ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
04.11.2010, Michal Špírek

Ve čtvrtek zabojují Jihočeši na ledě Pardubic

Č. B u d ě j o v i c e - Čtvrtý zápas v šesti dnech čeká na HC MOUNTFIELD v pardubické aréně. Po hladkém vypořádání s posledním Kladnem narazí svěřenci trenéra Výborného na osmý celek tabulky a loňského mistra. Ten v posledním kole sice prohrál, ale předtím bodoval šest zápasů v řadě. Poradí si Budějovice s Východočechy i podruhé v sezóně, když doma zvítězily 3:2 po nájezdech? Utkání začíná v 18:10, přímým přenosem ho vysílá televizní stanice Nova Sport.

O soupeři – HC EATON PARDUBICE

Pardubice pod trenérem Jandačem stále marně stíhají loňské výsledky. Na kouče, na němž se v českobudějovických luzích a hájích nedá dopustit, se tak začala snášet kritika nespokojených fanoušků. Pardubice ale rázně odpověděly v rozmezí 11. a 17. kola, kdy si v každém zápase připsaly minimálně jeden bod a uklidnily si tak svoje příznivce. Formu Východočechů pocítil například momentálně první Třinec, kterého domácí zpráskali 9:2. Šnůru úspěšných zápasů utnul až v posledním kole Liberec, jenž zvítězil nad hokejisty z města perníku 4:1.

Pardubice trápí po odchodu kanonýra Petra Sýkory absence útočného lídra, jedenáct bodů Koukala, nejproduktivnějšího hráče Eatonu, není bůhvíjak zářivou vizitkou. Josefa Jandače může trápit i malý příspěvek od obránců, vždyť Václav Kočí, který z beků nasbíral nejvíce bodů, má na kontě pouze čtyři! Přesto právě Kočí v tabulce +/- nasbíral deset kladných bodů, a spolu s českobudějovickým Snopkem vévodí v této statistice extralize.

„České Budějovice jsou docela v laufu, hlavně doma střílí hodně branek, takže nás nečeká nic jednoduchého. Jak se říká, tak jim to lepí. Ale my uděláme všechno pro to, abychom vyhráli,“ vyjádřil se směrem ke čtvrtečnímu setkání mančaftů pro web hcpce.cz asistent trenéra Jan Votruba. Roli by mohlo v zápase sehrát i to, že Českobudějovičtí v ostrém tempu zápasů mohli pošetřit síly v zápase s Kladnem, který byl od druhé třetiny rozhodnutý, zatímco Pardubičtí bojovali o korigování stavu v Liberci do závěrečné sirény.Zajímavosti utkání

Kovář versus Růžička

Jakub Kovář (rok narození 1988) a Martin Růžička (1987) - dva mladíci, kteří jsou svým spoluhráčům tou pravou jistotou. V gólmanských statistiskách jsou oba na nejvyšších příčkách, s úspěšností zásahů přes 93%. Zatímco Kovář svého náhradníka Hrubce do hry zatím vůbec nepustil, Růžičku už čtyřikrát zastoupil Adam Svoboda. A i jeho číslo jsou fantastická. Brankáři rozhodně nejsou místy, kde čtvrteční soupeře tlačí bota. .

Nejlepší obrany v lize

I díky skvělým gólmanům se oba týmy drží pod hranici čtyřiceti obdržených branek. A to jako poslední v lize. Jihočeši inkasovali 39 branek, Růžička se Svobodou pak 36.

Budějovicím se na pardubickém ledě nedaří

Od sezóny 2006/2007 sehráli Českobudějovičtí v Pardubicích jedenáct zápasů, ale vítězství slavili jen jedinkrát! A to loni, kdy porazili domácí 4:2.

Sestava z posledního kola

Pardubice: Růžička – Kaberle, Nakládal, Kočí, Kolář, Mezei, Jillson, Kudělka, Píša – Starý, Koukal, Rákos – Pivko, Zohorna, Bartek – Somík, Špirko, Buchtele – Cetkovský, Pineault, Nahodil.

Vzájemné zápasy v sezóně

6. kolo, 1.10. 2010, HC MOUNTFIELD - Pardubice 3:2sn

Statistiky

19. kolo
HC MOUNTFIELD

HC Eaton Pardubice
3.
Umístění v tabulce
8.
18 / 9 - 3 - 1 - 5
52:39 / 34
Statistiky v sezoně
(základní část)
17 / 7 - 1 - 4 - 5
43:36 / 27
3:2p Vítkovice (D)
2:4 Plzeň (V)
5:1 Slavia (D)
1:2 Boleslav (V)
7:1 Kladno (D)
Aktuální série
1:2sn Sparta (V)
9:2 Třinec (D)
3:2 Vary (V)
4:3p Litvínov (D)
1:4 Liberec (V)
Milan Gulaš 14 (6+8)
Nejproduktivnější hráč v sezoně
Petr Koukal 11 (5+6)
Jiří Šimánek (8)
Nejlepší střelec v sezoně
Koukal, Somík(5)
Gulaš, Mikeska, Snopek, Kašpařík (8)
Nejlepší nahrávač v sezoně
Libor Pivko (8)
Jan Snopek 9 (1+8)
Nejproduktivnější obránce v sezoně
Václav Kočí 4 (2+2)
Jan Snopek (+10)
Jakub Šulc (-5)
+/- bodování v sezoně
Václav Kočí (+10)
Buchtele, Cetkovský, Nohodil, Radil (-1)
Michal Mikeska (51)
Nejtrestanější hráč v sezoně
Branislav Mezei (49)
Jakub Kovář 93,46% - 2,08
Statistika brankářů: úspěšnost zásahů - průměr branek
Martin Růžička 93,28% - 2,03

Poznámka: V kolonce statistik jsou údaje řazeny v tomto pořadí: zápasy / výhry - výhry v prodloužení - prohry v prodloužení - prohry - skóre - body.

Sociální sítě

V pondělní odpoledne proběhl na druhé ledové ploše Týden hokeje. Na akci ''Pojď hrát hokej'' dorazilo několik desítek dětí, které...

Zápasy s @hcstadion se v této sezóně mění na přestřelku, což potvrdil i dnešní zápas. Celkem bylo k vidění deset branek a vítězně...

Dnes hrajeme na ledě Litoměřic. Do sestavy se vrací po delší době také Matouš Venkrbec. Jaký tipujete výsledek dnešního utkání?...

Dnes hrajeme na ledě Litoměřic. Do sestavy se vrací po delší době také Matouš Venkrbec. Jaký tipujete výsledek dnešního utkání?...