ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
09.09.2019, Adam Pavlíček

V prostorách firmy Hoch a synové proběhla předsezonní tisková konference

Dva dny před zahájením Chance ligy se opět po roce konala předsezonní tisková konference. Účastnil se jí prezident klubu Roman Turek, generální manažer Stanislav Bednařík, hlavní kouč Václav Prospal, ředitel marketingu a PR Tomáš Kučera a z hráčského kádru nově zvolený kapitán Pavel Pýcha. V článku přinášíme možná nejpodstatnější témata. Záznam celé tiskové konference je možné zhlédnout na našem YouTube kanálu.

Úvodního slova se ujal pan Vlastimil Hoch, v prostorách jehož firmy se tisková předsezonní konference konala. “Prvně bych chtěl poděkovat vedení ČEZ Motoru České Budějovice za to, že mi v těchto prostorách vůbec umožnilo tuto prezentaci provést.” Záhy dodal také zajímavou poznámku. “Chtěl bych pozdravit pana Prospala, spolužáka mého syna ze základní školy. Říkalo se, že si společně navzájem vyměňovali svačiny. Panu Prospalovi chutnaly svačiny od mé manželky, naopak mému synovi zase svačiny paní Prospalové,” přiměl k smíchu i hlavního lodivoda Motoru.

Následně se slova ujal právě Václav Prospal, na kterého směřoval první dotaz ohledně případných dalších změn v kádru. “Svým způsobem se to vinou rodinných problémů u Bena Hawerchuka vyřešilo samo. I Pavel Novák se rozhodl využít nabídky z Kanady, takže se kádr ustálil na patnácti útočnících a osmi obráncích. Pokud by se ale objevil někdo, o kom bychom i s vedením věděli, že nám může pomoct, určitě si sedneme a zvážíme všechna pro a proti. Hráče, který by zvedl výkon celého mančaftu, bychom rádi přivedli,” vysvětloval kouč Motoru.

Na něho vzápětí navázal generální manažer klubu Stanislav Bednařík. “Jelikož se v klubu starám především o finance, s radostí mohu říct, že rozpočet na kabinu ještě nemáme vyčerpaný. Máme připravené peníze pro hráče, který by nás posílil,” říkal Bednařík a na téma financí pokračoval. “Rozpočet je prakticky stejný jako loni. Sice jsme ho tvořili v dubnu, v čase, kdy jsme se museli intenzivně dívat na následující sezonu, jako ztrátový s tím, že bychom využili přebytky z hospodaření v minulých sezonách. I přes obavy, které jsme měli, se nám na příjmové straně daří o něco lépe, než jsme čekali. Určitě se řadíme mezi tři kluby s nejvyšším rozpočtem v soutěži.”

Generální manažer Motoru situaci ještě upřesnil. “Podobně je to s mládeží, která do sezony vstupuje se zhruba 23 miliony korun. Z toho 15 milionů padá na akademii, zbylých 8 půjde na žákovské týmy. Rozpočet pro A tým je 58 milionů. Letos jsme rozhodně zvýšili rozpočet pro kabinu,” dodal Stanislav Bednařík.

V nadcházející sezoně bude kapitánské “C” na dresu nosit Pavel Pýcha, čtvrtý nejmladší kapitán v historii Motoru. Odpověď, zda šlo o demokratickou volbu, byla od Václava Prospala jasná. “Tohle není žádná demokracie (úsměv). Kandidátů bylo více, ale když se podíváme do kabiny, je jeden z kluků, kteří by to tu v budoucnu měli táhnout. Vyrostl tady a pod naším vedením má za sebou vynikající sezonu. Za mě logická volba,” komentoval Václav Prospal, kterého v českobudějovickém klubu čeká druhá sezona na pozici hlavního trenéra.

“Prvně je to pro mě obrovská čest,” říkal Pavel Pýcha ke své nové roli, “Být zvolený v takhle nízkém věku… Věřím, že zkušení kluci kolem mě mi v tom určitě pomůžou,” doufá třiadvacetiletý obránce.

Už se také blíží první ostrý zápas sezony. Ve středu přijede Horácká Slavia Třebíč a otazník visí nad tím, kdo se objeví v brankovišti českobudějovického týmu. “Už jsem rozhodnutý, kdo bude ve středu chytat, ale určitě bych neřekl, že máme určenou brankářskou jedničku. Tíhnu k jednomu gólmanovi o něco více, důvěru mám ale v oba,” říkal Václav Prospal.

Právě k středečnímu prvnímu utkání sezony mluvil také ředitel marketingu a PR Tomáš Kučera. “V rámci spolupráce s divadlem, které slaví sto let, můžeme na středu slíbit zajímavou prezentaci divadla, takže ať přijdou fanoušci včas. Alespoň čtvrt hodiny před zápasem. Každý z diváků si bude moci odnést malý dárek, který najde na svém místě,” prozradil Tomáš Kučera.

Sociální sítě

Dnes je den oslav, kromě výhry s Plzní gratulujeme i Jakubu Čížkovi k 19. narozeninám! Všechno nejlepší ??

Motor se raduje z první výhry v nové sezoně! Odnesla to @hcplzen a pomohly zejména dvě branky Zdeňka Doležala a skvělý výkon...

Maximální soustředění Marka Čiliaka před debutem v brankovišti Motoru! #hcmotor #nejenhokej #koncentrace #SPAvCEB

Vstupenky na zítřejší zápas s Plzní už si může koupit každý bez omezení za 50 Kč. Těšíme se na...