10.04.2015, F.Kortus, M.Macho, L.Dvořák

V zápase nám chyběl pohyb, míní Adam Přibyl

V průběhu zápasu si vyměnil místo s Ladislavem Markem a dostal do první formace. I přes aktivní výkon nezabránil prohře s pražskou Slavií 2:4. Po utkání neskrýval Adam Přibyl velké zklamání. „Do nedělního utkání musíme vstoupit úplně jinak,“ říkal po utkání mladý útočník.
Ovlivnila váš výkon brzy inkasovaná branka?
Rozhodně. Nehraje se dobře, když dostaneme brzký gól. My ale hlavně musíme zlepšit pohyb a začít hrát už od začátku.
Zvedli jste se až po vstřelené brance v přesilovce?
Vstřelená branka nás nastartovala. Dokonce vyrovnáme a hned v dalším střídání inkasujeme. To se nemůže v žádném případě stát. Na to si příště musíme dát velký pozor.
Nebyli jste při třetí brance Slavie méně koncentrovaní?
Vyrovnali jste, byli jste na koni. To ne, já osobně jsem tu situaci přesně neviděl, ale propadli jsme tam. To si musíme pohlídat.
Kdy jste se ocitl v zápase poprvé v první lajně?
Po první třetině mě trenér poslal do první lajny na pravé křídlo místo Ládi Marka. Vyhovovalo mi to, byl jsem více na puku. Vytvořili jsme si i nějaké šance, které příště musíme zužitkovat.
Potvrdilo se dnes nepsané pravidlo, že kdo nevyužije přesilovku pět na tři, nemůže vyhrát?
Samozřejmě. Měli jsme minutu a půl přesilovku pěti proti třem a nevyužijeme ji. Soupeř má necelou minutu a dá gól. Už déle máme problém s využíváním dvojnásobné početní výhody. Na to ale musíme v neděli zapomenout a pustit se do zápasu s čistou hlavou.
V příštím zápase hostíte Chomutov. Je to celek, který vám svou hrou vyhovuje nejméně?
To bych neřekl. Když budeme bruslit, hrát jednoduše a chodit po nich, budeme mít rozhodně šanci uspět. V baráži můžeme hrát úplně s každým, což už jsme nejednou ukázali.