03.12.2011, Matěj Mayer

Zadaří se HC MOUNTFIELD na neoblíbeném litvínovském ledě?

Č. B u d ě j o v i c e – HC MOUNTFIELD sehrál v posledním kole těžký zápas proti Mladé Boleslavi. Důležitý je ale zisk tří bodů do tabulky a prodloužení šňůry neporazitelnosti na tři utkání. Nyní je na řadě utkání v Litvínově, na jehož ledě se Jihočechům tradičně nedaří. Pokud chtějí hráči HC MOUNTFIELD dál patřit mezi nejlepší tři celky Tipsport extraligy, měli by v nedělním utkání bodovat. Duel na startuje v 17.30 na stadionu Ivana Hlinky.

O soupeři – HC VERVA LITVÍNOV

Litvínovským se v letošní sezóně příliš nedaří. Zatím jim patří až jedenáctá pozice, která nezaručuje ani předkolo play-off. V poslední době je největší událostí změna trenéra, která proběhla v tomto týdnu. Vladimíra Kýhose vystřídal na postu hlavního trenéra Jiří Kučera a hned se uvedl vítězstvím. Další duel ho čeká právě v neděli proti HC MOUNTFIELD.

Vraťme se k prvnímu utkání, ve kterém vedl Litvínov jako hlavní kouč Jiří Kučera. Bylo to v televizním utkání proti Karlovým Varům. Zápas měl zajímavý průběh, první třetinu totiž vyhráli domácí 2:0 a pro Litvínov to nevypadalo vůbec dobře. Ve druhé části se však hostům podařilo vyrovnat a třetí třetinu nasázeli Varům dokonce hned tři branky. V tomto utkání si po třech bodech připsali František Lukeš (2+1) a Martin Ručinský (1+2).

Právě tito dva útočníci patří mezi největší opory Vervy po celou sezonu. K nim přidejme ještě produktivního ex-budějovičáka Viktora Hübla, který sbírá v průměru téměř bod na zápas (27 zápas – 26 bodů). Litvínovským dělá problémy zejména obrana. Inkasovali třetí největší počet gólů ze všech celků Tipsport extraligy – 88.

Zajímavost utkání

Zlomí Jihočeši sérii porážek na ledě Litvínova?
Stadion Ivana Hlinky nepatří mezi hráči HC MOUNTFIELD k nejoblíbenějším. Vyhrává se na něm totiž těžce. Dosud poslední vítězství je z 15. ledna 2010, kdy vyhráli Českobudějovičtí až na nájezdy 5:4. Poslední výhra za tři body se datuje dokonce až do 18. ledna 2009. Tehdy Jihočeši zvítězili 3:1.

Sestavy z posledních zápasů

HC Verva Litvínov: Franěk - Gula, Kubát, Kousalík, Pojkar, Černošek, Brejčák, Stříteský, Skuhrovec - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Trávníček, Hanzl, Ručinský - Frolík, Hujsa, Jenáček - Majdan, Gerhát, Bojer. Trenéři: Kučera, Lukeš a Šlégr.

BK MOUNTFIELD: Kovář - Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Němeček, Mikuš - Martynek, Kašpařík, Šimánek - Květoň, Langhammer, Podlešák - Gulaš, Červený, Kotalík - Kuchejda, Mertl, Pšurný.