04.02.2012, Miroslav Mayer

Výsledky mládeže

Č. B u d ě j o v i c e - Po nadějném minulém víkendu se mládeži opět nijak moc nedařilo. Ze čtyř zápasů získala mužstva celkem jen čtyři body a to není mnoho. Juniorka sice doma hodně potrápila lídra soutěže a urvala alespoň bod, ale pak nedala ani branku v Chomutově. Starší dorost prohrál v Brně, ale dokázal vyhrát ve Zlíně. Mladší dorosty měly volno, protože se hrála Olympiáda mládeže. Hráčem víkendu se stává útočník staršího dorostu Martin Záhora, který získal ve dvou zápasech pět bodů (3+2). Příští týden je reprezentační přestávka.

Juniorka

Drama se špatným koncem

Ve čtvrtek přijel do Budvar arény lídr soutěže HC Litvínov. Jihočeši se svého soupeře nezalekli a ujali se vedení. Hrál se pohledný hokej, který po delší době diváky v hale musel bavit. Domácí se dostali do vedení 3:1. Hosté sice snížili, ale Českobudějovičtí drželi vedení až do závěrečné power-play. Tam se hostům podařilo tečovanou střelou vyrovnat. V prodloužení nabídli Jihočeši hostů přesilovku a ti ji dokázali využít a zápas vyhrát 4:3p. Bod je důležitý, ale tentokrát z toho mohlo být víc. První branku domácích vstřelil Radim Heřman, který hrál první utkání.

Bez branek to nejde

V sobotu jeli Jihočeši na led druhého týmu soutěže do Chomutova. Po první třetině vedli domácí 1:0 a vypadalo to, že šance na dobrý výsledek ještě žije. Ve druhé části se domácí rozstříleli a podařilo se jim přidat další tři góly. V závěrečné třetině již jen výsledek kosmeticky upravili na 5:0. O tom, že domácí vyhráli zaslouženě, svědčí i poměr střel na branku 41:22. Jihočeši nezaznamenali ani čestný úspěch a potřetí v sezóně nedali ani branku.

Starší dorost

S Kometou se letos dorostencům nedaří

V pátek jeli dorostenci k zápasu do Brna, kde se utkali s místní Kometou. Kometa první vzájemný zápas vyhráli a dařilo se jí i tentokrát. Po první třetině ještě Jihočeši vedli a vypadalo to, že tentokrát neodjedou bez bodů. Jenže ve druhé části vstala Kometa z mrtvých a dokázal dát tři branky. Navíc ve třetí části ještě přidala další dvě a vyhrála tak 6:3. Jihočeši tak letos s Kometou nevyhráli. Jednu branku Jihočechů dal i čerstvý reprezentant Josef Žáček.

Rozhodly přesilovky

Hned druhý den sehráli dorostenci svůj zápas ve Zlíně. Tentokrát mužstvu vyšel úvod ještě lépe a vyhrálo první třetinu 3:1. Ve druhé části dala obě mužstva po brance a tak se rozhodlo ve třetí části, kde skórovali již jen Jihočeši. Ti v zápase využili hned pět ze šesti přesilovek a vyhráli i díky této produktivitě vysoko 7:2. Gól a nahrávku v zápase zaznamenal obránce Petr Škopek.