24.10.2008, Roman Šperňák

Věřím, že si štěstí sedne i na ostatní, říká Michal Hudec

Č. B u d ě j o v i c e – V poslední době se mu daří. Útočník Michal Hudec se svou rychlou první brankou podílel na vítězství 5:2 nad Slovanem Bratislava v Lize mistrů a další dva zásahy přidal v extraligovém utkání proti Plzni. V něm Jihočeši nakonec vyválčili dva bodíky za vítězství v samostatných nájezdech, kde se jako jediný prosadil Tomáš Kůrka. „Dali jsme rychlý gól a to nám určitě pomohlo. Škoda, že jsme nepřidali hned další“ říkal po utkání útočník Michal Hudec.
Zápas jste měli perfektně rozehraný, souhlasíte?
Dali jsme rychlý gól a to nám určitě pomohlo. Byla velká škoda, že jsme nedali v první třetině tři samostatné nájezdy. Mohli jsme odskočit na dva góly. Pak by to utkání mohlo vypadat jinak. Plzeň pak vyrovnala a hrálo se zase od začátku.

Svou druhou brankou jste strhával vedení na stranu domácích. Byla poměrně kuriózní.
Puk šel nějak před bránu. Já si tam zajel a pak jsem do toho bouchl. Trefil jsem to do gólmana, pak se to odrazilo a ode mě do brány. Jsem rád i za takový gól. Je to jedno. My prostě potřebujeme dávat góly a je jedno jaké. Jen abychom vyhráli.

To jste puk trefil do sítě hlavou?
Ne, ne. Vystřelil jsem do Málka a pak jsem jen viděl, že se ode mě puk odrazil zpátky. Možná od ruky nebo od těla. I když bylo video, byl jsem si jistý, že bude platit. Nebyl tam žádný úmysl hrát tělem z mojí strany.

Vyrovnávací branku dala Plzeň chvíli před koncem. Věřil jste před tím, že vedení udržíte?
Určitě. Hráli asi už dvě minuty bez brankáře. My jsme je drželi minutu a půl. Člověk si věřil, vypadalo to dobře, ale bohužel. Stala se nějaká chyba a oni vyrovnali. Jsme rádi i za ten druhý bod.

Nehráli jste v závěru až moc defenzivně?
Já si to nemyslím. Měli jsme tam i nějaké šance za stavu čtyři tři. Chtěli jsme být co nejdál od brány a myslím si, že se nám to fakt dařilo. Prostě se dostal puk před bránu, střela a hráč to dorazil Bohužel.

Takže to byla smůla?
Nevím, jak to nazvat, ale je to škoda.

Co jste si říkali před prodloužením? Chtěli jste hrát spíš na nájezdy, opatrně, nebo rozhodnout?
Chtěli jsme prostě urvat ten druhý bod, protože jsme byli krůček od třech a to by nám hodně pomohlo. Já však věřím, že nám pomůže i to vítězství na nájezdy a nasměruje nás tím správným směrem.

Nastartuje vás to k lepším výsledkům?
Já v to věřím. Už ten Slovan. S ním jsme vyhráli v základní hrací době. Nyní jsme vyhráli v prodloužení s Plzní a uvidíme další zápas. My musíme sbírat hlavně body doma. Bod po bodu, po dvou. Prostě jít nějak nahoru.

Vám osobně se teď daří, ne?
Vždycky se to ke mně nějak odrazí a já takovéhle góly umím dávat. Možná mám štěstí. Věřím, že si sedne i na ostatní a ty puky se k nám všem budou odrážet podobným způsobem.

Bod z venku se vždycky počítá, ale je to škoda, tvrdil Martin Straka

Plzeňští hokejisté v pátečním podvečeru v Budvar aréně těžko chytali začátek zápasu. Kdyby po deseti minutách hry prohrávali 0:2, nikdo by se nedivil. Šance Jihočechů střídala šanci a jen díky dobrým zákrokům gólmana Romana Málka se drželi. „Začali jsme špatně a zaplať pánbůh že Málič (poznámka: brankář Roman Málek) tam další góly domácích chytil,“ chválil svého spoluhráče kapitán Západočechů Martin Straka.

A zároveň odmítl, že by hosté byli myšlenkami ještě v autobuse a tak ostrý start ze strany domácího celku nečekali. „Naopak mluvili jsme o tom, že musíme nastoupit v plném nasazení. Věděli jsme, že domácí do toho vlítnou a že to budou chtít zlomit na začátku a to se ukázalo,“ dodal Straka. Podle něj přesto on i jeho spoluhráči zaspali, ačkoliv si nedovede vysvětlit proč.

Postupem doby se však hra vyrovnávala a ve druhé části se jeho celek dokázal dvakrát dostat do jednobrankového vedení. To si kapitán a zároveň šéf plzeňského hokeje pochvaloval. Zároveň však upozornil na chyby, které rozhodly o tom, že se vedení zase přelilo na druhou stranu. „Postupem času jsme se dostali do utkání. Dokonce jsme vedli, ale bohužel děláme chyby, co děláme. Ty jsou často zbytečné a dostáváme po nich takový divný góly. Je to škoda,“ řekl Straka.

V průběhu třetí třetiny českobudějovičtí hráči otočil zápas na čtyři tři a vedení drželi až do samého konce. Hosté vsadili všechno na jednu kartu, hru bez brankáře. „V závěru už to bylo vabank. Měli jsme tam nějaký tlak a v takových situacích musíte mít i štěstí a to jsme měli a dali gól,“ doplnil Straka, který se podobně vyjádřil o trestných stříleních. V těch se zase štěstí přiklonilo na stranu soupeře.

Západočeši tak vezou z jihu bod za prohru na nájezdy. Na otázku, jestli bod Martin Straka bere se dlouze zamyslel. „Každý bod z venku se počítá, ale měli jsme na víc. Je to škoda,“ řekl.