17.02.2013, Miroslav Mayer

Výsledky mládeže - Starší dorost se rozehrává

Č. B u d ě j o v i c e - Mládežnické soutěže se blíží ke svému závěru. Juniorka v poklidu dohrává svoji soutěž. Starší dorost má jisté play-off a jeho výkon jde nyní prudce nahoru a to je dobré znamení. Mladší dorost A také dokáže svoje zápasy vyhrávat a bojuje o slušné čtvrté místo, ale v Hradci Králové se mu nedařilo. Hráčem kola je útočník staršího dorostu David Ruda, který zaznamenal sedm bodů ve dvou zápasech (2+5).

Juniorka

Bláha vystavěl zeď

V sobotu hrála juniorka svůj jediný zápas v tomto týdnu. Místo hlavní ledové plochy se zápas hrál na druhé ledové ploše. Jako soupeř přijelo mužstvo BK Mladá Boleslav. Bruslaři byli před tímto zápasem těsně před Jihočechy a tak se jednalo o zápas mezi sousedy v tabulce. Domácí byli po většinu zápasu lepší a dařilo se jim dávat branky. Hosté naopak svůj recept na Bláhu nenašli a tak výsledek byl příznivý pro domácí 3:0. Hrdinou zápasu byl domácí gólman Ondřej Bláha.

Starší dorost

Druhé vítězství v nadstavbě

V pátek přijelo do Českých Budějovic dorostenci z blízké Plzně. Jihočeši nastoupili do zápasu téměř v nejsilnější možné sestavě i s Robem a Paškem, kteří většinu sezóny hráli za juniorku. Mužstvo může i v plné síle trénovat a to se zřejmě na výkonu mužstva projevuje. V první třetině dali domácí jen jednu branku. Ve druhé části už domácí dokázali svůj náskok zvýšit na 3:1 a mohli vést i větším náskokem. Ve třetí části měli hosté ještě naději za stavu 4:2, ale pak Budějovičtí přidali je z toho konečný výsledek 6:2. Dvě branky domácích dal Václav Pašek.

Skvělý výkon a další vítězství

V sobotu hráli dorostenci další domácí zápas a hostili Karlovy Vary. Po celý zápas byli domácí jasně lepší a kontrolovali puk. Bylo vidět, že hrají s chutí a dávají do zápasu vysoké nasazení. Předvedli tak, že v play-off mají s tímto přístupem a hrou naději na dobrý výsledek. Hosté se ani na chvilku nepřiblížili na dostřel a Jihočeši tak v poklidu vyhráli 5:1. Tři body v zápase zaznamenal Radek Prokeš.

Mladší dorost A

Po první třetině bylo jasno

Ve čtvrtek přijelo do Budvar arény mužstvo HC Pardubice. Podle postavení v tabulce se mělo jednat o vyrovnaný souboj. Ovšem hned po první třetině bylo o vítězi jasno. Domácí měli větší chuť po vítězství a dařilo se jim proměňovat svoje příležitosti. Zvláště při chuti byla dvojice Ondřej Šulek a Jan Bárta. Ten v zápase zaznamenal dokonce pět bodů (1+4). Konečný výsledek je nakonec 6:1 pro domácí tým tak stále drží čtvrtou příčku.

Čtvrté vítězství v řadě se nekonalo

V neděli sehráli dorostenci svůj zápas na ledě dalšího uchazeče o čtvrté místo Hradce Králové. Po první třetině to ještě vypadalo nadějně, protože Jihočeši dokázali odpovědět na vedoucí gól domácích. Ve druhé části došlo ke zlomu v zápase, když domácí dali tři branky a rozhodli o osudu zápasu. Budějovičtí v závěrečné třetině jen korigovali na konečných 2:5 a domů odjížděli bez bodů. Přerušli tak svoji šňůru tří zápasů bez porážky v řadě.