ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
22.08.2019, Filip Kortus

Už tam bylo více prvků, kterými se chceme prezentovat, říká Lukáš Endál

Znovu ukázal, že góly střílet umí a je mu poměrně jedno, z jaké je to pozice. Útočník Lukáš Endál se v pátém přípravném utkání proti Lausitzeru Fuechse trefil z netradiční pozice, když z ničeho nic vymetl růžek branky soupeře. Připsal si tak už třetí přesný zásah v přípravě.

Nebylo jednoduché urvat proti Lausitzeru vítězství?
To rozhodně ne. Prověřil nás soupeř z jiné soutěže, měli kvalitu. Nebylo to nic jednoduchého, o to více si vážíme, že se nám podařilo vyhrát. Už se tam objevovalo více prvků, kterými bychom se chtěli prezentovat v sezoně.

Bylo na ledě znát, že soupeř se vám snažil bruslařsky vyrovnat?
V první třetině to bylo asi nejvýraznější. Chceme hrát nátlakový hokej, který vyžaduje dobře bruslit. Je to náš styl hry, takže ho musíme pilovat.

Měli jste hned několik přesilových her, ve kterých jste si vytvořili plno šancí. Je škoda, že z toho padl jenom jeden gól?
To je, ale pořád je od čeho se odrazit. Střelbu jsme měli, šance jsme si vytvořili. Kdybychom se ani nedostávali do pásma, tak by to bylo o dost horší. Dostávali jsme je pod tlak, ale gólů moc nepřišlo.

Kudy se vám při gólové střele podařilo dostat kotouč za záda Carrutha?
Bylo to štěstí. Dobře jsme sehráli situaci v obranném pásmu a rychle jsme soupeře přečíslili. Odrazil se ke mně puk, sklepl jsem si ho a hned jsem ho střílel na branku. Šlo to k horní tyčce a propadlo to.

V závěru jste inkasovali poté, co soupeř v oslabení odvolal brankáře. Nechali jste se až moc strhnout vstřelením páté branky do odkryté klece?
Je to možné. Stane se to, chyby se dělají. Podíváme se na to, něco si k tomu řekneme.

V neděli vás s Liškami čeká odveta na jejich ledě. Bylo by dobré přidat v přípravě výhru i z venkovního kluziště?
Souhlasím. Chtělo by to, abychom to s nimi zvládli i v neděli a odrazili se k lepším výkonům venku.

Sociální sítě

Před 25 lety náš klub vyhrál třetí duel série o 3. místo s nabitým týmem @RytiriKladno a slavil tak bronzové medaile ?? Nejvíc se...

Tak jednoho brankáře už máme ??hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

Vzpomínáte? ?? #tbt #15letzpět

Dnes je to přesně 15 let od chvíle, kdy náš klub notně vyztužený odchovanci z NHL postoupil zpět do extraligy! Kdo z vás byl...