ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE

Diskusní fórum


Vložení příspěvku do fóra
Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení.
 
prosím nevyplňovat

Zaregistrujte se ZDARMA nebo využijte výhody PROFI registrace. Více čtěte níže.
Filtr: výpis příspěvků uživatele "Piston" |  vypnout filtr
 
12345678>
Další diskuse: 
 
 
Krásně se to čte chlapci. Nastala doba, kdy se po republice píše, že se v Motoru dře, až hráči potí krev.

Už se sem nebude chodit na odpočinek!!!

Neumím si představit lepší pozvánku pro všechny hokejisty, kteří chtějí na sobě pracovat. Přesně o tom jsem psal před sezonou, že toto musí nastat!
A troufnu si říct, že hráčů, kteří na sobě chtějí makat, není v ČR vůbec málo.

Do shnilého rybníka, kde si hráči na tréninku drobet zabruslí, nikdo charakterní dobrovolně nepůjde. A otec tam svého syna už vůbec nepošle.

Tato morální selekce v kádru, je jedinou možnou cestou a jsem za ní ohromě rád. I kdyby to znamenalo dalších 5 let v 1.lize a výměnu třeba všech hráčů, kteří tu nechtěli makat.
Snad se tato reklama rozšíří i na další fora a mezi všechny lidi, co chodí v ČR na hokej.
 
 
 
Reakce na jeníček: ...byť s mnohými (jak napsal quak) ko...
Souhlasím s tebou Právě mám pocit, že všichni někdy zapomínají na tu cestu. Je tu přes 50 zápasů kvůli kterým se chodí na hokej. Postup bude záležitost možná 2 dní. Tändzin Gjamccho by řekl něco v tom smyslu, že nelze být šťastný, pokud žijeme pouze tím cílem a ne samotnou cestou.

Ty kyselé šťávy jsou právě proto, že se za každou cenu soustředí na cíl, místo aby se radovali z drobných dílčích úspěchů.

Hokej je letos bruslivý a přesto, že je kádr slabší, tak ty mezery, které ve hře máme, lze poměrně snadno identifikovat a pracovat s nimi. V minulých letech, kdy se nebruslilo, bychom se mohli na hlavu stavět, ale pokud by to vyšlo, tak by to byla pouze nezasloužená náhoda. Letos všichni pracují. I například kritizovaný Kutlák nedělá chyby z důvodu, že by chrápal u mantinelu a před kasou nechal volného hráče.

Získali jsme dva body a tady se pláče a pláče. Dostal šanci junior v bráně a tady se opět pláče. V lednu a únoru se ukáže, jestli jsou tu baletky jako každý rok, nebo hokejisti. Na plakání je času dost.

Tým maká i když se nedaří a protože nepochybuji, že i řada hokejistů pláče nad dřinou, kterou podstupují, tak příspěvek patří i jim, aby slzy zatlačili a makali dál naplno. Nic jiného je v životě dál neposune. V únoru a březnu se ukáže, jestli měl pravdu trenér, nebo oni, když plakali doma na ramena svých poloviček.
 
 
 
Velice by mě zajímala statistika, kolik Kutlákovo ofenzivních výletů vedlo ke skutečnému gólu. A ke kolika to vedlo propadnutím.
Výsledek této rovnice by měl dát trenérům jasný návod pro to, zda by se nadále měl o něco v ofenzivě pokoušet.
 
 
 
Dančí bruslení by se podle mého velice hodilo do barage, kde to už tolik o vymýšlení není. Jeho rychlost by mohla platit.

Karabáč zvaný Bič (psáno Bitch), překvapuje svoji chuti něco vymyslet. Hlavně ať s tim nepřestane. A především jeho výběr mista na ploše je jiný, než ostatních.

Šimi jako jeden z mála puk podržel a pustil ho ve vhodnější chvíli. Právě ti starší hráči by to měli dokázat.

A dále bych chtěl klukům říct, že vidíme, že dřou i na tréninku, jako by hráli v Kometě a ať ještě pár měsíců ten dril vydrží. Je jasny, že někteří už nemůžou a i tělo to nemusí vydržet. Kousněte se za Motor, ale i za sebe a dorubejte tuto sezonu naplno. VP je možná blazen, ale ta dřina mu něco v životě přinesla.
 
 
 
Přidám se k hodnocení týmu. Vykony nejsou nejhorší. Vetsina brusli a snazi se. Hráče nemáme úplně špatné. Něco důležitého zde ale chybí. A to hráč, který umí přihrát, a když se hodně zasním, tak i umí kličku. Všichni ti hráči co tu máme jsou slušnými střelci, když jim někdo pohybem, kličkou a přihrávkou vytvoří pozici. Nemáme tu ale žádný mozek. Ani do přesilovky a ani na zavezení do útočné třetiny.
Prodat 4 hráče s rukama a koupit 1 s rukama a hlavou.
 
 
 
Ano. Dobře, že prohráváme už teď a nečekáme na leden.
Když to nejde dopředu, tak musíš hrát dobře na puku. To znamená, že se jako ocas nezbavuješ všech puků.
Ani by pak tolik nevadilo, že opět praktikujeme styl balet, kdy se u mantinelu nesrazí za celej zapas vůbec nikdo.

Střílíme tu 5 let každej zápas 40 střel na bránu a nebezpečných je 5. To je stejný počet, jako si proti nám vypracuje jakýkoliv soupeř. A dá taky cca 3 až 4 góly. Umí mi někdo vysvětlit, že v přesilovce, nebo v momentě, kdy nemá soupeř hokejku, okamžite střílíme z nulového úhlu na golmana a zbavujeme se puku? Ztráta puku nesmyslným nahozenim do beka, nebo do gólmana, když golmanovi nikdo necloní, je stejně uzitečná, jako přihrávka soupeři na hůl.

V držení kotouče musíme být schopni někoho přehrát. Ale když ho 35x odevzdáme, tak se sami připravujeme o 10 minut tlaku, který by mohl byt zakončený z připravené pozice. A k tomu dáváme soupeři 10 minut k dobru, kdy může ujet on.
Včera bylo těch nesmyslných odevzdání puku tolik, že když si to trenéři sestřihají, tak budou mit jasno o tom, co vyřešit jako první.

Máme 15 ocasů, co nechce hrát s pukem. A pak je až do očí bijící když nastoupí 22 letej kluk a on se nabízí i podrží, nebo rozdá puk. Pak tu i poloamatér Vlček vypadal jako jeden z nejtvořivějších.
Kdo u nás tvoří hru a je schopen presné přihrávky?

V připadě, kdy si nedáme jedinou přesnou přihrávku v útočné třetině, je třeba změnit tempo, nebo styl hry. Klidně hru zpomalit a šance si vypracovat. 10 jich stačí. Ani ty dva nájezdy rozhodně nepřišli na základě našeho celoplošného tlaku. Jinak jsme si nevypracovali téměř nic.
 
 
 
Za odpočet jsem osobně rád. Představa, že budeme mít na 3. místo v prosinci náskok 15 bodů, mě osobně děsila. Naše schopnost přidat na obrátkách po vánocích je proslulá.
A s podobným obrovským náskokem si nedokážu představit, že bychom se neuspokojili. Spíš bychom nějak dokulhali do konce ZČ a žádný progres ve hře by se nekonal, tak jako každý rok.
Každý rok u nás trenér dostane na začátku dárek v podobě dobrých výkonů a začne týmu bezmezně věřit, že toto předvede i na konci.
Takto jsme dostali šanci některé slabší články předělat, nebo oddělit. A hlavně naučit hrát tým několik různých taktik postavených na konkrétního soupeře.
Ta představa, která se tu několik let razí, že přehrajeme každého a musíme se soustředit jen na sebe, je úplně mimo.
Když člověk koukne na pár zápasů komety, jak 10x za zápas změní způsob napadání i bránění, tak zůstává rozum stát.
Nemáme žádná přečíslení, ani samostatné úniky. Přechodem z pomalého módu do rychlého, téměř nikoho nejsme schopni překvapit. Rveme to přes 50 střel na zápas a spoléháme, že něco projde.
Nutně potřebujeme hráče, kteří budou mít v rozhodující části top formu. A nebo potřebujeme jiné hráče.
 
 
 
Reakce na mrskman: Pro vyjezdniky: Protestovali jsme nej...
Golman jednoznačně s betony před brankovištěm a do těch kladeňák narazil. Vůbec se domácí hráč neocitl v brankovišti.
Strmeň byl jako každý jiný hráč ve hře.
 
 
 
Jeden z nejlepších výkonů venku, co pamatuji. V Přerově play off zápas se tomu snad vyrovnal. Vsetín hurá juniorský hokej. U našich jsem viděl systém. Ve hře 5/5 jedno mužstvo na ledě.
Jen naše produktivita je uchránila před rychtou. Netřeba to přeceňovat, Vsetín se mi zdál hodně pokakán, mají určitě na víc. Rozhodčí, pokud by pískali každý faul, tak Vsetínští všechnu vypitou slivovici vypláčou.

Naše přesilovky to je utrpení. Proč to nedáváme mezi kruhy z první na střelu, jako to dostal Endy, netuším.
 
 
 
Neustále se tu někomu něco nelíbí. Ty tiskovky se posledních 20 let nedaly poslouchat a když tam dorází člověk, co říká věci tak jak jsou, tak se to zase někomu nelibi. Jdete do vo.e p.dele. Krotit emoce si jděte domu za manželkama. Já chci VP takového jaky je. Ne ukroceného nějakými vocasy. Pro své potomky si přeji, aby od trenéra slyšeli jasnou a tvrdou pravdu o průběhu zápasu. Žádné krotící řečičky u dospelých profesionálů nechci ani omylem. Tady 5 let krotíme emoce a pak ty výkony tak vypadají
 
 
 
Česká televize plánuje odvysílat živý přenos utkání Jihlavy s Českými Budějovicemi (22. října),

dále
Vsetína s Jihlavou (24. listopadu) a Kladna se Vsetínem (10. prosince).
 
 
 
Žálčík, Rob, Dostálek atd. bychom vyjmenovávali mrak hráčů, co budou v jiných týmech dávat goly na počkání. Čermák, Doležal, Novák, Endál by je tam dávali taky. Ale dávat je v play off, to chce trochu víc sebedůvěry, než je 12 vstřelených golu ze základní části proti Kadani a Benátkám.
Vůbec by mi nevadilo mít v každé lajně jednoho hráče, na kterého se to bude trochu víc tlačit. Nabere sebedůvěru a po čase to spoluhráčům vrátí svými nahrávkami.
Nutně potřebujeme Nováka, Čermáka, Doležala s vyšším sebevědomím, než mají teď.

Pokud by to bylo po vánocích slabší, tak bych už neopakoval dokola stejnou chybu, kdy tito hráči hrají neustále přesilovky, které k ničemu nevedou. V Liberci, Třinci Brně se nebojí tyto hráče v play off stáhnout a hodit tam mladíky, který zavřou oči a vypálí. Těm je vše jedno, hlava nehlava.

Letos konečně věřím, že na toto budeme také připraveni a budeme mít mladé blázny, co se teď vyhrajou a v play off budou moct naskočit v prvních dvou lajnách.
A věřím, že to budou oni, kdo bude rozdílový. Extraligovým týmům se to daří, tak proč by to nemělo jít u nás.
 
 
 
Na hru na 1:0 apod. nemáme hráče a ani zkušenosti. Chceme jít cestou Varů, který to parádně odbruslili a díky tomu postoupili. Když jsem ale koukal nedávno na zápasy Komety, tak několikrát za zapas zaparkovali na půlce autobus a pak všichni napadali až od půlky a po dalších několika střídáních už zase všichni napadali v útočný třetine. Krásně si tak trénují fáze zápasu na play off, kdy je aktivní soupeř a oni vyčkávají.

Oproti bruslícímu stylu Varů vidim ale jeden podstatnej rozdíl oproti nám. Ve vrcholné fázi sezony měli alespoň 5 hráčů ve fantastické formě, kteří si věří a lepí jim to. To samé měla Jihlava při postupu. Prakticky hrálo tam několik hráčů tak, že by je okamžitě brali do extraligy a po sezóně jim je taky konkurence rozebrala.

Myslím, že to nejde pouze na vrub kondice, ale je to i o mentálním nastavení hlav. V baráži se musí prázdná kasa trefit a aby se tak stalo, tak se musí pravidelně trefovat už od vánoc.
Nevidím, už nějaký ten rok hráče, co dá z 5 loženek na prázdnou kasu, alespoň 3 góly. O využití 3 samostatných nájezdů z 5 si netroufám ani uvažovat.

Dokonce můžeme i jít dál a říct si kdo u nás někdy zažil lepší období a moc jich taky nebude. Čermákovi se dařilo a Žigovi kdysi taky, ale ten pokud nebude střílet, tak na led vůbec nepatří. Oběma to ale v play off taky jde střídavě oblačno.

Komu v play off věřím, tak Endálovi. Ten vždy lítal jak posedlej ďáblem. Ostatní musí VP naučit si věřit. Bruslit je už naučil :-)

A poslední postřeh proč měl Endal už 7x prázdnou bránu před sebou a puk na hokejce.
Vždy stál na stejném místě. A spoluhráči ho tam vždy najdou. Věc u nás nevídaná. Být vždy na svém místě, které je pro obranu nejhorší.
 
 
 
Je třeba přijmout fakt, že když hřeší větší skupinka lidí, tak se postupuje jinak, než když pivo hodí sedící divák. Taky nepůjdeš do kotle Galatasaray vytáhnout týpka za hozený zapalovač. Nepůjde tam ani 20 těžkooděnců. Neexistuje ani to, že by pořadatel chodil s každým z kotle na záchod, nebo mu bránil ve vymočení, protože už jich prošlo na záchod příliš. Ani na žádném stadionu není a nemůže být tolik security jako je hostů. Kdyby nás do Jihlavy přijelo 1500 vymaštěných hlav, tak by jim těch 15 policajtů opravdu nepomohlo. Pro mě a snad i pro ostatní normálně smýšlející, by mělo být zásadní, že Bedna požádal o zásah policii. Ta to odmítla.
Stadion je zcela nevyhovující, pro zabránění větší skupině dělat bordel. Můžeme najít tisíc videí, kde se fanoušci dostanou i z klecí a např. vtrhnou na jinou tribunu, nebo trávník. A to i pokud jsou tam ozbrojené složky! Tady byla neozbrojená securitka a metr za ní diváci. Bez klecí a bez plotů a i ty lze zdolat, pokud se tak někdo rozhodne. Můžeme si tu psát co chceme, ale odhadnout vývoj chování přijíždějících vymaštěnců nikdo nedokáže. Zastaví je někdy 5 kusů security a jindy je nezastaví ani ozbrojený policajt stojící za železným plotem. Vždy to v konečném důsledku musí být na policii, aby zasáhla. Ta je jediná schopná zasáhnout účelně. A policie řekla, že nebude zasahovat.
Nebyl jsem na hokejovém stadionu, kde by se dalo vyloučit, že si 100 organizovaných psychopatů udělá co chce. 100 motivovaných psychopatů vymlátí i policejní stanici, když se k tomu rozhodne, nebo převezme vládu nad věznicí, ikdyž byli doteď každý den zavření v cele. Securitka podle mě dělala, co bylo v jejích možnostech. A to si tedy o těch našich kašpárcích myslím své.
 
 
 
Hlavně je tam takový ten tlak. Hned jak to řekl, tak jsem ho tam taky začal cítit.
 
 
 
Byl bych zvědavej, jak by se mu dařilo. V rukách to furt má. V nohách netuším.

odkaz
 
 
 
Reakce na zbyna-ck: Včera jsme zaplatili daň za to, že j...
To se asi pleteš v tom po čem voláme. Napadání a rychlý přístup je v pořádku. To jsme loni neviděli. Ale v případě, že napadáš až u gólmana a máš ve vlastní kase 7 kusů a vstřelil jsi celkem 0. Tak stoji za to do příštího zápasu stáhnout forcheking do středního pásma. Jelikož to Jihlava snadno prohodila žabičkou a dělala si pak co chtěla. Rozestup mezi útočníky a obránci byl moc velký, bohužel. Rychlost a napadání je v pořádku. Pouze jsme to měli aplikovat jinak. Těším se na další zápas. Jede se dál.
 
 
 
Tak Vlk měl kdysi stejnou taktiku. Ale po 7 gólech si uvedomil, že otevřený hokej se s Motorem hrát nedá. Od té doby už ho tedy nehráli. A my jsme si to jaksi vyložili tak, že je to skvělá taktika a je dobré se ji držet po 1000 zápasů. Co třeba jednou zahrát na nulu v zadu?
 
 
 
Reakce na Salvelino: myslím že dneska jsou tak nějak vši...
Mě se zdají naprosto stejný jako s Benátkama. Jen na Jihlavu je to málo. Asi s 15 trenérem v řadě se je snažíme přehrát vysunutým forchekingem. A ono to zase nefunguje :-)
 
 
 
Za to, že tu napsal celkem 12 000 hov.n o tom, jak bude pomáhat VP a ať koupí Divíška apod. nesmysli. Kdyby to napsal jednou, tak ho nikdo nevyhodil. Jsem taky pro diskuzi, ale s tímto případem diskutovat nelze. A každý kdo chtěl s ním probírat Divíška, tak měl prostoru dost Smajlík
Také se mi nelíbí vylučovat z diskuze narušené jedince. Ale tento případ přešel již do fáze, kdy i tělesné tresty jsou přípustné.
 
 

Zaregistrujte si své uživatelské jméno a nikdo se za vás již na fóru nebude vydávat! Základní registrace je zdarma.

Jsou diskuse vaším denním chlebem? Pořiďte si profi-registraci s vlastní ikonkou, prohledáváním dalšími službami. To vše jen za jednu SMS! více o profi registraci.

 
  • Chcete-li udělat nový řádek, stačí zařádkovat enterem, netřeba používat html tagy.
  • Děkujeme, že se zde na fóru budete chovat jako slušní lidé.
    Redakce si vyhrazuje právo ve výjimečných případech smazat vulgární, urážlivé nebo nesmyslné příspěvky.
 
 
Sociální sítě

#PREVIEW: 37. kolo Trhači Kadaň Motor čeká poslední výjezd před Vánoci, a to na led předposlední Kadaně. Navážou hráči na...

V prvním rozhovoru se Kanaďan Vincent Dunn rozpovídal o bitkách, legráckách spoluhráčů i o tom, odkud rád střílí branky:...

#OHLASY: Roman #Přikryl Dočkal se! Šikovný centr si proti Prostějovu připsal první gól v dresu Motoru a podpořil tak vítěznou...

Retro zápas dopadl bombasticky! Krásné dresy, krásný výsledek ;) youtu.be/dI9RDi33RWs?a

×
×
Dnes v 18:00 | Muži
SK Kadaň
ČEZ Motor Č. Budějovice