12.01.2010, Petr Novotný

V Litvínově to bude zápas sezony, říká Michal Mikeska

Č. B u d ě j o v i c e – Série je zastavena. Hokejisté českobudějovického HC MOUNTFIELD po osmi zápasech bez tříbodového vyjádření konečně bodovali naplno, když vyhráli 3:2 na ledě Liberce. Vítězství přišlo v pravý čas. Tým se vzpamatoval z debaklu se Spartou a před důležitou druhou cestou na sever Čech si zlepšil sebevědomí. Vítěznou branku v Liberci vsítil útočník Michal Mikeska a bodoval ve třetím zápase po sobě. „Každé tři body vám zlepší náladu,“ říká zkušený forvard
Konečně jste vyhráli za tři body. Zlepšila se nálada v kabině po debaklu se Spartou
Každé tři body přidají na náladě. V našem případě o to víc, když jsme osmkrát v řadě nevyhráli. Blíží se konec soutěže a nesmíme se spoléhat na poslední tři kola. Na deset postupových míst nás je dvanáct týmů. Dva budou mít smůlu a rozhodně bych si nepřál, abychom to byli my.

Jak se vůbec jelo do Liberce po tom domácím debaklu tři sedm se Spartou?
Úplně normálně. Možná tím, že jsme osmkrát nevyhráli, tak třeba já jsem to nevnímal jestli jsme prohráli takovým rozdílem. Bylo to pět tři a dostali jsme poslední dva góly až ke konci a to už bylo asi fuk. To byla jen kosmetika. Člověk se musí naučit to hodit za hlavu.

V Liberci jste měli většinu zápasu pod kontrolou. Souhlasíte?
Po většinu jsme byli lepší a zápas kontrolovali. To je fakt. Pak jsme dostali na tři dva a zaplať pánbůh, že máme Edu, který to zase vyčapal, protože si myslím, že posledních pět minut jsme ze třetiny moc nevylezli. Jinak to byl zápas dobrej. My jich máme spousty, ale nedokážeme je vyjádřit bodově.

Nebáli jste se už trochu o vedení v závěru zápasu?
Strach tam asi nebyl. Liberec to vyloženě otevřel. Létali k nám do třetiny ve třech, někdy taky ve čtyřech a my jsme se z třetiny nemohli dostat. Mydlili jsme to po manťákách, které oni měli zavřené. Navíc už nebyl čas. Už to bylo jen takhle.

Snad celých posledních pět minut jste strávil na ledě i vy…
Taky mi to tak přišlo. (Pousměje se).

Trenér Výborný vás tam nechával kvůli buly, když Tomáš Vak vůbec nehrál.
Tak já nevím. Zrovna moc mi to nešlo. Nedvěd mě tam na těch buly svačil. Vyhrál jsem snad jen to poslední osm vteřin před koncem. Jinak jsem buly s Nedvědem docela prohrával. Je dobrý. Pro příště musím něco změnit.

Co by to mělo být?
Vyzkoušel jsem čtyři odlišené styly buly a už mi chybí snad jen jižní Korea, nějaké to držení, jak mají na ping pongu při podání. Už jsem nic víc nemohl nabídnout.

V posledních zápasech se vám dařilo v přesilovkách a i v Liberci jste díky tomu vyhráli.
To, že nám to tam napadalo neznamená, že nám jdou. Když jsem přišel a začal jsem hrát s Gulim a s Kytkou, padalo nám tam hodně gólů v přesilovkách a vůbec nám nešly. Nebyly sehraný. Vždycky jsme se nějak dostali k zakončení a padlo to tam. V poslední době jsme se snažili se sehrát a nepadalo to tam. Ale snad tenhle stav, kdy to tam padá, bude pokračovat dál.

V pátek pojedete do Litvínova a určitě si uvědomujete důležitost zápasu…
Je to blbý, ale já bych řekl, že tohle jsou pro nás zápasy sezony. Hrajeme s Litvajzem, který je bod za náma. Buď budou dva body před, což se v téhle fázi sezony stává už dost velkým bodovým odstupem nebo budou čtyři za náma, což by bylo super.