ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
04.09.2018, Adam Pavlíček

V prostorách jihočeské Madety proběhla předsezónní tisková konference

Tradiční předsezónní tisková konference letos proběhla v prostorách jednoho z hlavních sponzorů českobudějovického hokeje, společnosti Madeta. Za českobudějovický klub se jí zúčastnili Roman Turek, Stanislav Bednařík, Tomáš Kučera, Václav Prospal a Zdeněk Kutlák, za společnost Madeta a.s. její ředitel Milan Teplý.

Jako první dostal slovo ředitel Madety Milan Teplý, jenž přivítal přítomné činovníky klubu a novináře. "Věřím, že naše spolupráce s hokejovým budějovickým klubem bude trvat co nejdéle. Držím Motoru palce, aby se mu v sezoně co nejvíce dařilo," řekl na úvod tiskové konference. Následně se řeči ujali představitelé klubu. Stanislav Bednařík nejprve potvrdil kompletní realizační tým, a pak se dostalo i na finance. "Hospodářský výsledek z minulé sezóny nás potěšil více než naše sportovní výkony. Zůstali jsme v zisku 3,5 milionu, který si zatím necháváme jako jakýsi polštář do budoucna pro případ, že přijde sezóna horší. Případně přemýšlíme o nějakých investicích. Mládežnická část našeho klubu také hospodařila se ziskem. 1,25 milionu, který ušetřila, bude použit zejména v oblasti materiálního zabezpečení. Rozpočet A-týmu pro příští sezónu bude kolem 55 milionů korun. Částka se může navýšit zejména v souvislosti s tím, že se nám podaří splnit některé výkonnostní cíle, čímž by nám příjmy vzrostly," uzavřel generální manažer Motoru oblast hospodaření, načež odtajnil, kolik se letos prodalo permanentek. "Loni touto dobou jsem říkal, že máme prodáno zhruba 4150 permanentek, letos je to k dnešnímu dni 4500."

Roman Turek, prezident klubu, objasnil především sportovní cíle Motoru. "Hlavní cíle klubu pro sezonu nadcházející jsou podobné těm z předchozích ročníků. Chtěli bychom hrát aktivní, atraktivní a agresivní hokej, což se vztahuje ke všem týmům v klubu, nikoliv jen pro A tým. Hlavní cíl pak zůstává stejný - postup do extraligy. Dále bychom chtěli zapojovat hráče akademie do prvního týmu, což se myslím novým trenérům v přípravě dařilo."

Na co všechno se mohou fanoušci v nadcházející sezoně těšit na tiskové konferenci řekl marketingový a PR ředitel českobudějovického klubu Tomáš Kučera. "Zásadní marketingové akce budou klasické, podobné těm, jaké se nám osvědčily každý rok. Chystáme zápas pro děti, zápas pro ženy, retrozápas, přičemž necháme vybrat fanoušky, v jakém dresu nastoupíme, a také novinku v podobě utkání pro seniory. Určitě bude také jeden charitativní duel," odhalil Tomáš Kučera.

Realizační tým Motoru pro sezónu 2018/19:

Hlavní trenér: Václav Prospal
Asistent trenéra: Aleš Totter
Trenér brankářů: Stanislav Hrubec
Videotrenér: František Bombic
Kondiční trenér: Tomáš Cibulka
Hlavní skaut: Jaroslav Jágr
Vedoucí A-týmu: Ladislav Gula
Maséři: Pavel Vlašic a Pavel Bláha
Lékaři: Zdeněk Vodička a Filip Krejčí.

Kádr Motoru:

Brankáři: Petr Kváča, Jan Strmeň, Daniel Svoboda.
Obránci: Zdeněk Čáp, Vojtěch Doktor, Mitchell Fillman, Zdeněk Kutlák, Žiga Pavlin, Karel Plášil, Pavel Pýcha, René Vydarený.
Útočníci: Jakub Babka, Martin Beránek, Cody Bradley, Miloslav Čermák, Jakub Čížek, Milan Dančišin, Jakub Doktor, Zdeněk Doležal, Lukáš Endál, David Gilbert, Martin Heřman, Martin Novák, Pavel Novák, Rok Pajič, Roman Přikryl, Jiří Šimánek, Ondřej Šulek.

Sociální sítě

V pondělní odpoledne proběhl na druhé ledové ploše Týden hokeje. Na akci ''Pojď hrát hokej'' dorazilo několik desítek dětí, které...

Zápasy s @hcstadion se v této sezóně mění na přestřelku, což potvrdil i dnešní zápas. Celkem bylo k vidění deset branek a vítězně...

Dnes hrajeme na ledě Litoměřic. Do sestavy se vrací po delší době také Matouš Venkrbec. Jaký tipujete výsledek dnešního utkání?...

Dnes hrajeme na ledě Litoměřic. Do sestavy se vrací po delší době také Matouš Venkrbec. Jaký tipujete výsledek dnešního utkání?...