07.02.2010, Miroslav Mayer

Výsledkový servis: Juniorka a dorost

Č. B u d ě j o v i c e – V sobotu se dohrály zápasy extraligy juniorů a staršího dorostu a na týmy nyní čeká dvoutýdenní reprezentační přestávka. V právě odehraných zápasech všechna českobudějovická mužstva dokázala bodovat. Juniorka vydřela ve čtvrtek vítězství nad Kladnem. Starší dorost vyhrál na nájezdy na Spartě, ale doma v prodloužení podlehl Karlovým Varům. Hráčem víkendu se často nestává obránce. Tentokrát se jím stává obránce juniorky Josef Klement, který si v jediném zápase připsal čtyři gólové přihrávky a pomohl tak k vítězství nad Kladnem.

Juniroka

Nevídaná podívaná

Čtvrteční zápas v Budvar aréně proti Kladnu patří k těm na které se bude vzpomínat. Takové zápasy dělají hokeji čest a diváky baví. Přitom první třetina nenaznačovala, že by se měl hrát výjimečný zápas. Ve druhé třetině se hosté rozjeli a vyhráli ji 3:0. Domácí vypadali na ručník, ale nevzdali se a bojovali. Ve třetí třetině se povedl nevídaný obrat. Během čtyř minut dalo mužstvo pět branek a úplně otočilo skóre zápasu. Konečný výsledek 5:4 byl jasným úspěchem domácího týmu. Tři body v zápase zaznamenal i kapitán Aleš Ježek.

Starší dorost

Třetí výhra na nájezdy

V pátek se dorostenci, letos poprvé, utkali se Spartou a to na jejím ledě. Byl to zajímavý a vyrovnaný zápas. Sparta v zápase dvakrát vedla, ale Jihočeši dokázali vyrovnat. Nakonec zápas skončil i po prodloužení 3:3 a ke slovu přišly samostatné nájezdy. V nich byli Jihočeši úspěšnější a tak si zásluhou Jana Trummera odvážejí z Prahy dva body za vítězství 4:3sn. Vyrovnávací branku českobudějovického mužstva vstřelil Jakub Babka.

Ztracené vítězství

V sobotu se v Budvar aréně představily Karlovy Vary. I s tímto soupeřem se jednalo o první letošní vzájemný duel. Jihočeši prohrávali 0:1, ale díky dvěma trefám Romana Bernata se podařilo otočit skóre zápasu. Hostům se podařilo v poslední minutě zápasu vyrovnat a vynutit si tak prodloužení. V tom nabídli domácí Varům přesilovou hru a ti ji využili a odvážejí se domů i druhý bod za vítězství 3:2p. Českobudějovičtí hráči zjistili, že vysněná medaile visí opravdu vysoko a k jejími dobytí bude potřeba hodně.