaní, takže ta únava by neměla být tolik znatelná.

Dnes jste zaznamenal čtyři body za dvě branky a dvě asistece a dostal jste se tak společně s Josefem Strakou na čelo produktivity. Sledujete individuální statistiky?
Já bych chtěl říct, že jsem dnes získal jen tři body. Druhou přihrávku na Bobovo (Robův - pozn. autora) gól měl Martin Heřman. Hlasatel to jen pozapomněl opravit.

Statistiky tedy sledujete.
Každý hráč samozřejmě ví, kolik dal gólů. Myslím, že kdo říká, že neví, tak trošku lže. Pro psychiku hráče je určitě dobře, když ví, jak na tom je. Když se daří, tak si víc dovolí, ale neberu to jako soutěž.

Na čele bodování jste společně s Josefem Strakou. Probíhá mezi vámi nějaké hecování?
Vůbec. Tyhle věci my neřešíme. Myslím, že jak pro mě, tak pro Pepu jsou důležité jen výsledky týmu.

Mohl byste popsat své dva dnešní góly?
Myslím, že dnes ty moje góly padly především díky spoluhráčům. Například ten druhý gól jsem dal v podstatě do prázdné brány. Kdy mi po signálu nahrál Martin Heřman.

Dali jste tři góly z přesilové hry. Myslíte, že přesilovky dnešní zápas rozhodly?
Přesilovky by měly rozhodovat každý zápas. Bohužel poslední dobou nám moc nešly, takže jsem rád, že dnes nám to vyšlo.

Sociální sítě

Ve Vsetíně nastoupíme v této sestavě. Vrátíme se na vítěznou vlnu? Jak podle vás utkání dopadne? #hcmotor #dnesnisestava...

G-car index v prosinci má hned dva vítěze. Na auto od společnosti G-car se mohou těšit Jakub Suchánek a Zdeněk Doležal!

V každém zápase potvrzuje, že je hokejovým obojživelníkem. Málokdo si ho asi umí v poslední době představit jinde než na pozici...

Další série výher končí, na domácím ledě jsme prohráli s @hcslavia po prodloužení. #CEBvSLA #chanceliga