MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE

Diskusní fórum


Vložení příspěvku do fóra
Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení.
 pamatovat
 
prosím nevyplňovat

Zaregistrujte se ZDARMA nebo využijte výhody PROFI registrace. Více čtěte níže.
Filtr: výpis příspěvků uživatele "Evoorg" |  vypnout filtr
 
1234567891011>
Další diskuse: 
 
EvoorgEvoorg | České Budějovice
Reagovat
02.03.2021, 14:51
 
Tak Ivan byl v posledních zápasech opravdu hodně špatnej a to i na svoje letošní poměry, takže jeho posazení mi logiku dává. Co mi logiku nedává je to, že už déle než měsíc víme o operaci Čendy a tedy o tom, že do konce sezóny budeme mít k dispozici pouze 6 beků a stejně si z juniorky nikoho nevytáhneme právě pro situaci, kdyby se někdo zranil nebo byl z formy. Ano nehráli, ale to přece neznamená, že nemohl Svach nebo Vaněk nebo kdokoli jiný jít s áčkem trénovat a dostat čuchnout v pár zápasech. Vždyť co by se mohlo stát nejhoršího - udělali by chybu a prohráli nám zápas? To zvládají hráči áčka i bez nich.
 
 
EvoorgEvoorg | České Budějovice
Reagovat
26.02.2021, 22:27
 
Ta situace před druhým vypadala hůře, než jaká reálně byla. Jonák tam dobře vypíchl soupeři puk, ale ten trochu poskakoval, kvůli čemuž se ho Holcovi nepodařilo zpracovat na první dotek a než ho pod dostal kontrolu, tak u něj byl soupeř, kterému byl puk vypíchnutý a který ho prostě napálil do třetiny. Nicméně nehledě na tuhle konkrétní situaci ani já nejsem zastáncem Holcova dalšího setrvání. Je jednak pravda, že směrem dozadu chybuje víc než je zdrávo a to snad ne proto, že by na bránění kašlal, nicméně dost často se nechá strhnout hrou a jde napadat v nepříhodné chvíli (třeba dnes ve druhé třetině, kdy v situaci 3 na 3 nesmyslně vystoupil a dal soupeři přečíslení 3 na 2) a nebo při obraně sleduje hráče na kotouči a nechá si ujet hráče, kterého by si měl hlídat (konkrétně si vybavuji první inkasovaný gól při té bláznivé přestřelce s Třincem). Není to tak, že by tyhle chyby dělal v každém střídání, ale zároveň se opakují natolik často, že ho prostě nepovažuji za spolehlivé defenzivní křídlo. No a podobné je to i směrem dopředu - vyloženě dřevěnej není, ale není to tak, že by byl nějak výrazně kreativní, není dobrý střelec a nemá kilogramy na to, aby dokázal opravdu zatápět v předbrankovém prostoru nebo aby exceloval při forčekingu, takže i když se poctivě snaží ve všech těchto disciplínách, tak prostě v žádné z nich nevyniká a lze tedy asi jen stěží nazvat kvalitním ofenzivním křídlem.
 
 
EvoorgEvoorg | České Budějovice
Reagovat
26.02.2021, 18:43
 
Já vím, že Olomouc je v těch přesilovkách naprosto marná, nicméně přesto podotknu, že se dnes držíme mnohem více v boxu a forčekovat vyrážíme jen když má soupeř problém kontrolovat puk a stejně tak i v situacích v útočném pásmu se nepouštíme do marného pronásledování za bránu v situacích, kdy má soupeř puk v klidu na holi, nýbrž útočník čeká před brankovištěm a vyvážejícího hráče navazuje. A výsledkem je to, že Kohouti si v nich prostě nečuchli. I nadále je to agresivní druh PK, jen to prostě není kontraproduktivní naivní agresivita. Drobná taktická úprava, jen o kapánek pragmatičtější přístup a zlepšení okamžité. A zase se budu opakovat: proč tahle úprava nepřišla před dvaceti, třiceti zápasy, ve chvíli, kdy se ještě dalo o něco hrát a kdy muselo být přece každému jasné, že naše hra v oslabení naprosto selhává? Přesně se mi vybavuje jeden zápas s Olomoucí, který jsme projeli právě proto, že jsme dostali góla snad z každé jejich přesilovky, protože jsme jim tam při napadání neustále odkrývali prostory na křížnou přihrávku a nepokrývali si hráče v primárních střeleckých pozicích ...
 
 
EvoorgEvoorg | České Budějovice
Reagovat
24.02.2021, 19:25
 
Reakce na madlanda: ahoj, nevíte proč nehrál Gulaš? Na l...
Je zraněnej a vrátit by se měl někdy před PO.
 
 
EvoorgEvoorg | České Budějovice
Reagovat
24.02.2021, 09:12
 
Reakce na MARSCH: Dve veci me ted nenechavaji v klidu. S...
Jméno nového trenéra se určitě neoznámí během sezóny a to nehledě na stav jednání, protože by to působilo celkem neuctivě vůči současné trenérské dvojici,. Tam počítám s tím, že po sezóně dojde k rozloučení s Vencou a Alešem a teprve poté se oficiálně oznámí, kdo to po nich přebírá. A stejně tak bych nebral to, že se někdo neoznámí, nutně za signál toho, že ještě smlouvu nemá a to teď nenarážím na žádné konkrétní jméno, protože ty informace nemám, ale zkušenost z předchozích let byla taková, že tu někteří hráči měli nové smlouvy týdny a měsíce, nicméně tyhle smlouvy se oznámily až hromadně mnohem později.
 
 
EvoorgEvoorg | České Budějovice
Reagovat
24.02.2021, 00:34
 
Reakce na alkac: V čem u Aldersona vidíš to solidní brus...
Rychlost nemá nijak závratnou, ale zároveň rozhodně není pomalý a má hodně slušnou akceleraci. Určitě není úplně ideální na naší naháněnou, ale i tam to mnohem více přičítám jeho mentalitě, kdy on kolikrát ten forčeking vyloženě vypustí, nebo alespoň zpomalí a počká, až začne napadat spoluhráč a on bude moci přijet jako třetí zašmátrat si hokejkou bez jakékoli hrozby fyzického střetu.
 
 
EvoorgEvoorg | České Budějovice
Reagovat
23.02.2021, 17:49
 
Reakce na Tony8385: Ten podpis Ivana nechápu, to je každ...
Lytvynov tu měl hodně nízkou smlouvu a nepředpokládám, že by tahle sezóna mohla jeho požadavky nějak extrémně navýšit a zároveň nám pandemie naprosto pohřbila juniorku, kde prostě nikdo rok nehrál, takže tam ani nemáme nikoho, kdo by se základu mohl alespoň teoreticky blížit. Souhlasím s tím, že jestliže s ním počítáme příští rok do základní sestavy, tak jsme šílení, ale v kontextu výše zmíněného mi jeho podepsání přijde jako relativně nenáročná a neriziková investice do budoucnosti.
 
 
EvoorgEvoorg | České Budějovice
Reagovat
21.02.2021, 17:51
 
Otočka v poslední třetině je naším ekvivalentem titulu. Zbytek sezóny ani nemusíme hrát, protože jsme právě dosáhli jejího zenitu Smajlík .
 
 
EvoorgEvoorg | České Budějovice
Reagovat
21.02.2021, 14:14
 
Mimochodem, když mluvíme o tom znovuotvírání Izraele. Izraelská Ikea dnes otevírá své pobočky a všichni návštěvníci mají nárok na vakcinaci zdarma a na počkání. To asi vypovídá vše o tamních snahách v kontrastu s Evropou ...
 
 
EvoorgEvoorg | České Budějovice
Reagovat
21.02.2021, 10:25
 
Reakce na -Tom-: Tady se vše upíná k tomu, že se přes lé...
Izraelské ministerstvo zdravotnictví dosud publikovala jedinou studii efektivnosti svého vakcinačního programu, v níž shledala, že vakcína Pfitzer měla účinnost 89,5 % při převenci šíření nákazy, výskyt symptomatických případů snížila o 94 %, míru hospitalizace o 93,5 %, výskyt vážných případů o 94 % a úmrtnost o 93 %.
 
 
EvoorgEvoorg | České Budějovice
Reagovat
19.02.2021, 20:23
 
Reakce na fofana: Junioři už hrajou. A nemáš pravdu, prv...
Chyby dělat samozřejmě můžeme, nicméně když si pustíš začátek a konec sezóny a vidíš stejná jména dělat stejné chyby v rámci stejných herních situací, plynoucích ze stejných taktických pokynů, tak si těžko můžeš říct, že tým odvedl jakoukoli smysluplnou práci. A o tom to je, protože je naprostá pravda, že my jsme měli tu luxusní pozici, že jsme si mohli dovolit "sezónu 0" díky tomu, že se nesestupuje, ale realita je taková, že tuhle příležitost jsme naprosto šíleně promrhali a z pozice "pralesního nováčka" jsme se neposunuli ani o píď. A teď se ani nebavím o nějakých bodech nebo výhrách, protože já si dokážu představit, že těch bodů jsme mohli klidně získat i méně, ale zároveň si mohli z téhle sezóny odnést i něco pozitivního tím, že bychom našli efektivní herní systém, jež by na téhle úrovni fungoval, nebo si připravili větší počet hráčů použitelných do dalších let, ale jaká je realita? Hráči, o nichž se dá říct, že zaznamenali nějaký reálný progress, by se dali spočítat na prstech jedné ruky a naše hra prostě nefunguje, je čitelná a kontraproduktivní, ale trenérům to vrásky nedělá, tvrdohlavě na ní lpí, čímž už předem zaručují, že příští trenérská dvojice bude muset začít v podstatě od nuly, protože základy které tady po letošku Venca s Alešem zanechají, budou v lepším případě vratké a v tom horším vyloženě nepoužitelné ...
 
 
EvoorgEvoorg | České Budějovice
Reagovat
18.02.2021, 12:57
 
Zajímavá datová analýza Motoru na twitteru. odkaz
odkaz

Z hlediska analýzy týmové mi přijde nejvtipnější ta kombinace naprosto brutálního počtu inkasovaných gólů z rychlých protiútoků a zároveň nízká efektivita vlastního forčekingu, což je při snaze něco uhrát směs vskutku par excellence. Škoda že nám Třinec místo tolika gólů z dorážek nedal tolik gólů z rychlých protiútoků, třeba bychom to pak začali taky řešit.
Z hlediska analýzy individuálních výkonů mě hodně překvapila efektivita Christova směrem dozadu. Respektive samozřejmě vím že je defenzivně spolehlivej, nicméně nečekal jsem, že když se to vyjádří čistě číselně, tak bude téměř ve všech defenzivních ukazatelích lepší než jeho spoluhráči se stejnými úkoly.
 
 
EvoorgEvoorg | České Budějovice
Reagovat
17.02.2021, 21:15
 
Reakce na Tony8385: Nejsou to jen vhazování, má snad 16 ...
Z těch 16 bodů je 10 v přesilovce a z toho naprosto drtivá většina těch asistencí je to, že přeposlal puk dál na Čendu nebo Doležala. Bavíme-li se o tom, že naší přesilovce (zejména té dvojnásobné) chybí moment překvapení, tak on coby playmaker je jedním z hlavních viníků, protože v ní hraje naprosto sterilně a naučeně, bez kapky invence, což je ale pořád na míle lepší, než jeho přínos při hře 5 na 5, kde je nulovej, ba hůř než nulovej. A to naprosto bez výjimek a bez jakýchkoli světlých bodů, jen buly, šeď a nudná, "bezpečná" řešení od kluka, kterej je nególovej a jehož přínos tak nutně musí spočívat v tom, že je schopen příležitosti pro spoluhráče připravit. Navíc to není poprvé, nýbrž už podruhé, kdy byl ten kluk celou sezónu směrem dopředu naprosto jalovej, což je vzhledem k tomu, že tu hraje teprve svou třetí sezónu, taky dost tristní. Takže za mne teda opravdu ne a s díky poslat o dům dál, protože tohle není americkej fotbal, abychom si mohli vydržovat specialistu na jednu konkrétní disciplínu a na zbytek času jej mohli nahradit někým, kdo je při hře reálně užitečným ...
 
 
EvoorgEvoorg | České Budějovice
Reagovat
17.02.2021, 18:07
 
Reakce na Alfonz37: Proč tak vyjíždí ten démon z branky?...
Spíš proč tak vyjíždí ti naši čtyři démoni při oslabeních forčekovat, když z toho nikdy a opakuji nikdy v téhle sezóně nebyl sebemenší užitek a naopak pravidelně z toho jsou inkasované branky. To tvrdohlavé lpění na taktických prvcích, které prostě prokazatelně a očividně nefungují, je něco naprosto strašného a v téhle fázi mne štve mnohem víc, než sebevětší chyba jednotlivců.
 
 
EvoorgEvoorg | České Budějovice
Reagovat
16.02.2021, 07:28
 
Reakce na MARSCH: Dozral v cem? Za me ma jasnou filozofi...
Venca s kádrem Komety by promptně odvelil celou elitní lajnu na tribunu, protože se nevrací, dostatečně neforčekuje a nemá tlak do brány Smajlík
 
 
EvoorgEvoorg | České Budějovice
Reagovat
13.02.2021, 16:28
 
S nápadem se jmény permanentkářů na dresech přišel pokud se nepletu jako první Jekatěrinburg a ten jich měl na drese 1500, což si myslím, že by mohlo být +/- to konečné číslo i u nás. Dle mého to bylo i poměrně zdařilé provedení odkaz
 
 
EvoorgEvoorg | České Budějovice
Reagovat
10.02.2021, 11:07
 
No, menší náplastí by bylo to, že i kdyby Čenda odešel, tak my tu typologicky v defenzivě máme v podstatě samé jeho kopie. Sice to nejsou kopie dokonalé a všem z nich do Čendovi komplexnosti něco chybí, ale minimálně bychom měli na čem stavět. Třeba Štencl se po nevýrazném startu zlepšil, ale u něj je IMO strašně znát, že to prostě není trenérův oblíbenec, takže i když je očividné, že on to hokejové myšlení má a hru před sebou vidí, tak třeba v přesilovce větší prostor nedostane, třebaže nám dlouhodobě ta druhá PP lajna prostě nefunguje. Naopak Slováček teď prostor dostává a myslím si, že zaslouženě - směrem dozadu se postupem sezóny dost zlepšil a jeho podpora útoku byla dobrá vždycky. U něj bych si dokonce dovolil tvrdit, že pokud by zapracoval na zakončení, tak může příští sezónu klidně plnit úlohu rozdílového ofenzivního beka právě on. No a u Plášila je to o tom, jestli vedení uvěří, že to z jeho strany byla prostě sezóna blbec, jak se snažil v offline rozhovoru naznačit trenér, nebo si budeme spíše myslet, že narazil na svůj výkonnostní strop. Vzhledem k tomu, jak se jevil ještě v předsezónním Generali Cupu, kde taky nastupoval proti extraligistům, bych chtěl věřit tomu prvnímu, nicméně pokud tu důvěru nedostane, tak to asi úplně zásadní překvapení nebude.
 
 
EvoorgEvoorg | České Budějovice
Reagovat
07.02.2021, 23:22
 
Tak jsem to teď dokoukal v klidu a bez emocí. To vyrovnání na konci bych nikomu extra nevyčítal, najdeme tam dílčí situace, které se dali vyřešit lépe (zbytečné vytažení Slováčka při vstupu Plzeňáků do pásma, nedostatečně důrazné vyhození Beryho, Jeník mohl dávat větší pozor a pokrýt puk, který se mu relativně dlouho válel před brankovištěm, Kubíček možná mohl zkusit zašlápnout puk u mantinelu a ano, byl tam přidrženej, ale v téhle fázi hry to prostě nikdo neodpíská) atd., ale nutnou podotknout, že takové věci se dají nalézt úplně vždycky a ta realita je tam taková, že ta gólová situace vznikla tak, že hákovaný Gulaš hodil z otočky a bez míření puk na bránu, ten se otřel o nohu plzeňského hráče a nechytatelně se odrazil do branky. Tohle je věc, která se povede jednou za sezónu a my jsme zkrátka už v takovém srabu, že si prostě musíme vyžrat vše. Gól v prodloužení samozřejmě bizár, kdy soupeř naprosto očividně vyřadí našeho útočníka ze hry a v pohodě si připraví excelentní střeleckou pozici, ale upřímně, s naší kvalitou oslabení a naopak kvalitou hráčů soupeře by ten gól byl stejně asi jen otázkou času. Asi největší škoda je tak toho brzkého snížení na 3:4, které vyplynulo především z toho, že Kubíček se naprosto zbytečně vydal vysoko forčekovat hráče, který se nakonec stejně ocitl úplně mimo hru, z čehož bylo okamžité přečíslení, které ještě stihl dobře dobruslit Gilbert, ale pak už prostě v pásmu zavládl chaos, kdy Gilbert se Slováčkem zaskakovali za Kubíčka a nikdo bohužel nezaskakoval za Slováčka, neboť Novák bohužel sledoval puk a ne hráče, který si za ním najel do naprosto volného prostoru. Na druhou stranu, když už má někdo něco zvorat, tak ať je to dvacetileté ucho, které se každým střídáním mezi dospělými učí něco nového, spíše než zkušenej pardál, kterej by prostě měl už dávno vědět, že nemůžeš posílat naslepo prudkej pas napříč vlastním pásmem.

A samozřejmě škoda každého ztraceného vítězství, ale je asi zbytečné si nalhávat, že nám ty body budou na konci nějak extrémně chybět, takže bych i tak nahlížel ten dnešek pozitivně v tom ohledu, že se nám tu IMO pomalu ale jistě rozevírají nůžky mezi skupinou hráčů, kteří vypadají, že se jim podařilo na tu ligu adaptovat, kteří jsou na ledě cítit a kteří snad budou tvořit osu pro další sezónu a mezi tím zbytkem, který to prostě nedokázal a bude muset být nahrazen.
 
 
EvoorgEvoorg | České Budějovice
Reagovat
07.02.2021, 17:52
 
Koukám, že ani to, že jsem se nekoukal, nás nezbavilo prokletí. První inkasovaná branka naprosto zbytečná systémová chyba, kdy se útočník nevracel tak jak měl a umožnil přečíslení - přesně tohle se nám v posledních zápasech povedlo eliminovat a ohromně se to podepsalo na kvalitě naší defenzivní práce. I tohle ale naprosto bledne v porovnání s Plášilovou geniální prudkou přihrávkou do předbrankového prostoru bez koukání, což bylo regulérně o parník nejretardovanější řešení jakékoli situace v téhle sezóně a v tomhle směru teda klobouk dolů, protože v takové konkurenci vyniknout je opravdovým uměním ...
 
 
EvoorgEvoorg | České Budějovice
Reagovat
06.02.2021, 19:28
 
Reakce na ČB_Hrošík: Já teda mám "papír" na to, že špatn...
Tak Ujča objevil v původu koronaviru laboratoř Billa Gatese a teď si vem, jak je ten vir velký. Tohle je oproti tomu maličkost.
 
 

Zaregistrujte si své uživatelské jméno a nikdo se za vás již na fóru nebude vydávat! Základní registrace je zdarma.

Jsou diskuse vaším denním chlebem? Pořiďte si profi-registraci s vlastní ikonkou, prohledáváním dalšími službami. To vše jen za jednu SMS! více o profi registraci.

 
  • Chcete-li udělat nový řádek, stačí zařádkovat enterem, netřeba používat html tagy.
  • Děkujeme, že se zde na fóru budete chovat jako slušní lidé.
    Redakce si vyhrazuje právo ve výjimečných případech smazat vulgární, urážlivé nebo nesmyslné příspěvky.
 
 
Sociální sítě

Proti @HCSpartaPraha nastoupíme v této sestavě ?? #hcmotor #nejenhokej #dnesnisestava @telhcz

Již za pár hodin nás čeká retroutkání proti pražské @HCSpartaPraha ?? jak se vám líbí retrodresy, které jsou vzpomínkou na dosud...

Dnes nás čeká výjimečný zápas, a tak vychází i výjimečný HOKEJKLUB věnovaný největšímu úspěchu historie českobudějovického...

Již zítra se od 17 hodin představí na ledě Budvar arény pražská Sparta!hcmotor.cz/clanek.asp?id=…