19.10.2017, Aleš Skok

Udělali jsme několik špatných rozhodnutí, vidí důvod neúspěchu Peter Galamboš

Nebyl to podařený zápas. Motor prohrál na ledě pražské Slavie 1:2 a z hlavního města se tak vrací s prázdnou. Nic na tom nezměnil ani slovenský forward Peter Galamboš, který se ocitl v několika slibných příležitostech. Jenže ani on nedokázal zlomit střeleckou nemohoucnost svého týmu.

Vypadalo to, že Slavia byla dvě třetiny lepším týmem a vy jste se pořádně nemohli dostat do útočného pásma. Překvapila vás Slavia něčím?

Výborně bruslili. Momentálně je na tom založená i naše hra. Ale ještě se v tom pořád trošku hledáme. Možná to bylo zapříčiněné i tím. Ve třetí třetině už jsme se dostali trošku do tlaku, ale bohužel to nestačilo.

Už jste to naznačil. Ve třetí třetině přišel z vaší strany chvílemi velký tlak, ale pokaždé tomu něco chybělo.

Chyběl tomu hlavně gól. Několikrát jsme měli zvolit lepší nahrávku a někdy naopak střelu. Bylo to vždy rozhodnutí toho daného jednotlivce. Bohužel se většinou vybrala v té rychlosti horší možnost. Na tomhle musíme hodně zapracovat.

Je to tedy tak, že si stále zvykáte na nový styl?

Je to tak. Chceme hrát daleko nátlakovější hokej. Více se srážíme. Tohle po nás trenér chce. Abychom bojovali a na šance jenom nečekali. Jak už jsem říkal, je to hodně založené na bruslení. Všichni to máme v hlavách, ale hokejovost tomu stále chybí. Až se to zautomatizuje a přidá se k tomu hokejový um, tak to bude dobré. Zatím to tak není.

Měl jste dnes několik šancí. Jak jste byl spokojený se svým výkonem?

Abych řekl pravdu, tak dvě třetiny jsem se opravdu hledal. Nějaké šance jsem měl, ale nebyl jsem spokojený. Ve třetí třetině už jsem byl trošku na puku a bylo to lepší. Každopádně v dalším zápase se musím zlepšit.

Jste uprostřed třízápasové venkovní série. Myslíte si, že i to se na vás projevuje?

Každý zápas samozřejmě chceme vyhrát. Je úplně jedno, jestli je to doma, nebo venku. Je jasné, že doma se hraje lépe. Ale to, co jsme dnes ztratili, tak musíme uhrát v sobotu v Havířově. Půjdeme od zápasu k zápasu. Nijak zvlášť to neřešíme.