01.11.2010, Miroslav Mayer

Výsledkový servis mládeže

Č. B u d ě j o v i c e - Další kola přinesla změny. Nejprve změny trenérů u juniorky a staršího dorostu. Juniorka jeden zápas ze tří vyhrála a v dalším získala jeden bod. Dobrý základ pro další boj, ale čeká ji těžká sezóna. Starší dorost vyhrál všechna utkání, ale doma s Libercem mohl mít více než dva body. Mladší dorost A prohrál na ledě Komety, po nepříliš skvělém výkonu. Dorost B podlehl doma vedoucímu mužstvu tabulky. Hráčem víkendu se stává útočník dorostu B Martin Koupal, který ve dvou zápasech nasbíral sedm bodů (2+5).

Juniorka

Nešťastná sedmička

Den před zápasech se změnila trenérská dvojice u týmu a jejím hlavním úkolem je zachránit tým před sestupem. Podařilo se zmobilizovat i všechny kádrové rezervy, které je možné použít. Hráči cítili, že právě jejich páteční soupeř Havlíčkův Brod je hratelný a body je možné získat. Přesto nervozita hrála hlavní roli v tomto zápase. Hosté se ujali vedení a domácí opět dotahovali. Zápas zlomil, když hosté vyrovnali na 3:3 a dali další branku z trestného střílení. V Budvar arény byl k vidění hattrick , ale opět na straně soupeře. Hosté přidali ještě gól při závěrečném power-play a vyhráli tak 5:3. Jihočeši tak posedmé v řadě prohráli. Hráčem zápasu byl Adam Přibyl, autor tří bodů.

Konečně to vyšlo

Do branky Jihočechů se postavil Šimon Hrubec a to byl hlavní rozdíl proti pátečnímu souboji. V sobotu přijela totiž Dukla Jihlava. Jihočeši už prostě museli zvítězit a nastartovat (snad), cestu vzhůru. První gól tentokrát dali domácí. Ovšem Dukla otočila za 2:1. Domácí opět zápas otočili na 4:2. Dukla ovšem zápas zdramatizovala na 4:3. V závěru pak Aleš Ježek rovnou z buly pečetil vítězství domácího týmu na 5:3. Černá série tak byla ukončena.

Bod je málo

V pondělí jeli junioři ke svému zápasu do Ústí nad Labem. Ústí je na posledním místě tabulky a tak ze byla šance na zisk bodů. Jihočeši se také ujali vedení a do závěrečné třetiny nastoupili s náskokem 2:0. Ovšem domácí se nevzdali a v předposlední minutě se jim podařilo vyrovnat a dovést zápas do prodloužení. Tam o zisku bodu rozhodli domácí až v poslední minutě. Jihočeši tak vezou domů bod za prohru 2:3p. Je to možná méně než se čekalo, ale i bod může mít v konečném účtování svoji váhu. Jeden gól českobudějovického mužstva dal Vladimír zvoník.

Starší dorost

Vyloupení perníkářů

V pátek jeli dorostenci do Pardubic. Mužstvo vedla nová trenérská dvojice Kolda-Turek. Úvod zápasu vyšel lépe Jihočechům a ti vedli již 2:0. Domácí jen snížili na 1:2. Další branky stříleli již pouze českobudějovičtí hráči. Lépe řečeno jen Jiří Bárta, který se vyspal opět do střelecké formy a dal tři branky. To. Spolu s dobrým výkonem brankáře, vedlo k vítězství na ledě lídra tabulky 4:1.

Do třetice prodloužení

V sobotu přijeli do Budvar arény Bílí Tygři Liberec. Oba předchozí duely skočily až v prodloužení a oba soupeři vyhráli venku. Tentokrát tomu nic nenapovídalo. Českobudějovičtí byli jasně lepším celkem. Až do 37. minuty vedli 3:0 a hra připomínala spíše exhibici. Ovšem místo posledního hřebíčku do rakve ve formě čtvrté branky dali hosté náhodnou branku a za chvíli ještě jednu a byli opět ve hře. Dokonce vyrovnali. Pak se opět domácí probrali, ale při power-play inkasovali a zápas šel opět do prodloužení. Tam velmi brzo rozhodl opět střele Bárta o vítězství 5:4p. Tentokrát byl ovšem střelec zápasu David Bílek, který dal dvě branky.

Do třetice vítězství

Poprvé v sezóně sehráli starší dorostenci tři zápasy v řadě. Tentokrát se představili v Hradci Králové. Hradeci se zatím daří v v tabulce byl před Jihočechy. Do uktání lépe vstoupili hosté, kteří vedli již 2:0. Domácím se povedlo vyrovnat. Ovšem dalším gólem byli blíže k vítězství českobudějovičtí hráči. Východočeši ještě dokázali vyrovnat a získali tak bod za remízu v základní hrací době. V prodloužení se , již podruhé v zápase, trefil Michal Švihálek a druhý bod za vítězství 4:3p vezou domů Jihočeši.

Mladší dorost A

Doma s nulou

Ve čtvrtek nastoupili dorostenci doma proti Dukle Jihlava. V zápase potvrzovali roli favorita. V každé třetině se jim podařilo vstřelit po jedné brance a zvítězit tak 3:0. Ovšem převaha domácích hokejistů byla větší a jen dobrý výkon brankáře Dukly zabránil vyššímu skóre, než nakonec svítili na světelné tabuli. Brankář Dvořák udržel čisté konto a Lukáš Vopleka vstřelil dvě branky.

V Brně to nevyšlo

V neděli se odehrál šlágr kola v Brně na ledě Komety. Byl to souboj prvního s druhým týmem tabulky. Ovšem na ledě to tak nevypadalo. Kometa byla dvě třetiny jasně lepším týmem a v zápase vedla už 4:0. Teprve v poslední třetině se Jihočeši trochu probrali a dokázali již jen korigovat hrozivý výsledek na 5:2. Skončila tak šňůra sedmi zápasů bez porážky a navíc Kometa se z druhé příčky nebezpečně přiblížila.

Mladší dorost B

Nečekaně těžký zápas

Ligoví dorost cestoval v pátek na Kobru. Ta se sice v posledních kolech zvedla, ale Jihočeši byli favoritem zápas. Ovšem Kobra se nedala. Běhen druhé třetiny se ujala vedení a Jihočeši měli co dělat, by její náskok zlikvidovali. To se jim nakonec podařilo v samotném závěru a zápas dospěl až do samostatných nájezdů. Tam rozhodl Martin Koupal, kterému se v zápase dařilo. Získal pět bodů 2+3.Českobudějovcký tým zvítězil 7:6sn.

Na lídra nestačili

V neděli přijela do Budvar arény Třebíč. Ta vede tabulky právě před českobudějovickým týmem. Po dvou třetinách byl stav nerozhodný 2:2, ale pak ve třetí třetině se lépe dařilo hostům, kteří dokázali dát tři branky a získat tak vítězství 5:3. Tím si upevnili svoje postavení na čele tabulky.