MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
22.12.2007, Tomáš Zetek

Vánoční “topspiel“ v Budvar Aréně

Č. B u d ě j o v i c e - Bude to ozdoba kola. Tomuhle zápasu by slušely vyprodané ochozy Budvar Arény. A možná tomu tak bude. Den před tím, než vám za oknem zacinká zvonečkem Ježíšek a aroma štědrovečerní nálady se rozlije do všech koutů domácnosti, bude tu bitva severu proti jihu. Občanská válka to sice není, ale i tak se bude nač dívat. Duel mezi domácím HC MOUNTFIELD a hosty z Liberce startuje v 17 hodin.

Na ledě nováčka rozhodl v posledních sekundách Veselý

Po desetidenní reprezentační přestávce čekal na extraligová mužstva předvánoční anglický týden. Hrací dny středa, pátek, neděle hned po sobě. HC MOUNTFIELD měl v tomto trojboji za soupeře na domácím ledě Zlín, který porazil 4:2, Ústí, na jehož půdě zvítězil stejným poměrem, a vrcholem bude páteční duel s Libercem. „Vždycky je důležité se dobře vrátit do rytmu po pauze a to se nám povedlo,“ pochvaluje si asistent kouče Milan Černý.

Páteční duel na ledě nováčka v Ústí nad Labem byl vyrovnanou bitvou, které by slušela dělba bodů. Domácí urputně bránili a snažili se vyčkávat na chyby soupeře. Jihočeši dvakrát vedli, ale Lvi dokázali vždy vyrovnat. Rozuzlení přišlo až v poslední minutě normální hrací doby. Dlouhé obléhání Přikrylovy svatyně skončilo brankou Ondřeje Veselého. „Závěr byl pro nás šťastný. Naopak pro domácí to bylo až příliš kruté,“ přiznal po utkání Černý. Zdvihl však varovně prst: „Příště se to ale povést nemusí. Dá se říci, že jsme nehráli úplně to, co jsme chtěli. Během utkání nás několikrát výrazně podržel gólman Turek.“

Liberec? Soupeř z nejtěžších, vědí Jihočeši

Posledním mužstvem, které se představí v Budvar Aréně před Štědrým dnem budou Bílí Tygři z Liberce. Ti se dlouho přetahovali s HC MOUNTFIELD o druhé místo tabulky za pražskou Slavii. Horší forma v posledních několika duelech a hlavně vzájemný zápas, jenž dokázali Jihočeši na ledě Tygrů vyhrát, zvětšil rozestup mezi oběma týmy. I tak jsou ale sousedy v tabulce. Českobudějovičtí mají momentálně náskok osmi bodů na svého nedělního soka.

„Pochopitelně jsme si vědomi velké síly Liberce. Je to soupeř z těch nejtěžších v extralize,“ chová před libereckým mužstvem respekt Milan Černý. „Opět se jim vede v základní části dobře, jako v minulých letech. Není to ale důvod k tomu, abychom se soupeře báli. To rozhodně ne.“

Jihočeši doufají po dlouhé době ve vyprodaný stadion. Dárky už by měly být nakoupeny a hokejoví fandové by těžko hledali lepší zábavu a odreagování poslední večer před Štědrým dnem. „Samozřejmě bychom byli velice rádi, kdyby přišel plný stadion. Určitě se diváci nebudou nudit,“ zve do Budvar Arény Černý.

Na ledě nováčka v Ústí se postavil do českobudějovické branky opět Roman Turek a odchytal perfektní zápas. „Nemáme důvod něco v sestavě měnit,“ má jasno asistent trenéra. Přesto si nechává nenápadně pootevřená zadní vrátka. „O tom, kdo bude chytat, se stejně bavíme až na předzápasovém rozbruslení,“ pousměje se.


Něco málo statistik

LETOŠNÍ VZÁJEMNÉ DUELY NEDĚLNÍCH SOUPEŘŮ:

6. kolo (28.9.) HC MOUNTFIELD - Liberec 3:2p (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0).
Branky a nahrávky:
10. Šimánek (Sailer), 58. F. Novák (Veselý), 65. Hudec (Gřegořek) - 8. Plodek (Klimenta), 43. Zíb (Pabiška).
HC MOUNTFIELD: Turek - Toman, Gřegořek, Sičák, Vydarený, F. Novák, Melichar, Bolf - Hřebejk, V. Hübl, Brabenec - Kůrka, Šimánek, Sailer - Hudec, Vak, Veselý - Mertl, L. Květoň, Kotrla.
Liberec: Hnilička - Žabka, Zíb, Moravec, Jiruš, Hunkes, Krstev, Derner, Holub - Dušek, Pabiška, S. Procházka - L. Čermák, Kašpařík, V. Nedorost - Klimenta, Plodek, V. Novák - O. Hruška, Špaček, Jech.

Dohrávka 19. kolo (9.12.) Liberec - HC MOUNTFIELD 1:2p (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky:
35. Blatný (Kočí) - 53. Kůrka (Sičák), 62. Brabenec (M. Hudec).
Liberec: Pinc - J. Moravec, Jiruš, Hunkes, Krstev, Žabka, Kočí, Holub - Čermák, Kašpařík, Pletka - Klimenta, Plodek, Víšek - Bartovič, Šachl, Blatný - S. Procházka, Dušek, Pabiška.
HC MOUNTFIELD: Turek - Toman, Gřegořek, Sičák, Frolo, Bolf, Vydarený, F. Novák, od 21. navíc Mucha - M. Hudec, Šimánek, Brabenec - Hřebejk, V. Hübl, Sailer - Kůrka, Mertl, Veselý - Kotrla, Vak, L. Květoň.

PŘEHLED PŘEDCHOZÍCH DOMÁCÍCH UTKÁNÍ S LIBERCEM

25.10.2002 HC České Budějovice - HC Bílí Tygři Liberec 3:6 (0:0, 1:3, 2:3)
Štrba, Nedoma, František Mrázek - Kropáč 3, Čakajík, Krstev, Mojmír Musil.

24.1.2003 HC České Budějovice - HC Bílí Tygři Liberec 3:4 (1:0, 1:2, 1:2)
Gýna, Rob, Štraub - Kropáč 2, Mojmír Musil 2.

21.11.2003 HC České Budějovice - HC Bílí Tygři Liberec 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Ondřej - Korhoň 2, Kašpařík.

24.2.2004 HC České Budějovice - HC Bílí Tygři Liberec 2:6 (0:0, 1:2, 1:4)
František Mrázek, Bartoš – Korhoň, Kašpařík, Jiruš, Ťupa, Tvrdík, Václav Novák.

7.10.2005 HC České Budějovice - HC Bílí Tygři Liberec 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Viktor Hübl, Harant - Václav Novák.

30.12.2005 HC České Budějovice - HC Bílí Tygři Liberec 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Sailer 2 (1xz tr.střílení), Michal Hudec, Brabenec - Leoš Čermák, Martin Richter.

16.3.2006 HC České Budějovice - HC Bílí Tygři Liberec 7:3 (0:0, 5:1, 2:2)
Harant 2, Vak, Brabenec, Michal Hudec, Šimánek, Vydarený - Jan Plodek, Šachl, Víšek.

17.3.2006 HC České Budějovice - HC Bílí Tygři Liberec 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Šimánek - Klimenta, Šachl.

20.10.2006 HC Mountfield - HC Bílí Tygři Liberec 5:4 (2:1, 2:1, 1:2)
Brabenec 2, Veselý, Květoň, Hudec - Zíb, Plodek, Šachl, Víšek.

19.1.2007 HC Mountfield - HC Bílí Tygři Liberec 2:1p (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Sailer 2 - Novák.

Sociální sítě

hcmotor.cz/clanek.asp?id=…České Budějovice budou na svém ledě hostit Litvínov, který přijede do Budvar arény již podruhé v této...

45. narozeniny slaví bývalý útočník Tibor Melichárek. V ČB 2 sezony, 90 zápasů, 15 gólů, 33 bodů, 13 +/- bodů a 20 TM.V repre...

Jak si Motor vede po 34 odehraných zápasech v týmových a individuálních statistikách???hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

Bývalý útočník Michal Hudec byl velkým oblíbencem českobudějovických fanoušků. Na jihu Čech hrál 5 sezon a hned 3x pomohl týmu do...

×
×
Dnes v 17:30 | Muži
Madeta Motor Č. Budějovice
HC Verva Litvínov