21.10.2007, Radek Papáček

Začíná kapitola číslo dvě - HC MOUNTFIELD jede na Slavii

Č. B u d ě j o v i c e - První čtvrtinu soutěže mají za sebou, první porci třinácti zápasů zvládli skvěle. Jihočeši vládnou extralize a na všechny ostatní soupeře shlížejí shora. Ve 14. kole hokejové extraligy však budou muset své postavení hájit opět v přímém souboji. HC MOUNTFIELD vyrukuje do boje proti týmu HC Slavia Praha, jenž na něj z druhého místa ztrácí pouhé dva body. Utkání začíná v Sazka Aréně v 17 hodin.
Karlovy Vary jsou pro mnohé zatím nejpříjemnějším překvapením extraligy. Tým, který se sice loni dostal do předkola play-off, ale stále marně prahne po účasti ve čtvrtfinále, ještě jako jediný tým z celé soutěže neprohrál v základní hrací době. Tuto vizitku si zachoval i po navštívení českobudějovické Budvar Arény. Na jihu Čech hrály proti sobě první dva celky tabulky a na ledě to bylo znát.

„Vary byly nejsilnějším týmem, který jsme letos doma hostili,“ potvrdil kouč Josef Jandač. Duel plný zvratů a obratů se divákům musel líbit. Domácí už prohrávali 0:2, aby utkání otočili až na 4:2. Takový byl stav po druhé třetině. Jenže infarktový průběh třetí třetiny znamenal opět zajímavou zápletku. Hosté předvedli skvělou kanonádu a nejednou vedli 5:4. A aby nebyl všemu konec, deset minut před koncem vyrovnával na 5:5 obránce Toman. „Hokej byl z obou stran kvalitní, hrálo se nahoru dolů, pro diváky to muselo být zajímavé,“ souhlasil hlavní trenér HC MOUNTFIELD.

O vítězi strhující podívané nakonec nerozhodlo ani pětiminutové prodloužení. Na řadu přišly nájezdy a v nich se radovaly Karlovy Vary. „Jsme rádi i za bod, kdyby nám někdo před startem do soutěže řekl, že po první čtvrtině jich budeme mít jednatřicet, brali bychom to všemi deseti,“ u Josefa Jandače rozmrzení rozhodně nepanovalo.

PŘEDSTAVUJEME SOUPEŘE – HC SLAVIA PRAHA

Slavia doznala v létě velkých změn. Změnila logo, zúžila kluziště v Sazka Aréně a za týmový status vyhlásila bojovnost. „Budeme bojovnější Slavie,“ hlásili před sezonou Pražané.

A jak se zdá, zvolená strategie se zatím vyplácí. Svěřenci Vladimíra Růžičky se usadili v horních patrech tabulky a aktuálně jim patří druhá příčka. Sešívaným letos nedělá problém střílet góly. Sedmibrankové nadílky soupeřům nejsou žádnou výjimkou. Debakl v poměru 3:7 si z Prahy odvezly Pardubice, a vysoko 7:2 Slavie vyhrála i ve Zlíně.

Nejpotupnější porážku však obyvatelé Sazka Arény uštědřili Vítkovicím. V posledním kole je doma skolili 7:0. Dvě branky a jednu přihrávku zaznamenal Roman Červenka, jenž je zatím s bilancí 13 kanadských bodů (8+5) nejproduktivnějším hráčem týmu. Dvěma góly a jednou asistencí se také blýskl Radek Duda, vlastními diváky milován a příznivci soupeřů nenáviděn.

Brankář Adam Svoboda už dva zápasy v řadě drží čisté konto. V dresu soupeře se dále představí Michal Vondrka, který se hokejovým dovednostem učil a první extraligové zkušenosti sbíral v Českých Budějovicích.

Poslední utkání soupeře

19.10.2007 HC Slavia Praha - HC Vítkovice Steel 7:0 (2:0, 0:0, 5:0)
Branky a nahrávky: 15. Červenka (Bednář), 20. Žižka (Duda), 43. Červenka (Bednář), 45. Duda (Kadlec), 47. Duda (Růžička), 53. Vondrka (Bednář), 60. Bednář (Červenka) . Rozhodčí: Fraňo - Blumel, Barvíř. Vyloučení: 5:7 . Využití: 1:0 . V oslabení: 2:0 . Diváci: 4968.

Slavia: A. Svoboda - Kadlec, Žižka, Hlavačka, Kolařík, Drtina, Vašíček, Němeček - D. Hruška, Beránek, Tomica - Micka, Rataj, Sup - Bednář, Červenka, Vondrka - Doležal, V. Růžička ml., Duda.

Jiří Kalous, asistent trenéra Slavie: „Asi rozhodující byla první třetina, ve které jsme přestáli úvodní tlak hostí a vůbec celou ji neodehráli podle našich představ. Občas jsme tam byli pod tlakem a podržel nás Adam Svoboda. Když jsme dali na rozdíl dvou branek, tak jsme věděli, že Vítkovice se pokusí s tím něco udělat, ale když jsme odskočili na 3:0 ve třetí třetině, tak jsme si výsledek pohlídali. Začalo nám tam padat všechno a předváděli jsme velmi hezký hokej i pro diváky.“