MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
02.10.2020, Petra Bicková

Zatím jsme neměli moc štěstí, ale ono to přijde, říká Martin Beránek

Motor v zápase proti Vítkovicím urval svůj první extraligový bod. Na jeho získání se podílel mladý útočník Martin Beránek, který vstřelil svůj první extraligový gól a vyrovnal stav na 2:2. Jihočeši ale prohráli svůj boj v prodloužení.

Utkání bylo zajímavé a plné šancí. Berete bod vzhledem k vývoji jako uspokojivý?
Asi spíš ne. Chtěli jsme urvat tři body, pak i ty dva. Ale máme alespoň ten jeden, i když je to škoda. Hráli jsme celý zápas lépe než soupeř, hře jsme dominovali, což je důležité. Ale od tohoto bodu se třeba odrazíme a urveme už tu první výhru.

Ten jeden bod berete tedy spíše jako cenu útěchy?
Asi tak.

Statistiky mluví jasně. Hodně šancí, ale málo gólů. Co je třeba zlepšit?
Určitě to chce zlepšit tu koncovku. Zatím jsme neměli moc štěstí, ale já si myslím, že to přijde a teď nám to tam začne padat.

Zatím jste nevyužili v sezóně jedinou přesilovku, v čem myslíte, že je chyba?
Já na přesilovky nechodím, takže to je spíš otázka na kluky. Já se věnuji oslabení. Ale na přesilovce jsou dobrý kluci a zase platí to, že nám to tam musí jednou padnout a od toho se odrazíme.

Martin Beránek proti Vítkovicím:

Body: 1+0
+/-: 1
Čas na ledě: 13:00

Jiří Patera v zápase proti Vítkovicím předvedl hodně skvělých zákroků, jak vnímáte jeho výkony v týmu?
Patýse znám už od dorostu a vždycky byl výborný brankář. Jsem rád, že dostal v NHL smlouvu, určitě si to moc zaslouží a nás už několikrát podržel.

Dal jste svůj první extraligový gól. Máte schovaný puk?
Ano, mám. Radek Prokeš mi ho hned vzal, ještě si ho musím oblepit páskou a napsat „první gól“.

Gól si budete jistě dlouho pamatovat. Mohl byste ho popsat?
Víťa Jonák mi puk jen posunul po mantinelu, já jsem si to tam sebral, povedlo se mi to přejet a pak už jsme si věřil, že dám gól. A povedlo se.

Myslíte, že v téhle zvláštní koronavirové době je dobře, že se hraje soutěž dál a nepřeruší se alespoň na dva týdny?
Já na tohle názor asi úplně nemám. Jsem rád, že se hraje, ale je fakt, že bez diváků to bude takové smutné a bude to spíše tréninkové. Ale jsem rád, že se bude hrát.

Sociální sítě

Po první třetině to vypadalo na zajímavý duel, jelikož průběžný stav byl 1:1. Prostřední část ale přinesla tři góly v budějovické...

Dnes je na programu předehrávka 24. kolo, do které Motor nastoupí v této sestavě! ?? #hcmotor #nejenhokej #dnesnisestava @telhcz

I dnes vyšel Hokejklub!Historická bilance s @HCSpartaPraha ukazuje, že je naším nejčastějším a nejméně oblíbeným sokem. Nechybí...

Dnes se od 17:30 postavíme proti @HCSpartaPraha! PREVIEW: hcmotor.cz/clanek.asp?id=…