MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
09.12.2009, Michal Špírek

Ve čtvrtek na jih dorazí Kometa a Ptáček odehraje 900. zápas!

Č. B u d ě j o v i c e - Nejen v netradiční den, ale i v netypický čas odstartuje zápas HC MOUNTFIELD ve 32. kole O2 extraligy. Utkání s Kometou Brno totiž bude vysílat televizní stanice Nova Sport. Jedním z taháků zápasu je jednoznačně i jubileum obránce Jihočechů Františka Ptáčka. Oslaví zkušený bek své 900. utkání v nejvyšší soutěží výhrou nad posledním celkem tabulky? Kometa stále čeká na první tříbodové vítězství z venkovního hřiště. Duel vypukne ve čtvrtek v 18:10.

O soupeři – HC KOMETA BRNO

"Spatřil jsem kometu, oblohou letěla," zpívá Jaromír Nohavica v jedné ze svých písní. Když použijeme hodně kostrbatý oslí můstek, můžeme říci, že hokejová Kometa extraligovou tabulkou zrovna nepolétává, nýbrž sedí pevně usazena na jejím dně. A fanouškům brněnského klubu už vůbec není do zpěvu, vždyť jejich tým nasbíral za 31 zápasů jenom 21 bodíků! Z utkání na soupeřových hřištích si prozatím Brno odvezlo v sezóně jen tři body, když Kometa uspěla ve 13. kole v Karlových Varech. HC MOUNTFIELD tak bude dělat vše pro to, aby se ve čtvrtek v Budvar Aréně nedávaly body "chudým" a spokojenost panovala po utkání jen v českobudějovickém táboře.

Kometu vede v sezóně již třetí hlavní trenér. A Vladimír Jeřábek, ve dvojici s Ladislavem Lubinou, mohl slavit dílčí úspěch hned ve svém druhém utkání na lavičce. V neděli prohrál v Rondu silný Třinec, domácí zvítězili 4:2. A lví podíl měli na výsledku dva hráči s bohatými zkušenostmi z budějovického dresu - Kamil Brabenec a Ivan Huml.

Prvně jmenovaný vstřelil dvě branky a po utkání hýřil spokojeností. Pochvaloval si nejen svěřený prostor na ledě, ale i nové trenéry Jeřábka a Lubinu. „Je to diametrální rozdíl proti dřívější atmosféře. Vláďa Jeřábek prožívá hokej hrozně moc, je impulzivní v pozitivním slova smyslu. Spoustu věcí se snaží vysvětlit hned. Předtím když se něco stalo, tak se k tomu nikdo dva dny nevrátil a pak se to řešilo tak nějak za pochodu. Teď je ten přístup řekl bych profesionálnější. Na to jsem byl zvyklý i z Budějovic, pan Jandač byl taky takový kouč," zavzpomínal Kamil Brabenec na služby pod Černou věží pro brněnské klubové stránky. V čem konkrétně se tedy liší Pazourkova a Jeřábkova Kometa? "Jsou tam trochu jiné věci v napadání, ve forčekingu a v přebírání hráčů. Je toho moc,“ mávnul rukou Brabenec.

HC MOUNTFIELD opustil v průběhu sezóny Ivan Huml a zamířil vypomoci Kometě. A daří se mu. V posledních pěti zápasech nastřílel čtyři branky. Trefil se i proti Třinci. “Myslím si, že jsme odehráli solidní utkání, v některých pasážích jsme Třinec přehrávali, bylo to podle mě jedno z nejlepších utkání v poslední době,“ chváli si Huml, ale zůstával nohama na zemi. "Uhráli jsme sice tři body, ale pořád jsme o dvanáct bodů poslední, což na žádné velké oslavy není. Doufám ale, že ta doba, kdy budeme zase moci slavit vítězství, brzy přijde. Teď jsou před námi dvě utkání venku a musíme z nich přivézt nějaké body, jinak se do toho nedostaneme," dodal varovně Huml. Tak co myslíte, "dostane se do toho" Kometa zápasy s HC MOUNTFIELD a Vítkovicemi?

Zdroj fotek Brabenec + Huml - hc-kometa.cz


KONČÍ TVÉ JMÉNO NA "EK"? TAK DO ŘADY... Před brankářem Kovářem se seřadili Houdek, Melichárek a Snopek. V prvním zápase na jihu Čech uspěl HC MOUNTFIELD v poměru 5:2. V Rondu pak byla úspěšnější Kometa, Českobudějovičtí prohráli 1:3. Budou se domácí radovat i ve třetím vzájemném setkání týmů?
Autor: František Panec

Z kabiny HC MOUNTFIELD

"Brno vnímáme jako kvalitního soupeře. O žádném podcenění vůbec nemůžeme mluvit. To neexistuje,“ odpálkoval trenér František Výborný myšlenku, zda nehrozí podcenění posledního týmu tabulky. „Tady není koho podceňovat. Nejsme zase takoví suveréni, že bychom měli někoho podceňovat. Liga je strašně vyrovnaná a každý může porazit každého. Jsou tam v tabulce samozřejmě nějaké bodové rozdíly, ale všechny zápasy se hrají nadoraz. Většina také končí maximálně o gól,“ pokračoval lodivod HC MOUNTFIELD. Co tedy od čtvrtečního střetnutí kouč Výborný očekává? „Bude to nesmírně těžké utkání. V Brně vyměnili trenéry, poslední zápas s Třincem vyhráli, a to mužstvo vždycky nakopne. Budou bránit střední pásmo a počítat s tím, že my bychom měli být aktivnější. Nesmíme začít nějak bláznit, aby se soupeř nedostával do brejků. Je třeba jít do zápasu s naprosto čistou hlavou a hrát hodně obezřetně.“

Zatímco Výborný je v sezóně u HC MOUNTFIELD jakožto druhý hlavní trenér, Kometa protočila na místě hlavního trenéra již tři jména. Posledním nadějí na zlepšení jihomoravského týmu je Vladimír Jeřábek. „Je to dobrý trenér a může tomu pomoci. Záleží na tom, jak ho mužstvo přijme. Zvedl se i Brabenec, který byl na uvolnění a to jméno padlo i v souvislosti s námi. Najednou se ale zvedl,“ komentoval situaci v brněnském klubu Výborný.

HC MOUNTFIELD bude postrádat beky Macháčka a Poživila, v útoku nenastoupí Hudec a kvůli nemoci s největší pravděpodobností i Hřebejk. „Štěpán hrál už minulý zápas s teplotou. Pokud by nemohl nastoupit, tak bychom sáhli buď do juniorky a nebo do Tábora po Rudovi Červeném,“ přemýšlel v rozhovoru pro Českobudějovický deník František Výborný.

900. Tolik zápasů v extralize bude mít po čtvrtku na kontě František Ptáček, čtyřiatřicetiletý bek HC MOUNTFIELD. Úctyhodný počet. Starty nasbíral 176 centimetrů vysoký obránce kromě českobudějovického působení i ve Spartě a Karlových Varech. Do utkání s Kometou vypadá Ptáčkova bilance z nejvyšší soutěže takto: 84 branek a 181 asistencí, v součtu 265 kanadských bodů. Nabíledni je otázka, zda si Ptáček troufá na překonání rekordu, 1035 utkání Josefa Řezníčka. „Rekord Pepy Řezníčka je ještě hodně daleko. Z kluků, kteří mají hodně zápasů, jsem relativně nejmladší. Ale nechci předbíhat. Hodně záleží na zdraví. Pak uvidíme, co z toho bude,“ usmíval se František Ptáček. Přejeme sympatickému bekovi mnoho dalších úspěšných střetnutí a výkonů!

Utkání HC MOUNTFIELD – HC Kometa Brno začne v Budvar Aréně ve čtvrtek v 18:10 hodin.

Statistiky

32. kolo
HC MOUNTFIELD

HC KOMETA BRNO
8.
Umístění v tabulce
14.
31 / 11 - 4 - 6 - 11
85:88 / 47
Statistiky v sezoně
(základní část)
31 / 5 - 2 - 2 - 22
72:109 / 21
2:0 Třinec (V)
2:1p Kladno (D)
4:0 K. Vary (D)
1:5 Plzeň (V)
3:4p Slavia (V)
Aktuální série
2:4 Plzeň (D)
5:6 Litvínov (V)
3:5 Sparta (D)
3:5 Kladno (V)
4:2 Třinec (D)
Milan Gulaš 24 (13+11)
Nejproduktivnější hráč v sezoně
Jiří Dopita 22 (11+11)
Milan Gulaš (13)
Nejlepší střelec v sezoně
J. Dopita, R. Erat (11)
Tomáš Vak (13)
Nejlepší nahrávač v sezoně
Radim Bičánek (12)
Petr Gřegořek 17 (5+12)
Nejproduktivnější obránce v sezoně
Radim Bičánek 13 (1+12)
Michal Mikeska (+5)
M. Hudec, L. Poživil (-8)
+/- bodování v sezoně
Václav Varaďa (+3)
Tomajko, Ludvík, Bičánek (-9)
Jan Snopek (84 tr. minut)
Nejtrestanější hráč v sezoně
Ctirad Ovčačík (47 tr. minut)
Roman Turek (24/91,42%/2,63)
Jakub Kovář (11/90,28%/2,66)
Statistiky brankářů (zápasy/úspěšnost/průměr)
Jiří Trvaj(21/90,16%/3,36)
Sasu Hovi (10/90,41%/3,14)

Poznámka: V kolonce statistik jsou údaje řazeny v tomto pořadí: zápasy / výhry - výhry v prodloužení - prohry v prodloužení - prohry - skóre - body.

Sociální sítě

Už v příštím týdnu se spustí možnost kompenzací za permanentky z letošní sezony. Spolu s tím přijde i možnost, jak Motor v těžké...

Gameři Motoru se postarali v esport lize o pořádné překvapení, když vyřadili ve čtvrtfinále oficiální esport soutěže favorizovaný...

Je nám moc líto, co se včera stalo v Třinci, přejeme všem v klubu a zejména Petru Vránovi hodně sil.Naše utkání s Oceláři se bude...

Už v 15:45 startuje přenos play-off esportové ENYAQ Hockey League! Borci z Motoru vyzvou Liberec, tak jim pojďme...