10.11.2015, Matěj Mayer

Zužitkuje Motor herní pohodu? Ve středu zajíždí na led rozjeté Třebíče

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Jen tři body mezi sebou dělí českobudějovický Motor a jeho středečního soupeře, kterým bude SK Horácká Slavia Třebíč. Oba týmy navíc v posledním kole vyhrály a očekávat se dá napínavá podívaná. Třebíč byla prvním celkem, který letos vyloupil Budvar arénu, pomstí se Jihočeši za vysokou porážku z prvního vzájemného duelu? Odpověď se dozvíme ve středu, utkání na ledě Mann+Hummel Areny startuje v 17:30.

O soupeři – SK Horácká Slavia Třebíč

Horácká Slavia patří bezesporu mezi atraktivní prvoligové soupeře, se kterými se nehraje snadno. Nejinak by tomu mělo být i ve středu, čemuž nasvědčuje mimo jiné bilance pěti výher z posledních šesti duelů. Mezi skalpy si klub z Vysočiny připsal třeba favorizovanou Slavii (2:1sn) nebo ve formě hrající Prostějov (4:2) a Kadaň (4:3). Jediné zaváhání přišlo s kladenskými Rytíři (0:3), aktuálně nejlepším celkem WSM Ligy.

Třebíč se vyhřívá na šesté příčce soutěže s 34 body společně s Kadaní. Na čelo tedy ztrácí pouhých pět bodů. Pyšnit se však nemůže nijak produktivním útokem, její zbraní je spíše defenziva, která prozatím dovolila soupeřům skórovat jen jednapadesátkrát a řadí se na čtvrté místo v lize. Velký podíl na tom má teprve devatenáctiletý talentovaný gólman Karel Vejmelka, jehož úspěšnost zákroků v posledních pěti zápasech jen jedinkrát klesla pod 93 procent.

Motoru první vzájemný duel s Třebíčí nevyšel. V Budvar aréně vyhrál soupeř vysoko 6:3.

V pondělním utkání hrála na třebíčském zimním stadionu Kadaň. Severočeši ale silně zaspali začátek utkání a ve čtrnácté minutě prohrávali už 0:4! Svěřenci Jiřího Mičky sice další branky nepřidali, ale vysoký náskok z úvodních minut nakonec stačil na tři body. „Dopadlo to tak, že jsme zápas sice zvládli a o gól zvítězili, ale zápasy chceme zvládat tak, že pokud dáme dva góly, tak musíme bodovat a na tři góly vyhrávat. My jsme inkasovali tři góly doma, což když chceme hrát dobře do obrany, je hodně. Naštěstí se naši střelci probudili v první třetině, a tak máme tři body, za což jsme rádi. Teď potřebujeme dobře zregenerovat a připravit se na středu, kdy přijede českobudějovický Motor,“ řekl po zápase trenér Třebíče.

20. kolo: TŘEBÍČ – KADAŇ 4:3 (4:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Pekr (Čejka), 6. Dočekal (Raška, Šik), 8. Pekr (Raška, Kusko), 14. Šik (Pekr, Polodna) – 16. Rohan (Račuk, Zadražil), 40. Kverka (Drobný, Drtina), 60. Rohan (Zadražil, Drobný).

Sestava: Vejmelka – Bartoň, Malena, Štindl, Čejka, Přibyl, Bilčík – Miškovský, Dolníček, Erat – Pekr, Polodna, Kusko – Dočekal, Raška, Šik – Psota, Tomek, Wasserbauer

Kdo je ve formě?

Největší hrozbou pro obranu Motoru by měl být už tradičně Matěj Pekr. Nesmírně šikovný forvard zaznamenal v pondělním utkání tři body (2+1) a znovu ukázal svůj přínos pro Horáckou Slavii. Před reprezentační přestávkou se dařilo nejproduktivnějšímu hokejistovi Třebíče Davidu Dolníčkovi, který má z posledních tří zápasů tři body (2+1). Hattrick si v 18. kole připsal Petr Polodna, druhý nejproduktivnější hráč Horácké Slavie.

Netřeba dlouze rozebírat formu Josefa Straky, který jako správný kapitán vede své mužstvo k vítězství v každém zápase. V pondělí zaznamenal omračující čtyři body (3+1), v posledních třech duelech má dokonce bilanci 5+1. Vynikající výkony podává už dlouhodobě třetí řada, ze které v pondělí nejvíce vyčnívalo duo Švihálek – Žálčík. Prvně jmenovaný Michal Švihálek v zápase se Šumperkem dvakrát skvěle zužitkoval geniální křížné pasy Lukáše Žálčíka. Jejich lajna s Lubošem Robem je k nezastavení.

Strakův hattrick a navrch jedna asistence v posledním kole se Šumperkem hovoří za vše.

Z tábora Motoru

Reprezentační pauza Motoru evidentně prospěla. Svěřenci Petra Rosola působili v pondělním zápase odpočatě, což bylo velmi nepříjemnou zprávou pro hokejisty Šumperka. Jihočeši velmi brzy odskočili soupeři výrazným rozdílem a nakonec vyhráli vysoko 7:0. „Tyhle zápasy po přestávkách nemám rád, člověk nikdy neví, co od toho má očekávat. Naštěstí jsme dali góly hned na začátku, Bláha nás podržel a pak už jsme zápas kontrolovali a zaslouženě vyhráli,“ komentoval zápas lodivod Českých Budějovic.

Po zranění ramene se do sestavy vrátil Josef Mikyska a rovnou pokračoval ve výborné formě, kterou měl ještě před nucenou pauzou. Problémy se zády naopak do hry nepustily Tomáše Nouzu.

Věděli jste, že...

„Horáci“ se tři roky po sobě probojovali až do semifinále play-off, kde však uhráli celkově jen tři vítězství a dvanáctkát s pozdějšími účastníky baráže prohráli.